• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    TYCHOVRAHE: mno uprimne, chtel jsem tezit, mel jsem karty (RX570), ale nerozjel jsem to. Ty karty proste nejely. Pri tom na tom kompu jsem predtim normalne tezil s 5x1070.
    Ted cekam na nejakej dobrej deal na nvidie, abych to rozjel znova.

    Jinak chci tezit z prebytku a na nocni proud. Coz je v lete 2/3 casu.
    Momentalne musim prebytky prodavat zpet za smesnou cenu.
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    TYCHOVRAHE: (vtip)
    TYCHOVRAHE
    TYCHOVRAHE --- ---
    GULAZ: Paráda, a těžíš jen pokud tu přebytečnou energii máš, nebo těžíš i ze sítě pokud vlastní šťávy nemáš dost?
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    TYCHOVRAHE: ano, to je presne muj pripad. Aspoň tedy par hodin denne, kdyz sviti.
    TYCHOVRAHE
    TYCHOVRAHE --- ---
    XSOFT: Tak teoreticky, pokud si na barák dáš solární panel, krmí ti to veškerou spotřebu, úložiště máš plný a nemáš možnost vracet/prodávat do sítě, tak to v podstatě zdarma je. Taková domácí obdoba využití přebytečné energie jako se to třeba dělá u některých vodních elektráren, nebo při těžbě ropy/plynu
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    GULAZ: Ahoj, solary nejsou nikdy zadarmo, jen je prostě někomu kradeš (rodičům, spolubydlícím, firmě v práci...) ;-)
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    ORIEN: solary?
    ORIEN
    ORIEN --- ---
    NOVEL: Ahoj, elektrika není nikdy zadarmo, jen ji prostě někomu kradeš (rodičům, spolubydlícím, firmě v práci...). Co těžit se můžeš podívat sem: https://www.coincalculators.io/ a pokud ti karty zamrzaji:
    1) špatné sw nastavení
    2) špatné hw zapojení
    3) vadná karta
    NOVEL
    NOVEL --- ---
    Mám i problém s nicehashem. Zapnu ho par hodin v pohodě. Potom proste z ničeho nic jedna karta zamrzne. Poradi někdo?
    NOVEL
    NOVEL --- ---
    Ahojte, tak jsem po 3 letech zacal zase tezit nic moc velkyho koupil jsem 2x RX5700 XT, elektrinu mam zadarmo takže jsem si řekl proč ne :-) Jinak zatim nicehash , ale veděl by někdo poradit co zapnout. Jsem v tom zase uplny novacek a ve smes 2-3 roky jsem tohle uplně zazdil. Ale vsiml jsem si ze tady jmena zustala docela stejny :-)
    EL_KO
    EL_KO --- ---
    SOONIC: K tomu se můžu teď po době zodpovedně vrátit. I na 70% výkonu větráků je to dobré. Dokonce i když běží naplno je to snesitelné oproti tomu, co předvádí rx570 od stejné značky - ty nebrat. Chtěl jsem jeden RIG teď zkusit na nich, ale bylo to zlo (hluk a kvalita provedení). Hned jsem je vrátil. XFX RX580 XXX se na trhu vyskytuje ve vícero variacích (paměti, BIOS, ...) Některé jedou v klidu 31,5MH/s a umí žrát i pod 80W, snesou undervolt na 850 mV při cca 30MH/s. S jinou sérií XXX teď bojuju s vadnými shary na 29.5MH/s a 110W.
    Každopádně další rig bude zase na nich. V profitabilitě nemají dnes RX 580 pořád konkurenci a na XFX mám po pár nezdařených pokusech s tuningem teď taky náhradní větráčky ;))
    EL_KO
    EL_KO --- ---
    SOONIC: not great, not terrible
    když běží vetráčky na těch 30-40%, tak to celkem ujde...
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    EL_KO: jak bys ještě zhodnotil hluk xfx?
    EL_KO
    EL_KO --- ---
    PEPPE_LOPEZ: já na tyhle XFX nedám dopustit. jsou to hodně kvalitní kusy HW s masivním chladičem. ta poruchovost větráčků je po 3 letech do 10% a kartu v režimu spotřeby 80w uchladí jen jeden právě díky dobrému pipeline chladiči. teď na to trochu kašlu, tak mi jedna karta tak jede asi 3 měsíce v pohodě :) ta co shořela měla problém s vnitřním zkratem... vybrat jsem si mohl a dokonce to tenkrát stálo jen 18k. rozprodal je rychleji než čekal, proto teď asi trochu podražil.
    jak jsem psal někde níže, dneska už bych to udělal trochu jinak, protože mi vadí ta minimalistická pentia v sestavě, CPU mining s nimi nemá cenu rozjíždět a mají problém i s win, na kterých používám NiceHash. 6 GPU rig bych dnes stavěl na AMD s lepším ryzenem 2/3 generace, který by tězil lépe než 1 další karta...
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    XSOFT: ale však si ty botky udělej
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    PALEONTOLOG: jasny. Mozna ti poradi lip pilot letadla, nez technik na tezbu ;).
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    XSOFT: mají tam nějaký autentifikátory, jsem to měl dřív puštěný furt a chtělo to přihlášení občas, pak denní restarty ale teď už chtějí autentifikační buzerace. jen jsem se ptal, oč jde
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    PALEONTOLOG:
    Electroneum Mining: How to Mine Electroneum - Complete Guide
    https://www.bitdegree.org/tutorials/electroneum-mining/
    Electroneum (ETN). All about cryptocurrency - BitcoinWiki
    https://en.bitcoinwiki.org/wiki/Electroneum

    .. hmm hmm, no, .. ani jedno. Je to docela vtip a celkem mlzej. Jako POW, POS ani POC to nevypada (ani to tam nepisu). Spis se prihlasis a cekas. Navic pisi, ze je to token, .. tak je to spis neco jako free hry na Epicu, jednou za tyden se prihlas, vyzvedni si (free) odmenu a hotovo.

    Se popravde divim, ze na to nekdo neudela bota a tu appku si nepusti milionkrat. S nejakou odmenou 0.01$/den, jestli jim to za to vubec stoji.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    TYCHOVRAHE: jo to by tak odpovídalo
    TYCHOVRAHE
    TYCHOVRAHE --- ---
    PALEONTOLOG: to je verze tezby kdy ve skutecnosti nic netezis, ale dostavas coiny od organizace co zatim stoji za to, ze tomu produktu venujes pozornost
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam