• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn
    CZUKI
    CZUKI --- ---
    PIGMAN:
    ROMANICAK: tak uz to jede tak, jak ma:) Delaly to ovladace. Podle Romanicakovo navodu vycisteno, preinstalovano a hura...jen je zajimavy,ze ty karty nejdou podvoltovat o tolik,jako na druhy desce. Tady okamzite haze komp modrou smrt...ale to neva:) Jeste jednou diky!!
    OLAV
    OLAV --- ---
    TUSIL: Jo, tak k tomu jsem myšlenkově taky došel. A dost jsem toho se bál.
    Takže asi jsou 2 možnosti (obě špatně):
    - neřešit DPH - neodečítat DPH na HW a elektřinu a pak nic nepřipočítávat (viz Rozsudek soudního dvora EU, věc C-264/14 Hedqvist)
    - odečítat DPH na HW a elektřinu, ale zároveň danit s 21 % (právně zatím neřešeno) a k tomu papírování. Daňové doklady, přiznání k DPH.

    Třeba někdo zkušený s plno rigama bude mít jiný názor nebo zkušenosti z praxe.
    Jak člověk podniká, DPH se moc nevyhne (limit obratu, přijímání a poskytování služeb mimo ČR - např. stačí AdSense AdWords)

    Nebo všichni jedou bez podnikání? To bych se bál, stačí aby si FÚ nechal udělat výpis z nějaké směnárny, jak to udělal třeba s aukrem.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    XSOFT: me by hrozne zajimal ten vypocet/odhad spotreby. Ani neuvadi zdroj informace, hlavne ze to je hodnota s desitinnou carkou
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    XSOFT:
    Muj nazor je, ze nejakej patlal novinar spatlal nekolik ruznych informaci dohromady, aby byla senzace.

    1. Odhadovana spotreba elektriky BTC je vycucana z prstu naprosto kompletne.
    2. Nikdo pricetnej nebo nikdo kdo plati elektriku uz davno netezi na grafikach BTC, je to uz dlouho prodelecny.
    3. Na grafikach se tezi pouze NEKTERE altcoiny, zdaleka ne vsechny. Nikdo ale nedokaze rict, jaka je celkova spotreba na tezeni altcoinu, protoze z vykonu site proste nelze poznat, na jakych strojich se tezi (ergo odhadnout kolik zerou na ten dany vykon).

    VYHULENY_UFO:
    Tagze s temadle clankama je to prave velmi jednoduchy - je to blbost, co se v nich pise :-)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XSOFT: s temahle clankama je to tezky, jednou je cela ceska republika, jednou pulka, jindy slovensko, uz tu bylo dansko, banglades, venezuela...
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    iDnes: " V lednu 2018 dosahovala odhadovaná spotřeba elektrické energie těžbou bitcoinu 43,7 TWh za rok, přičemž podle energetického regulačního úřadu byla roční spotřeba celé České republiky 72,4 TWh. Elektrická spotřeba těžby bitcoinu se rovná 60,3 % spotřeby celé České republiky. Pouze bitcoinu, nikoli ostatních kryptoměn. "

    Coz je prosim clanek o tom, ze by prodejci meli davat jen dve grafiky na osobu.
    Protoze se na nich .. tezi bitcoiny? A dodava klasicky vypocet kolik to zere.

    Tak se chci zeptat, kdo z vas na grafikach tezi .. bitcoiny :-)
    Rekl bych, ze cislo pujde limitne k nule.
    TUSIL
    TUSIL --- ---
    OLAV: taky by me to zajimalo :) kazdopadne poskytovani sluzby poolu ... vzdyt ten pool nemusi bejt firma, zadnou adresu tam nedohledas
    nedalo by se to teoreticky brat jako vystaveni danovyho dokladu koncakovi? tj. treba na tom miningpoolhubu si nastavim auto payout na 1ETH a vzdycky kdyz mi to poslou, tak vystavim danovej doklad za poskytnuti vykonu, cena 1ETH v prepoctu na KC (v tu danou chvili) a bylo by to vcetne dph
    OLAV
    OLAV --- ---
    TUSIL: Jo a právě proto se ptám. Zajímá mě praxe a co napsat do přiznání.
    OLAV
    OLAV --- ---
    Řešili jste už někdo daně? Tady jsem to nenašel, možná blbě hledám.

    Jak jsem pochopil na těžbu musí být živnost.
    Pokud jsem plátce DPH (a tím se člověk stane lehce), lze odečíst DPH na karty a elektřinu jen v případě těžby v poolu. Je to poskytování služby a pool je v zahraniční mimo EU. Obecně tedy nemusí se odvádět DPH, ale mělo by se to objevit v přiznání.

    Takže pak jak se to dává do přiznání k DPH? Jaký řádky? A jak to ocenit? Až co přijde na účet a proženu to přes několik směnáren? Nebo nějak kurzy už při těžbě?

    Pokud je pool v EU a podnikatel (má VAT) - musím souhrnné hlášení a řádky 5 a 43 v přiznání k DPH.
    Pokud je pool v EU a nepodnikatel - předpokládám, že musím odvést DPH
    Pokud je pool v ČR - předpokládám, že musím odvést DPH
    Což je u všech poolů dost problém dohledat. Zjišťujete to nějak?

    Jde o to, že když přijde kontrola z FÚ a na BÚ budu mít třeba + 40 000 Kč z nějaké směnárny, je na mě dokázat správné zdanění - z příjmů a i DPH.

    A zažil už někdo kontrolu z FÚ na toto? Řešíte to nějak? Jak?
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    jj diky gas station, ptakoviny, na burze tohle srani uz neni, zlatej daytrading
    MATT
    MATT --- ---
    KOCOURMIKES: Trade mins: $150.00 USD maker/$50.00 USD taker. Trade minimum only applies to orders (you may deposit any amount).

    Vzhledem k tomu, ze predevcirem jsi za tyhle rady chtel trojku, rikal, ze nic nevim a jeste se rozciloval, ze z tebe delam debila, jsou tyto otazky vcelku usmevne. ;)

    A pridam ti jeste jeden bonus zdarma: One GWei is 10^9 Wei or 10^-9 Ether.
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    KOCOURMIKES:
    KOCOURMIKES:
    tydy podle toho se muzes orientovat: https://ethgasstation.info/
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ROMANICAK: Hmm no ja moc prehled nemam v AMD, jenom vim ze uz od 480 delaji to co Kingston s SSD a pameti stridaji podle libosti v ramci stejneho modelu.

    Co se tyce reseni, melo by to byt snadne eliminovat - 50 Shares je hrozne moc. Zacal bych eliminaci minera vracenim karty do stabilniho stavu.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    MCKIDNEY:
    Koukal jsem, ma hynix, dokonce jsem si karty uz radsi i popsal kvuli tem biosum)(hynix, samsung512 samsung256)
    TUSIL
    TUSIL --- ---
    KOCOURMIKES: jak jsi prisel na to, ze kdyz ti nikdo neodpovi tady, tak je dobrej napad to zacit kopirovat lidem do posty?
    tohle je fakt na hlavu ...
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    OC Fee 6% :) Druha vec co me napada jsou stale share a to je pak problem minera
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    MCKIDNEY: pomoc bro !!!


    prosim kolik je minimal eth limit transfer na IDEX - kolik eth, kolik gas a kolik gwei ??

    me to nejde ani pri 0.18 eth .....

    pres metamask etherwallet
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ROMANICAK: Mrkni se zda nema pameti od jineho vyrobce. Taktovat copy6paste neni vzdy funkcni :)
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    PALEONTOLOG: ja si to s tebou vyridim....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam