• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    težil jsem přes simplemining tam to je založené taky na linuxu a velice uživatelsky přívětivé
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    EL_KO: díky moc, nabízel mi XFX nebo SAPHIRE, já měl dřív rig rx570 SAPHIRE ty byly bez problému , ale kupoval jsem je nové. Když si to od něj kupoval byla možnost to vyzkoušet popřípadě si vybrat lepší kus(rig)
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    SOONIC: Tim MinerStatem bylo mysleno, ze nemusis flashovat bios. Maji tam i cast, ze si nastavis parametry a hodi je to tam primo (ehm .. konkretne to delaji pres Amd Memory Tweak - amdmemtool), misto toho abys editoval strapy v biosu a flashoval ho do karty. Nemyslim tim ted klasicky OC (jako core/vlt/mem .. takty a volty, to tam samozrejme je taky).

    Jde to delat i jinde, EthOS, HiveOS, .. zalezi kdo chce klikat a kdo se neboji prikazove radky.
    Docela pohoda s minerstatem - https://medium.com/@minerstat/amd-memory-tweak-8cf1f4809279
    EL_KO
    EL_KO --- ---
    SOONIC:
    Může být, každopádně ta XFX (zejména novější XXX edice), má ten druhý BIOS optimalizovaný pro mining tak dobře, že už se asi s jeho flashováním nemá cenu víc zdržovat.

    MinerStatOS? OS na Ubuntu určený výhradně pro těžbu. Spolehlivý, efektivní, systémovými požadavky minimalistický, fičurami našlapaný. Běží z flashky a nepotřebuje tak šíleně moc RAM jako win. 12GPU rig s 8Gb rx580 umí plně zapřáhnout i s 16Gb RAM a myslím, že to fungovalo i s 8Gb RAM. S win to nejde, tam jsem k 16Gb RAM potřeboval swap asi 64Gb a stejně to nebylo moc stabilní...
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    PEPPE_LOPEZ: kolik si tak představuješ, že si namastíš kapsu třeba za rok, po tom co za tebe někdo zaplatí elektřinu ? Na lítačku, nebo na to lambo ?
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    EL_KO: to já jsem si doteď myslel, že výhoda toho dual bisou je právě failsafe, že i když dokurvíš nastavení biosu jakýmkoliv způsobem (minerstat nevím co je), jsi schopen tú kartu přepnoput do factory modu a vůbec nabootovat monitor. ale ok. Každý ocení asi něco jíné u toho těžení.

    PEPPE_LOPEZ: ahá, takže živnostník. Jak to vložíš do učetnictví z bazaru ? Jesti ti pánbů zasílá energii zdarma, tak hw odepíšeš hravě.
    EL_KO
    EL_KO --- ---
    SOONIC: jj, kartu vybalíš, přepneš switch, třeba v minerstatu nastavíš jen hodnoty voltáže a clock jádra (mem je asi optimální nechat) a za pár minut těží 31MH/s při 80W
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    SOONIC: zisk
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    EL_KO: mining switch je co, přepínač mezi dvěma biosy ?
    EL_KO
    EL_KO --- ---
    PEPPE_LOPEZ: já jsem od toho týpka před vánocema taky pořídil rig jako je na fotce, další už měl v nepraktických framech, zdroje ale hodně kvalitní - docela spokojenost, pro mě hlavně dobrá cesta, jak se rychle vpravit do problému, všechno byly XFX rx580 - za tu cenu dobrá volba i dnes, ty karty se prodávají kolem 4k a mají mining switch, tak nemusíš řešit BIOS i když si to dál budeš stavět nebo opravovat novými. 2-3 roky používání sjou u některých karet znát hlavně na funkci větráčků, jiné jedou jako nové, jedna karta shořela...
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    PEPPE_LOPEZ: jestli ti elektřina zdarma dává smysl, co je smyslem této investice ?
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    QUOING: počítám s elektrikou zdarma
    QUOING
    QUOING --- ---
    PEPPE_LOPEZ: asi bude zalezet na cene elektriny kterou odebiras... 12 karet bude mit odber cca 1300W, pri cene elektriny napr. 0.2$/kWh (5kc/kWh)...

    https://www.cryptocompare.com/...ingUnit=MH%2Fs&PowerConsumption=1300&CostPerkWh=0.2&MiningPoolFee=1

    a nezapomenout do celeho toho jeste zapocitat tu investici do rigu.
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    chtěl bych 2ks 6xrx580
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    Prodám rig na krypto s 6 kartami Radeon RX580/570 8gb 50ks - Praha 9 - Bazoš.cz
    https://pc.bazos.cz/inzerat/119781933/prodam-rig-na-krypto-s-6-kartami-radeon-rx580570-8gb-50ks.php

    má smysl investovat do tohoto ?
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    máte někdo nějaké doporučení na sestavu na těžbu ETH , jaké karty ... nejlepší ceny/výkon
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    WAR_TIN:
    Team Red Miner 0.7.4 Addressing 4GB VRAM GPUs Support for Ethash - Crypto Mining Blog
    https://cryptomining-blog.com/...3-team-red-miner-0-7-4-addressing-4gb-vram-gpus-support-for-ethash/
    WAR_TIN
    WAR_TIN --- ---
    Cau , 4Gb karty uz nepodporuji ETH mining ? dostavam clcreatebuffer(-61) a pry je to malou pameti gpu...
    nekdo nakou radu ?
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    SOONIC: a ono to je vlastně dobře, že cesta zpátky není zlatý důl, ale jenom transformace na nižší hladinu energie. Taktéž chytrý submisivní miner by měl byt součástí každého systému, který 90% času má jádra v idle stavu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam