• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn
    TRUMPETKA
    TRUMPETKA --- ---
    teoreticky, pokud bys bydlel nekde v horach hned u reky, tak mas energie po kkt :)
    ALE eon/cez si tyhle zdroje docela hlida .....
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    SN0008102070570: umet vyrobit VS mit prachy na to to vyrobit
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    TRUMPETKA: jestli teda nemáš energii "zdarma" ;)
    TRUMPETKA
    TRUMPETKA --- ---
    potrebujes dostat TDP (spotreba) co nejniz, mem co nejvys a pokud jedes dual mine (eth + cokoliv) tak core co nejvys, jinak staci stock (na spotrebu to defacto nema vliv)
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    GULAZ: hm, tak s tou jednou kartou je to asi spojeni s tim, ze je primarni. A mozna je to dany oveheadem Windows/Teamvieweru/etc.
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    a co jsem tak cetl, tak lidi se moc pod 100W pri 50HM/s nedostanou. Tech 110-120w je asi normal, kdyz nema clovek stesti na karty nebo si nehraje i s timingem v BIOSu.
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    Tak jsem si o tom neco nacet a:
    snizil jsem Core V/Core Freq.
    zvysil jsem lehce Mem Clock
    a snizil power limit

    co psali lidi, tak je to loterie, podle typu karty a pameti. S timhle nastavenim mi jedou 51MH/s a zerou kolem 120W. S cimz jsem spoko. Vic do hloubky se tim asi zabyvat nehodlam.

    Obecne asi co nejnizsi VCore a co nevyssi Mem Clock. Power limit pak az tak dulezitej neni.

    A zajimavy teda je, ze jedna karta mi od zacatku dava o 15% min nez ostatni 3. At uz ve stock nebo novym nastaveni. Proste je naka zabrzdena z vyroby:)

    SOONIC
    SOONIC --- ---
    TRUMPETKA: a jak to teda je, pro pořádek ..
    -mem clock co nejvíce
    -core clock co nejméně
    -volty mem a volty core (-200mV až 0mV )
    TDP [W] ? TDC [A] ? max power limit [W] ? Toto má nějaký vlyv na spotřebu ?

    TRUMPETKA
    TRUMPETKA --- ---
    nemusis to mit presne takle, vsechno je to o individualnim nastaveni ... ja sem jel s 1070ti na 70-80% tdp a +100 na jadru (ale ne ethereum :D )
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    TRUMPETKA: zkusim, dikes.
    TRUMPETKA
    TRUMPETKA --- ---
    GULAZ: zere ti to jak kyselina ....

    -50% power limit
    memory 1800 mhz
    let fans auto
    and you're good to go :)
    48-49 MHs at 90 watt.
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    back in business!:)

    Vybral jsem nejaky drobny z minulyho tezeni a z burzi, coz mi pri nynejsim kurzu stacilo akorat na 4x5700 XT...
    zatim to vypada, ze budou slpata dobre (AMD jsem nikdy nemel). Jedu normalne na stock hodnoty a cistej odber celyho kompu ze zasuvky je 800W. HP je 200MH/s na ETH.
    Je to ok?
    jinej BIOS se mi tam davat nechce, ale jestli poradi nejakou lehkou optimalizaci pres ovladace, tak se zlobit nebudu.

    MIKE23
    MIKE23 --- ---
    SOONIC: já občas provětrám svoji 4GB grafiku algoritmem KAWPOW, zatím jede.
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    SOONIC: claymoorem
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    MIKE23: ethash
    MIKE23
    MIKE23 --- ---
    SOONIC: jaký jedeš algoritmus?
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    dnes již jsem nenapchal dag eth do některých 4gb karet
    TYCHOVRAHE
    TYCHOVRAHE --- ---
    XSOFT: máš recht, prakticky to neni k ničemu
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    TYCHOVRAHE: je to priklad.
    S 50% site vytezis kazdy druhy blok. Takze v prumeru 0.68 BTC / 20 minut. kolik ukradli? 120 000 BTC. Oka, to mame: 6.7 let timhle tempem.

    Staci ti 25% sitě? Oka, 333 675 ASICu, za 1 267 630 325 euro a elektratnu s prikonem 1 084 MW (co ti pojede 13,4 let). Mimochodem, kdybys tezil bloky s normalnim fee (ne podsunutym kradenym), dostanes uplne stejne.

    Mozno takto delit do nekonecna, .. nicmene nemas na to ani cas, ani penize, ani prikon. Cili: NO-GO
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam