• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn

    Těžba kryptoměn pomoci ASIC, procesoru, grafickych karet...tipy ohledně alternativních coinů, poolů, multipoolů, doporučená nastavení pro konkretní težební zařízení, aplikace pro těžbu, přetaktovávání, fotky rigu, chlubení se vytěženým množstvím coinů atp.
    Smyslem je trochu odlehčit Bitcoin klubu, kde podobně specializované informace nemusí zajímat každého.


    CST, GMT, UTC= Central Standard Time, Greenwich Mean Time, Coordinated Universal Time
    EST= Eastern time = GMT-5 (tzn pro čechy -6)
    Čechy se nacházejí v pásmu CST+1, GMT+1, UTC+1


    Start nových mincí
    http://cryptodir.com/calendar/#action=calp_month
    http://www.shiliwu.com/
    http://www.altcoincalendar.info/
    rozbalit záhlaví
    TYCHOVRAHE
    TYCHOVRAHE --- ---
    XSOFT: 50% k tomuhle vůbec nepotřebuješ, to je nesmyslný předpoklad pro ten výpočet. Což nejspíš nemění na nic na tom že se nejedná o rentabilní způsob jak to vyprat
    WAR_TIN
    WAR_TIN --- ---
    XSOFT: jasny nevedel jsem kolik prace casu wattu apod. stoji nez dostanes jedno feecko...
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    WAR_TIN: viz prvni odpoved. Jasne ze je to dohledatelne.
    Kdyz vytezis blok, je videt kdo ho vytezi (adresa, ktera dostala odmenu za blok + fee).
    Je videt, co je v bloku, jake transakce, odkud, jake fee, odkud.

    Prumerne fee na BTC blok je 0.68BTC (jen jsem si zprumeroval poslednich 20 bloku - https://blockchair.com/bitcoin/blocks )

    Dotaz - proc bys jako palil fee z vlastni (kradenych) BTC a ne z feecek, ktera posilaji uzivatele v siti? Skoro si troufnu tvrdit, ze normalni fee ze site budou daleko cennejsi a drazsi (jako ze tam uzivatele daji schvalne vysoke fee, aby jejich transakce dosla co nejdrive).

    Hashrate (BTC) je ted: 133.47 Eh = 133 470 000 Th

    ASIC S19 dava 110 Th za 3250 W.
    Abys dostal 50% (tezil kazdy druhy blok), potrebujes:
    667 350x S19, co zerou 2 168 MW.
    Jen za ASICy zaplatis 2 535 262 650 euro (kdyz ti je nekdo vyrobi a proda).

    Nevim, mam pocitat dal, nebo tenhle plan proste realny neni?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    WAR_TIN: hacker si nekoupi asic, hacker si uzkradenych penez bude muset postavit fakt velkou farmu, aby pres feecka vypral miliony....
    WAR_TIN
    WAR_TIN --- ---
    hacker - vykrade smenarnu - ziska btc
    koupi si asic nebo vic a pak si posila ty kradene btc na dresy s normalnim fee ktere si sam vytezi (na vic jinych adres) dela to tak dlouho dokud mu z tech "kradenych btc" nezbyde vubec nic nebo strasne malo a vsechno vlastne rozfofruje na feeckach ktera jdou jemu ....btc vyprane a nedohledatelne....
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    TYCHOVRAHE: Za puvodnim dotazem byla nejaka myslenka. Zkousim odhadnout a odpovedet na ni.

    Jinak by to byla jen sucha odpoved "muze si tezar vybrat primo transakci ze ktere ma fee ?" ... Ano
    TYCHOVRAHE
    TYCHOVRAHE --- ---
    XSOFT: Vůbec nerozumim tomu co si napsal
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    TYCHOVRAHE: jop. Nicmene poslani platby = preni na cilovou adresu + fee pro kohokoliv, kdo najde blok. Okate fee? No, kazdy ho vidi, takze male nebude nikdo resit, velke si lidi okamzite vsimnou. Maskovat se to tim stejne neda, a adresu, kdo vytezil blok vidis.

    Nevim uplne kam miris, jen tudy cesta asi nepovede.
    TYCHOVRAHE
    TYCHOVRAHE --- ---
    WAR_TIN: no, spíš než jeden asic by to chtĕlo (pořádnou) farmu, abys měl nějakou pravděpodobnost že vytěžíš blok. Jinak je to teoreticky možné a ještě dostaneš odměnu za vytěžený bloky a ostatní transakce.. Jo a taky ty transakce nebude broadcastovat do sítě, aby mu je nevytěžil někdo jiný, ale bude si je syslit u sebe do chvíle než vytěží blok. Ultra poplatkům bych se vyhnul, jednak to bude podezřelý a taky zvyší motivaci na reverse bloku aby to mohl vytěžit někdo jinej.
    WAR_TIN
    WAR_TIN --- ---
    no a teoreticky ...pokud si banda hackeru kteri nekde vykradou smenarnu nebo tak....si koupi jeden asic a na tom si budou brat fee z toho ze si budou posilat ty kradene btc z jedne adresy na druhou nebo na vic a s ultra mega vysokymi poplatky ktere si sami zpracuji tak si to docela slusne vyprali ne ? ( samozrejme je tam moznost ze by to v tichu a klidu mohli udelat s nizkyma feeckama) ....je to mozne ?
    TYCHOVRAHE
    TYCHOVRAHE --- ---
    WAR_TIN: Když budu mluvit o bitcoinu, tak ano, těžař si sám určí, jaké transakce dá do bloku a jejichž fee pak inkasuje. Obvykle si tedy bude vybírat transakce tak aby maximalizoval zisk, ale může třeba pomoct kamarádovi který potřebuje rychle protlačit transakci s nízkým fee, nebo sledovat jiný účel. Pokud těží přes pool, tak obvykle bloky skládá pool a těžař se této možnosti vzdává ve prospěch poolu. Existují i protokoly, které umožňují těžit v poolu a nechávají možnost volby individuálním těžařům, ale je to celkem nová věc a nevim nakolik se to už reálně používá
    WAR_TIN
    WAR_TIN --- ---
    zdar jen takovy dotaz : muze si tezar vybrat primo transakci ze ktere ma fee ?
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    ROMANICAK: kde pisou:

    ETH Hashrate* 75 MH/s – 93 MH/s
    (*) For reference only

    ---
    Na https://www.nicehash.com/blog/post/nvidia-geforce-rtx-3080-mining-hashrate pisou:
    Currently, we know that the 80MH/s is a stock performance with no overclocks and a power draw of around 300W. 3080 will currently hash at around 97MH/s and draw 250W with overclocks and 70% power limit.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Nvidia GTX RTX 3080 Leaked – Twice the Hashrate of an RTX 2080 at the Same Price - 1st Mining Rig
    https://1stminingrig.com/nvidia-gtx-rtx-3080-leaked/
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    SOONIC: 16 vysoky, 8 nizky. 5Kc vs 3Kc
    NOVEL
    NOVEL --- ---
    No ve směs mas pravdu nemám to úplně zadarmo. To je pravda solary nemám ale s rodiči nebydlim no napřed jsem musel dokoupit nový zdroj starý je neutahl. Proste se PC ani nezapnul a teď kdxz je tam 1200w tak benchmark proběhl pak jsem zapl těžbu a zase nic tak jsem zvýšil virtuální paměť. Vše fungovalo tak den. A pak jedna zamrzlé tak restart a za den zase zamrzla. Jen vždy jedna a většinou ve druhem slotu. Přiznám se ze AMD karty mám poprvé v životě a i ten software mi přijde takový divny. Klidně uvítám i nějakou radu jak ty karty nastavit. Mám tam tak 78 stupňů když jedou v normálním nastavení
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    GULAZ: kolik hodin/den máš vysoký tarif ? oplatí se ti to odstavovat ?
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    TYCHOVRAHE: mno uprimne, chtel jsem tezit, mel jsem karty (RX570), ale nerozjel jsem to. Ty karty proste nejely. Pri tom na tom kompu jsem predtim normalne tezil s 5x1070.
    Ted cekam na nejakej dobrej deal na nvidie, abych to rozjel znova.

    Jinak chci tezit z prebytku a na nocni proud. Coz je v lete 2/3 casu.
    Momentalne musim prebytky prodavat zpet za smesnou cenu.
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    TYCHOVRAHE: (vtip)
    TYCHOVRAHE
    TYCHOVRAHE --- ---
    GULAZ: Paráda, a těžíš jen pokud tu přebytečnou energii máš, nebo těžíš i ze sítě pokud vlastní šťávy nemáš dost?
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    TYCHOVRAHE: ano, to je presne muj pripad. Aspoň tedy par hodin denne, kdyz sviti.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam