• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    XSOFT: ale však si ty botky udělej
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    PALEONTOLOG: jasny. Mozna ti poradi lip pilot letadla, nez technik na tezbu ;).
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    XSOFT: mají tam nějaký autentifikátory, jsem to měl dřív puštěný furt a chtělo to přihlášení občas, pak denní restarty ale teď už chtějí autentifikační buzerace. jen jsem se ptal, oč jde
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    PALEONTOLOG:
    Electroneum Mining: How to Mine Electroneum - Complete Guide
    https://www.bitdegree.org/tutorials/electroneum-mining/
    Electroneum (ETN). All about cryptocurrency - BitcoinWiki
    https://en.bitcoinwiki.org/wiki/Electroneum

    .. hmm hmm, no, .. ani jedno. Je to docela vtip a celkem mlzej. Jako POW, POS ani POC to nevypada (ani to tam nepisu). Spis se prihlasis a cekas. Navic pisi, ze je to token, .. tak je to spis neco jako free hry na Epicu, jednou za tyden se prihlas, vyzvedni si (free) odmenu a hotovo.

    Se popravde divim, ze na to nekdo neudela bota a tu appku si nepusti milionkrat. S nejakou odmenou 0.01$/den, jestli jim to za to vubec stoji.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    TYCHOVRAHE: jo to by tak odpovídalo
    TYCHOVRAHE
    TYCHOVRAHE --- ---
    PALEONTOLOG: to je verze tezby kdy ve skutecnosti nic netezis, ale dostavas coiny od organizace co zatim stoji za to, ze tomu produktu venujes pozornost
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    XSOFT: heleď a hypoteticky netušíš, co to je za verzi těžby, když se třeba těží electroneum na mobilu, aniž by to konzumovalo cpu ? prý něco s operační pamětí, ale já do toho moc nejsem
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    PoW = proof of work = pocitas (btc, ltc), hledas neco v pametu (eth), ... dokazujes to praci -> grafika, asic
    PoS = proof of stake = dokazujes, ze neco drzis. Nemusis na to nutne kupovat tunu grafik, staci klidne obyc komp.

    Vse se dela proto, aby kazdou chvilku blok udelal nekdo jiny, decentralizace / zadny jeden organ na kontrolu.
    Jsou i dalsi, treba PoC = proof of capacity, treba na tezbu na diskach (bitcoin hd)...
    MIKE23
    MIKE23 --- ---
    XSOFT: pro lajka prosim o vysvetleni rozdilu mezi POW a POS
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    WAR_TIN: ano, ale pred 2 lety rikali, ze na zacatku roku 2020 se prejde. No, prekvapive se nic nestalo a POW jede vesele dal.
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    PEPPE_LOPEZ: byval cool, .. v dobe kdy byl jeste zdarma :(
    WAR_TIN
    WAR_TIN --- ---
    hele a az ETH prejde na POS tak se prestane tezit ? resp. ty rigy se budou muset prepnout na jiny altcoin ?
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    težil jsem přes simplemining tam to je založené taky na linuxu a velice uživatelsky přívětivé
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    EL_KO: díky moc, nabízel mi XFX nebo SAPHIRE, já měl dřív rig rx570 SAPHIRE ty byly bez problému , ale kupoval jsem je nové. Když si to od něj kupoval byla možnost to vyzkoušet popřípadě si vybrat lepší kus(rig)
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    SOONIC: Tim MinerStatem bylo mysleno, ze nemusis flashovat bios. Maji tam i cast, ze si nastavis parametry a hodi je to tam primo (ehm .. konkretne to delaji pres Amd Memory Tweak - amdmemtool), misto toho abys editoval strapy v biosu a flashoval ho do karty. Nemyslim tim ted klasicky OC (jako core/vlt/mem .. takty a volty, to tam samozrejme je taky).

    Jde to delat i jinde, EthOS, HiveOS, .. zalezi kdo chce klikat a kdo se neboji prikazove radky.
    Docela pohoda s minerstatem - https://medium.com/@minerstat/amd-memory-tweak-8cf1f4809279
    EL_KO
    EL_KO --- ---
    SOONIC:
    Může být, každopádně ta XFX (zejména novější XXX edice), má ten druhý BIOS optimalizovaný pro mining tak dobře, že už se asi s jeho flashováním nemá cenu víc zdržovat.

    MinerStatOS? OS na Ubuntu určený výhradně pro těžbu. Spolehlivý, efektivní, systémovými požadavky minimalistický, fičurami našlapaný. Běží z flashky a nepotřebuje tak šíleně moc RAM jako win. 12GPU rig s 8Gb rx580 umí plně zapřáhnout i s 16Gb RAM a myslím, že to fungovalo i s 8Gb RAM. S win to nejde, tam jsem k 16Gb RAM potřeboval swap asi 64Gb a stejně to nebylo moc stabilní...
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    PEPPE_LOPEZ: kolik si tak představuješ, že si namastíš kapsu třeba za rok, po tom co za tebe někdo zaplatí elektřinu ? Na lítačku, nebo na to lambo ?
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    EL_KO: to já jsem si doteď myslel, že výhoda toho dual bisou je právě failsafe, že i když dokurvíš nastavení biosu jakýmkoliv způsobem (minerstat nevím co je), jsi schopen tú kartu přepnoput do factory modu a vůbec nabootovat monitor. ale ok. Každý ocení asi něco jíné u toho těžení.

    PEPPE_LOPEZ: ahá, takže živnostník. Jak to vložíš do učetnictví z bazaru ? Jesti ti pánbů zasílá energii zdarma, tak hw odepíšeš hravě.
    EL_KO
    EL_KO --- ---
    SOONIC: jj, kartu vybalíš, přepneš switch, třeba v minerstatu nastavíš jen hodnoty voltáže a clock jádra (mem je asi optimální nechat) a za pár minut těží 31MH/s při 80W
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    SOONIC: zisk
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam