• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn
    TRUMPETKA
    TRUMPETKA --- ---
    myslim ta moje karta, ty tvoje fakt nevim ... sundej chladic a uvidis, jestli neni neco fuč ...
    TRUMPETKA
    TRUMPETKA --- ---
    SOONIC: no ono je to sice opravitelny, ale za cenu temer nove karty ....
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    SOONIC: Hledám důvod, proč se výkon RX karty klesá. Nastavuju vbios.
    Help with RX 470 Voltage Setting
    https://bitcointalk.org/index.php?topic=2645543.0
    tady píšou, že napetí na jádře musí být minimálně stejné s napětím paměti, nižší napétí jádra se přepíše nastavením paměťi. Takže apklikace si asi vyžádá nějaký režiim, nastaví se pracovní frekvence paměti, přiradí se tomu napětí, a k tomuto napětí se vybere nastavení jádra. ok.
    Když koukám do mineru na statistiky, tak mi přeskakuje nastavení jádra přes různe stavy vepsané do biosu. Uvažuji, že bude problém se stabilitou napájení a proto i MHps neni stabilní. Klesá, jelikož klesá napětí, co je vidět i na výběru frekvence jádra. Běžně se elektronika ničí tím, že teplem vysychají elektrolytické kondenzátory, které slouží vpodstatě jako stabilizátor napětí.
    Je toto dead end pro GPU ? Lze kondenzátory jednoduše měnit, vůbec typově sehnat rozměrově přesné ? Přestávam si myslet, že čas strávený hledáním správneho nastavení biosu vede ke zdárnemu konci. A nebo je normální, že si karta během těžení přechází s nastavením jádra mezi různými stavy ?

    GPU PCIe CUs CoreMHz SocMHz MemMHz TEdge TJct TMem FanPct FanRpm VDDC
    [2020-12-07 21:02:22] 0 02:00.0 32 1019 0 1870 62C 0C 0C 6.67% 485 0 mV
    [2020-12-07 21:02:26] 0 02:00.0 32 751 0 1870 59C 0C 0C 6.67% 486 0 mV
    [2020-12-07 21:02:50] 0 02:00.0 32 1126 0 1870 62C 0C 0C 6.67% 489 0 mV
    [2020-12-07 21:03:28] 0 02:00.0 32 1019 0 1870 61C 0C 0C 6.67% 488 0 mV
    [2020-12-07 21:04:20] 0 02:00.0 32 751 0 1870 59C 0C 0C 6.67% 486 0 mV

    TRUMPETKA: obvody myslíš cesty na DSP, nebo brouky ? fixnul jsi to prodejem na bazošu ? :)
    TRUMPETKA
    TRUMPETKA --- ---
    rozebrat nekterou, ktera crashuje a kuknout na spaleny obvody, ja takle odhalil polomrtvolu ....
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    kterým směrem uhnout OC když karta crashuje, asi je stará ? jako chvíli jede, pak postupně klesá hashrate. 8GB, změnit riser ani psu kabely nepomahají. změnil jsem claymore-> teamredmier. lolminer jsem taky zkoušel.
    Je divné, že mi takto odchází s přelomem 4GB_ DAGU asi 4 karty, které spolehlivě jely. wokna nechci. jedu nějaký xenial 16.04.
    RIVA
    RIVA --- ---
    CBDCs: Good or Bad for Crypto??
    https://www.youtube.com/watch?v=_ErRWQWPs8Q
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    SOONIC: Mně to dělalo před týdnem, odebral jsem ovladače od AMD, s tím, ze je preinstaluji a samo se to rozběhlo
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    SOONIC: upozornil me pred par dny kamos, ze claymore tim ze je pres rok neaktualizovany to uz nezvladne (asi nejakou zmenu v protokolu). mi to vyplo vcera. zatim jsem neresil, ale reseni je phoenix miner.
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    dnes mně s DAGem celý den fakujou i 8gb karty. fakt tomu nerozumím... taková ta klasika, jak všechno věčnost fachá a pak se najednou celý den řeší, že to nefachá, a jenom to sere. s pořád
    TRUMPETKA
    TRUMPETKA --- ---
    teoreticky, pokud bys bydlel nekde v horach hned u reky, tak mas energie po kkt :)
    ALE eon/cez si tyhle zdroje docela hlida .....
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    SN0008102070570: umet vyrobit VS mit prachy na to to vyrobit
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    TRUMPETKA: jestli teda nemáš energii "zdarma" ;)
    TRUMPETKA
    TRUMPETKA --- ---
    potrebujes dostat TDP (spotreba) co nejniz, mem co nejvys a pokud jedes dual mine (eth + cokoliv) tak core co nejvys, jinak staci stock (na spotrebu to defacto nema vliv)
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    GULAZ: hm, tak s tou jednou kartou je to asi spojeni s tim, ze je primarni. A mozna je to dany oveheadem Windows/Teamvieweru/etc.
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    a co jsem tak cetl, tak lidi se moc pod 100W pri 50HM/s nedostanou. Tech 110-120w je asi normal, kdyz nema clovek stesti na karty nebo si nehraje i s timingem v BIOSu.
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    Tak jsem si o tom neco nacet a:
    snizil jsem Core V/Core Freq.
    zvysil jsem lehce Mem Clock
    a snizil power limit

    co psali lidi, tak je to loterie, podle typu karty a pameti. S timhle nastavenim mi jedou 51MH/s a zerou kolem 120W. S cimz jsem spoko. Vic do hloubky se tim asi zabyvat nehodlam.

    Obecne asi co nejnizsi VCore a co nevyssi Mem Clock. Power limit pak az tak dulezitej neni.

    A zajimavy teda je, ze jedna karta mi od zacatku dava o 15% min nez ostatni 3. At uz ve stock nebo novym nastaveni. Proste je naka zabrzdena z vyroby:)

    SOONIC
    SOONIC --- ---
    TRUMPETKA: a jak to teda je, pro pořádek ..
    -mem clock co nejvíce
    -core clock co nejméně
    -volty mem a volty core (-200mV až 0mV )
    TDP [W] ? TDC [A] ? max power limit [W] ? Toto má nějaký vlyv na spotřebu ?

    TRUMPETKA
    TRUMPETKA --- ---
    nemusis to mit presne takle, vsechno je to o individualnim nastaveni ... ja sem jel s 1070ti na 70-80% tdp a +100 na jadru (ale ne ethereum :D )
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    TRUMPETKA: zkusim, dikes.
    TRUMPETKA
    TRUMPETKA --- ---
    GULAZ: zere ti to jak kyselina ....

    -50% power limit
    memory 1800 mhz
    let fans auto
    and you're good to go :)
    48-49 MHs at 90 watt.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam