• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn

    Těžba kryptoměn pomoci ASIC, procesoru, grafickych karet...tipy ohledně alternativních coinů, poolů, multipoolů, doporučená nastavení pro konkretní težební zařízení, aplikace pro těžbu, přetaktovávání, fotky rigu, chlubení se vytěženým množstvím coinů atp.
    Smyslem je trochu odlehčit Bitcoin klubu, kde podobně specializované informace nemusí zajímat každého.


    CST, GMT, UTC= Central Standard Time, Greenwich Mean Time, Coordinated Universal Time
    EST= Eastern time = GMT-5 (tzn pro čechy -6)
    Čechy se nacházejí v pásmu CST+1, GMT+1, UTC+1


    Start nových mincí
    http://cryptodir.com/calendar/#action=calp_month
    http://www.shiliwu.com/
    http://www.altcoincalendar.info/
    rozbalit záhlaví
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    TRUMPETKA: jestli teda nemáš energii "zdarma" ;)
    TRUMPETKA
    TRUMPETKA --- ---
    potrebujes dostat TDP (spotreba) co nejniz, mem co nejvys a pokud jedes dual mine (eth + cokoliv) tak core co nejvys, jinak staci stock (na spotrebu to defacto nema vliv)
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    GULAZ: hm, tak s tou jednou kartou je to asi spojeni s tim, ze je primarni. A mozna je to dany oveheadem Windows/Teamvieweru/etc.
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    a co jsem tak cetl, tak lidi se moc pod 100W pri 50HM/s nedostanou. Tech 110-120w je asi normal, kdyz nema clovek stesti na karty nebo si nehraje i s timingem v BIOSu.
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    Tak jsem si o tom neco nacet a:
    snizil jsem Core V/Core Freq.
    zvysil jsem lehce Mem Clock
    a snizil power limit

    co psali lidi, tak je to loterie, podle typu karty a pameti. S timhle nastavenim mi jedou 51MH/s a zerou kolem 120W. S cimz jsem spoko. Vic do hloubky se tim asi zabyvat nehodlam.

    Obecne asi co nejnizsi VCore a co nevyssi Mem Clock. Power limit pak az tak dulezitej neni.

    A zajimavy teda je, ze jedna karta mi od zacatku dava o 15% min nez ostatni 3. At uz ve stock nebo novym nastaveni. Proste je naka zabrzdena z vyroby:)

    SOONIC
    SOONIC --- ---
    TRUMPETKA: a jak to teda je, pro pořádek ..
    -mem clock co nejvíce
    -core clock co nejméně
    -volty mem a volty core (-200mV až 0mV )
    TDP [W] ? TDC [A] ? max power limit [W] ? Toto má nějaký vlyv na spotřebu ?

    TRUMPETKA
    TRUMPETKA --- ---
    nemusis to mit presne takle, vsechno je to o individualnim nastaveni ... ja sem jel s 1070ti na 70-80% tdp a +100 na jadru (ale ne ethereum :D )
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    TRUMPETKA: zkusim, dikes.
    TRUMPETKA
    TRUMPETKA --- ---
    GULAZ: zere ti to jak kyselina ....

    -50% power limit
    memory 1800 mhz
    let fans auto
    and you're good to go :)
    48-49 MHs at 90 watt.
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    back in business!:)

    Vybral jsem nejaky drobny z minulyho tezeni a z burzi, coz mi pri nynejsim kurzu stacilo akorat na 4x5700 XT...
    zatim to vypada, ze budou slpata dobre (AMD jsem nikdy nemel). Jedu normalne na stock hodnoty a cistej odber celyho kompu ze zasuvky je 800W. HP je 200MH/s na ETH.
    Je to ok?
    jinej BIOS se mi tam davat nechce, ale jestli poradi nejakou lehkou optimalizaci pres ovladace, tak se zlobit nebudu.

    MIKE23
    MIKE23 --- ---
    SOONIC: já občas provětrám svoji 4GB grafiku algoritmem KAWPOW, zatím jede.
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    SOONIC: claymoorem
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    MIKE23: ethash
    MIKE23
    MIKE23 --- ---
    SOONIC: jaký jedeš algoritmus?
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    dnes již jsem nenapchal dag eth do některých 4gb karet
    TYCHOVRAHE
    TYCHOVRAHE --- ---
    XSOFT: máš recht, prakticky to neni k ničemu
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    TYCHOVRAHE: je to priklad.
    S 50% site vytezis kazdy druhy blok. Takze v prumeru 0.68 BTC / 20 minut. kolik ukradli? 120 000 BTC. Oka, to mame: 6.7 let timhle tempem.

    Staci ti 25% sitě? Oka, 333 675 ASICu, za 1 267 630 325 euro a elektratnu s prikonem 1 084 MW (co ti pojede 13,4 let). Mimochodem, kdybys tezil bloky s normalnim fee (ne podsunutym kradenym), dostanes uplne stejne.

    Mozno takto delit do nekonecna, .. nicmene nemas na to ani cas, ani penize, ani prikon. Cili: NO-GO
    TYCHOVRAHE
    TYCHOVRAHE --- ---
    XSOFT: 50% k tomuhle vůbec nepotřebuješ, to je nesmyslný předpoklad pro ten výpočet. Což nejspíš nemění na nic na tom že se nejedná o rentabilní způsob jak to vyprat
    WAR_TIN
    WAR_TIN --- ---
    XSOFT: jasny nevedel jsem kolik prace casu wattu apod. stoji nez dostanes jedno feecko...
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    WAR_TIN: viz prvni odpoved. Jasne ze je to dohledatelne.
    Kdyz vytezis blok, je videt kdo ho vytezi (adresa, ktera dostala odmenu za blok + fee).
    Je videt, co je v bloku, jake transakce, odkud, jake fee, odkud.

    Prumerne fee na BTC blok je 0.68BTC (jen jsem si zprumeroval poslednich 20 bloku - https://blockchair.com/bitcoin/blocks )

    Dotaz - proc bys jako palil fee z vlastni (kradenych) BTC a ne z feecek, ktera posilaji uzivatele v siti? Skoro si troufnu tvrdit, ze normalni fee ze site budou daleko cennejsi a drazsi (jako ze tam uzivatele daji schvalne vysoke fee, aby jejich transakce dosla co nejdrive).

    Hashrate (BTC) je ted: 133.47 Eh = 133 470 000 Th

    ASIC S19 dava 110 Th za 3250 W.
    Abys dostal 50% (tezil kazdy druhy blok), potrebujes:
    667 350x S19, co zerou 2 168 MW.
    Jen za ASICy zaplatis 2 535 262 650 euro (kdyz ti je nekdo vyrobi a proda).

    Nevim, mam pocitat dal, nebo tenhle plan proste realny neni?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam