• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn
    TYCHOVRAHE
    TYCHOVRAHE --- ---
    PALEONTOLOG: jelikoz hw ma porizeny primarne za jinym ucelem, tak housing a porizovaci naklady do toho fakt pocitat nepotrebuje. a ze to vydelava min nez to sezere pozna vicemene okamzite, takze to muze stopnout bez dalsich nakladu/ztrat. Jediny co by do toho mohlo hodit vidle je kdyz by vyrobce grafiky kvuli tezbe neuznal zaruku, coz vim ze se v minulosti snazili vyrobci delat, jaka je soucasna praxe netusim
    GONDAR
    GONDAR --- ---
    JUNGLER: stejnej mindset. 2080ti mam kvuli hram, ale jede to obycejnej nicehash zatim par mesicu. takze uz je cast karty zaplacena. resp. "zaplacena", protoze samozrejme nevim, jestli btc nespadne zas za cas na pusu (hodl). tezeni je v tomhle pripade bonus a btc se padnout uplne na nulu asi nechysta, takze vzdy v plusu (pokud mi karta neshori;] ). tedy v tomhle pripade asi chybu neudelas, zvlast, pokud ji mas v zaruce.

    fun fact: tri dny nefunguje bojler, cekame na servisaka, resp. nahradni dil. takze z "vydelava to ted s 3900x stovku denne a jeste to snizuje ucet za topeni" je trosku survival, kdy to tema nonstop 500w realne dum z centralni chodby teplotne hezky drzi ;] kdybych dal pryc stolni vetrak na to namirenej, tak pasiv accelera na ramkach karty (tedy ze strany, kde nejsou vetraky accelera) by i realne ohral hrnek/hrnec s vodou, ale tohoto punku zas uz netreba ;]
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    Takhle jsem v 2017 v prosinci prodal bajecne vydelavajici masiny, ale uz v 2018 to kupujici nejspis dost oplakal...
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    JUNGLER: az ti to zaplati hw, elektrinu a pripojeni (housing), tak se muzes bavit o rentabilite. Jako retail ses bohuzel posledni v rade na drobek pod stolem.
    Nicehash to vydelal na nejakym shitu, krery ted litaji jak jojo.
    Jestli mas cekat na zhodnoceni a uhradu slozenek hodlem, tezils zbytecne a mels koupit.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    JUNGLER: jenze problem je, ze za mesic zjistis, ze si tech 6.6mBTC nevydelal... ;) ale vyzkousej si to, je dobra zkusenost a lekce. minimalne se naucis, jak blockchainy fungujou
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    VYHULENY_UFO: proč bych přikupoval na směnárně/burze, když můžu ten hardware prostě nechat běžet a dělat to sám efektivněji?
    Takhle zaplatím cca 1000 Kč za elektriku měsíčně navíc a vydělá mi to cca 0,0066 BTC měsíčně => při současném kurzu cca 5200 Kč. Nějak nechápu proč bych místo toho tu tisicovku měl raději utratit na směnárně/burze a dostat za to jenom 0,0013 BTC měsíčně a ten hardware nechat ležet.
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    JUNGLER: tak na alze muzes prikoupit zaruku i pred koncem soucasne jestli ti to bude davat smysl. za me kdsyz to neodejde za 2 roky tezeni, tak to vydrzi i treti, az na vetracky...
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    MORPHLER: vidiš, to mě ani nenapadlo zohledňovat :D je to normálně na fyzickou osobu koupený na alze, takže předpokládám, že záruka bude klasický 2 roky.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MORPHLER: to je fakt... :D
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    VYHULENY_UFO: jednu vec, co tam mozna nepocitas, je ze na to ma 2 (asi spis 3) roky zaruku, kdyz to tezbou odvari, nejpravdepodobneji dostane novou :)
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    VYHULENY_UFO: jestli mu nevadi hluk a to ze se to pri tezbe da hur pouzivat, podle me je to dobry krok. ja bych si treba to co mam (1080ti) na hrani asi nikdy nekoupil, kdyz to zaplatila tezba, plus to i vydelalo, dneska na tom uz ani netezim a pohoda mam na me super vykonnou kartu. kamos miner (200+karet dodnes) si ted kupuje 3090 do sveho hracskeho kompua taky to rozhodne planuje nechat par mesicu kopat. Pomer spotreba vykon je tam krasny, pamet obrovska na algo co to potrebuji...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    JUNGLER: mozna bys mel jednodusi nechat si karty na pareni games a bitcoiny na dlouhodoby hodl prikupovat na smenarne nebo primo burze
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    JUNGLER: ta nerentabilita je v cene grafiky :) jak ji mas a je to pro tebe utopeny naklad, bude to docela dlouho "rentabilni" :)
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    VYHULENY_UFO:
    JUNGLER:
    Bych dodal par drobnosti ktomu dotazu jestli je dovod tezit jinde nez nicehash. Ufo tezil vice primo btc, ja tezim na grafikach (dosud). Nicehash jsem jel tak mesic v jednom mezidobi pred lety. od te doby na AMD jen ETH a sem tam na NVIDI neco jineho (ZEC, GRIN...). Tim pribyva dalsi poloHODL mezikrok, u me tedy prevazne s ETH a volba toho, kdy to zmenim na BTC.. vetsinou to taky udelalo 10-100 procent proti okamzitym prodeju (pocitano v konecnem BTC, v USD to je asi jeste vice, drzeno treba rok).
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    VYHULENY_UFO: ok... mě je celkem lhostejno co nicehash těží. Mě zajímá co dostávám vyplaceno. A když vidim kolik mi ten počítač sežere elektriky a vidím kolik za to dostanu zaplaceno, tak vidím zcela jasně, že jsem v plusu. Nebo něco počítám špatně? kWh mám za 2,6 Kč, měřák přes kterej mám připojenej počítač mi tvrdí, že za určitej časovej úsek to sežralo cca 9 kč a za ten samej časovej úsek mi na nicehash peněžence přibylo BTC v přepočtu za cca 40 kč. Kde je teda schovaná ta nerentabilita?
    Mimochodem já ty coiny neplánuju teď prodávat. Mým cílem není si teď vytvářet nějaký přilepšení k příjmu. Chci prostě tímto způsobem získávat BTC, které plánuju dlouhodobě držet. Takže vlastně taková forma pravidelný investice kde platím elektřinu místo abych nakupoval nějakou komoditu. Investice do karty není tak důležitá protože co si budeme povídat... stejně jsem si jí koupil hlavně kvůli hrám :D
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    JUNGLER: btc na grafickejch kartach nema vubec smysl tezit. podle me na nicehashi tezis nejaky shitcoiny, akorat vyplatu dostavas v btc. btc se dneska tezi na asic masinach s vykonem kolem 100th/s

    navic cela ta vec je postavena na aktualnim kurzu, elektriku musis zaplatit kazdy mesic, ale nemas jistotu, ze ti na ni vydela prodej krypta vytezenyho za mesic. ja tezil v letech 2013-17 a muzu te ubezpecit, ze tezba byla v danem case s tehdejsimi cenamy nerentabilni. pomohl az hodl.
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    VYHULENY_UFO: každopádně v tuto chvíli je to v pohodě a stále jsem v plusu, takže to můžu nechat takto běžet. Já vím, že z dlouhodobýho hlediska bude odměna menší. Moje otázka zněla jestli teď když ten počítač běží to mám nechat na nicehash a nebo někde jinde vytěžím nějak výrazně více. Trumpetka tu psal, že nicehash neee, ale už se dál nerozpovídal o tom kde a jak teda to udělat. Navíc bych právě rád těžil BTC a ne jiné altcoiny.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    VYHULENY_UFO: v podstate s kazdou zmenou obtiznosti odmena brutalne padala dolu
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    VYHULENY_UFO: tezil jsem btc 4 roky, takze mam nejaky drobny zkusenosti
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    JUNGLER: ano, v realu s ubihajicim casem vytezis min a min...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam