• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    ROMANICAK: mělo to větší vliv na výkon než zvedání frekvence
    1750 strapy při 2100 MHz 26MHS +-
    1500 strapy při 1900 HMz 27,5MHs +-
    ONDREJCERVINKA
    ONDREJCERVINKA --- ---
    ROMANICAK: nejaka posledni verze toho polarisu to dela sama. automaticky ti to da strapy z 1500 do vsech co sou vejs
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    PEPPE_LOPEZ:
    Presne tak, kopirovani z netu z ruzbych zdroju a nasledny testovani stability je level advanced, bych rek.

    1500 jestli tahas az nahoru k 2000 nebo 2250, tak se divim ze ti to jde, tyhle strapy mi nikdy nesly tak vysoko.
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    ROMANICAK: k tomu časování pamětí bych ještě dodal, že tam moc co vymejšlet není co, nižší je lepší a zbytek je otázka stability
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    ROMANICAK: a třetí věc je kopírovat strapy z netu, jen jsem zapoměl dodat že jsem kopíroval 1500MHz do všech ostatních nad , jedu frekvenci 2100 na 4 kartách na jedné 2000 tý to nějak nechutná :-(
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    PEPPE_LOPEZ:
    Ona je jedna vec kopirovat z vyroby vytvoreny strapy z nizsich frekvenci do vyssich (= level beginner) a druha vec je vytvaret si vlastni strapy pro ruzny frekvence a jejich testovani stability( = level master).
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    ROMANICAK: u rx570 je to uplně stejné , už si to nepamatuju ale biosy jsem si dělal sám novej polaris editor to uměl předělat oby ty mem strapy
    TUSIL
    TUSIL --- ---
    ROMANICAK: presne proto jsem si radsi poridil 1070 :D ale jako good job
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ROMANICAK:

    Dalsi vec byla, ze to nejak nechtelo fungovat na ofiko AMD ovladacich, takze https://bitcointalk.org/index.php?topic=2068446.0 jsem stahnul celej balik, instaloval drivery manualne (vyber z adresare), pak patch a nasledne jeste patch pro pixel clock.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ROMANICAK:
    ROMANICAK:
    Taaagze...

    Diky tomu, ze na novych RX580 co mi prisly, nefungoval bios flash, jsem narazil na stranku
    http://1stminingrig.com/best-bios-rom-for-sapphire-rx-580-8gb-special-edition-hynix-memory-31-mhs/ .

    Tam jsem prisel na to, ze mem strapy, ktery jsem si upravoval v biosu, byly vlastne celou dobu uplne blbe. Zkopirovani strapu z 1750 do 2000 melo minimalni vliv na vykon tezeni ETH, ze stock 22MH/s jsem se dostal nekam na 25-26, coz neni moc. Kdyz ctete po internetu ruzne ze maj lidi i 30-31, tak vas to proste hloda, ze jo.

    Na ty strance nejen ze jsem prisel na to, ze u jedne jedine znacky a typu karet (XFX RX 580 8GB) muze existovat vice vyrobcu pameti (Samsung a Hynix), ale ze dokonce BIOS nemusi byt na tech kartach stejnej! Nekde mel velikost 512KB a nekde 256KB. Nicmene to jeste neznamena ze mate vyhrano - ani biosy z te stranky nesly primo nahrat do mych karet.

    Pomoci AtiWinFlash jsem si stahnul BIOSy ze vsech karet a zjistil jejich velikost.
    Pomoci GPU-Z jsem zjistil u vsech karet vyrobce pameti.
    Postahoval jsem z vyse uvedenyho webu prislusny BIOSy.
    Pomoci PolarisBiosEditoru jsem si otevrel BIOSY z te stranky a zkopiroval hodnoty pro mem strap pro 1750, 2000 a 2250 - tedy posledni tri radky.
    Pak jsem je v tomtez editoru nasazel do BIOSu stahnutych z mych karet - podle toho ktery kam patrily.
    Pak pekne jednu podruhe naflasovat pomoci AtiWinFlash uz upravenejma BIOSama.

    Otestovat vykon a stabilitu - jupiiiii! Na kartach je standardne ted kolem 27-29MH/s a vsadim se, ze najdu nejakej sweetspot v MSI Afterburneru s nizkou spotrebou a zachovanim techto hodnot. Instantni radost!

    Prikladam svoje biosy, kdyby se nekomu hodilo. Nerucim ale nikomu za jeho karty - pokud tomu nerozumite, nedelejte to!

    Donate:
    ETH 0x763742f28db38d1b2D4a0fE4fE3F7b5998c42d79
    BIS e418487ffe35e8b8012a2baf6904ad4fc1eac5a28e5cb05a9c56d305
    DCR DsRp7gWd7HDVRCS7DwiPmN5YUiZApZkqMxW
    LTC LRvvdFEUEdhncHLVwHSXwpxAyAePUBZvaZ
    ZEC t1PsFCwfhmSCaXLQJfrYs3v8PiV3cFrdzxK
    dalsi kdyztak v poste, THX



    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ROMANICAK:
    Ethash DAG epoch RX470/480/570/580 FIX !!
    https://bitcointalk.org/index.php?topic=2068446.0
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Zas probehlo nejaky ladeni, pozdeji sem mozna dopisu neco vic
    Best BIOS ROM for Sapphire Nitro+ RX 580 8GB Special Edition Hynix Memory 31+ MH/s - 1st Mining Rig
    http://1stminingrig.com/best-bios-rom-for-sapphire-rx-580-8gb-special-edition-hynix-memory-31-mhs/

    2ND
    2ND --- ---
    MCKIDNEY: to je nesmyslne malo :) taktoval jsi to vubec nejak ?
    Na netu pisou neco kolem 80w ze zdi a 3,7 Sol/W coz mi zase pripadlo az prilis super, tak jsem chtel neco z praxe..

    Ja videl v Alze ze jich maji hodne, chtel jsem jich tak 10-12 vzit misto 1080 ti, akorat Alza omezila nakup na jeden druh karty mesicne, takze opet marnost
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    2ND: Mohl by jsi se dostat k 2Sol/W, Zatim enjlepsi vysledky mam s:
    ZM is an Equihash miner for Nvidia GPUs https://bitcointalk.org/index.php?topic=2021765.0
    2ND
    2ND --- ---
    Tezite nekdo ZEC (nebo ETH) s GTX 1060 ?
    kolik Sol pri kolika watech se z toho da vyzdimat ???
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ty v tom ale maji bordel - obtiznost se resetuje kdyz se zmeni mince na stejnem algoritmu.
    Ted tezi 100 H/s a nereknou my ani kam - zadna z minci to nedostava, ale shares jim normalne posilam.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Za hodinu se nedostal na obtiznost co ocekavam.
    Po restartu workera se vrati zpet na 000100000000000000000000 (Nastaveni hint me nic nezmenilo - ale budu to jeste chvili zkouset.)
    Po prepnuti mince muj worker stale pracuje na te mene rentabilni (Budu sledovat kdy se to prepne ve skutecnosti.)

    No a pokud chcete sledovat vykon vaseho workera na coin/algo switching, tak si ho musite rucne pridat ke kazde minci a otvirat si dashboard na kazde minci zvlast.

    Oproti Slush pool je to UI dost retardovane, ale uvidime jak to bude sypat a fee je celkem nizke.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Add mining pool hub:
    - server zacina s opravdu nizkou obtiznosti - po 30 minutach jsem porad pod tim co jsem tezil jinde.
    - Jeste nemam overene zda si to pamatuje - jinak pri kazdem vypadku bude problem.
    PYROMANEK
    PYROMANEK --- ---
    E2E4: zde MIKE23:
    MIKE23
    MIKE23 --- ---
    E2E4: zkus třeba zde mrknout na profil https://www.nicehash.com/profitability-calculator
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam