• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    A teda defakto furt tam jede Daggerhashimoto algo. Chápu to správně tak, že tim pádem těžim ethereum a nicehash mě vyplácí v BTC? Nebo se timhle algoritmem těží i něco jinýho? Až budu mít nějakej volnej čas, tak bych zkusil nahodit ten pool a miner co mi poradil Trumpetka a porovnám výsledky :)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    JUNGLER: chces rict, ze si spalil 36kW a uz mas virtualnich 1230kc... nebo jak tomu mam rozumet?
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    JUNGLER: tak doposud vyplaceno 0,00151436 BTC, Podle měřáku spotřebováno 36,52kWh (pravděpodobně + ještě tak 10kWh za dobu kdy jsem ještě neměl měřák) tzn při mojí ceně za 1kWh je to útrata cca 121 kč minus. Při aktuální ceně BTC je to 1230 Kč plus... to je docela fér poměr. Odebíraný příkon celého počítače teď ráno byl 430 W
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    MIKE23: tak zdroj je 1000W. Když jsem koukal na aktuální příkon odebíranej, tak se to motalo kolem 500 W. KAžodpádně teď nejsem doma. Večer mrknu a pošlu prozatimní statistiku po asi dvou dnech běhu :)
    MIKE23
    MIKE23 --- ---
    JUNGLER: zatím stále ale čekám na tvůj příkon počítače ;) Můžeš ve Wattech?
    PIGMAN
    PIGMAN --- ---
    Nepotřebujete někdo PCI risery? Zbylo mi jich tady 26 úplně nových.
    Cena 150,-/ks, při odběru všech kusů 100,-/ks

    A ještě 2x hliníkový case viz foto - 500,-/ks

    MIKE23
    MIKE23 --- ---
    VYHULENY_UFO: jj, dostal jsem nabídku na manuální brigádu za cca 150 Kč/hod. Za pár dní bych si tam vydělal na RTX 3090 ;)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MIKE23: jenom pro porovnani, matka chodi 5x mesicne na zhruba 4.5 hodinovou smenu na postu na brigadu tridit zasilky. hodinova sazba ceske posty je 186kc...
    MIKE23
    MIKE23 --- ---
    JUNGLER: pro zajímavost, kolik ti ukazuje ten měřák spotřeby počítače? Jestli máš 0,3mBTC/den, tak to cca 10$ denně, což je cca 200 Kč/den.
    JOHNNYCAGE
    JOHNNYCAGE --- ---
    VYHULENY_UFO: Ani netěžíš ale prodáváš svůj hashrate za cenu kterou vlastně určujou oni. Už jsem přešel na normální miner ten má určitě lepší efektivitu, ale pro někoho kdo o tom moc neví a chce to jen zkusit je nicehash strašně jednoduchej. Tu appku maj fakt dobrou a umí toho dost.
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    DRZEEF: jakakoliv mince se vyplati tezit. Zalezi na elektrine a cene HW.
    DRZEEF
    DRZEEF --- ---
    Ted se zas vyplati tezit ETH pri soucasnych cenach co ?
    TRUMPETKA
    TRUMPETKA --- ---
    JUNGLER: pokud si pamatuju, tak sem napsal, ze si mas najit rozumnej pool a minera (stacilo rict a mels jsi dalsi info) (+ pilulku, ale ta je k tvoji karte opravu k nicemu) a jet ciste eth, dokud to jde (bude Proof-Of-Stake a bude netezitelny... kdy? to je otazka ... udajne nejdriv 2023) ...
    rozeberu to: pool muzes klidne ethermine.org, jako miner phoenixe, udelat walletku na eth je prkotina ...

    a jinak nicehash ti sice plasti xy v btc, ale prevodama z coiny X na btc a pak to poslat nekam je proad ukrojovany vydelek, nez kdyz mas fee 1% z poolu a 2-3% z minera ... kdovi kolik nicehash opravdu plati v jakym pomeru k tezene coine ... a opravdu se malokdy stane, ze se nicehash prepne nekam jinam nez na ETH ...
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    TYCHOVRAHE: chapu, ze to poridil mimodek.
    to je problem nicehashe. Normalne si spoctes navrstnost projektu podle parametru ale na nicehash proste nic nevymyslis. Jede to to nejlepsi v soucasnosti a co bude v budoucnu netusis. Cili nelze planovat. Ale nemam s gpu a nicehash zkusenosti, varim z obecny zkusenosti s kalkulaci, kterou mam.
    TYCHOVRAHE
    TYCHOVRAHE --- ---
    PALEONTOLOG: jelikoz hw ma porizeny primarne za jinym ucelem, tak housing a porizovaci naklady do toho fakt pocitat nepotrebuje. a ze to vydelava min nez to sezere pozna vicemene okamzite, takze to muze stopnout bez dalsich nakladu/ztrat. Jediny co by do toho mohlo hodit vidle je kdyz by vyrobce grafiky kvuli tezbe neuznal zaruku, coz vim ze se v minulosti snazili vyrobci delat, jaka je soucasna praxe netusim
    GONDAR
    GONDAR --- ---
    JUNGLER: stejnej mindset. 2080ti mam kvuli hram, ale jede to obycejnej nicehash zatim par mesicu. takze uz je cast karty zaplacena. resp. "zaplacena", protoze samozrejme nevim, jestli btc nespadne zas za cas na pusu (hodl). tezeni je v tomhle pripade bonus a btc se padnout uplne na nulu asi nechysta, takze vzdy v plusu (pokud mi karta neshori;] ). tedy v tomhle pripade asi chybu neudelas, zvlast, pokud ji mas v zaruce.

    fun fact: tri dny nefunguje bojler, cekame na servisaka, resp. nahradni dil. takze z "vydelava to ted s 3900x stovku denne a jeste to snizuje ucet za topeni" je trosku survival, kdy to tema nonstop 500w realne dum z centralni chodby teplotne hezky drzi ;] kdybych dal pryc stolni vetrak na to namirenej, tak pasiv accelera na ramkach karty (tedy ze strany, kde nejsou vetraky accelera) by i realne ohral hrnek/hrnec s vodou, ale tohoto punku zas uz netreba ;]
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    Takhle jsem v 2017 v prosinci prodal bajecne vydelavajici masiny, ale uz v 2018 to kupujici nejspis dost oplakal...
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    JUNGLER: az ti to zaplati hw, elektrinu a pripojeni (housing), tak se muzes bavit o rentabilite. Jako retail ses bohuzel posledni v rade na drobek pod stolem.
    Nicehash to vydelal na nejakym shitu, krery ted litaji jak jojo.
    Jestli mas cekat na zhodnoceni a uhradu slozenek hodlem, tezils zbytecne a mels koupit.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    JUNGLER: jenze problem je, ze za mesic zjistis, ze si tech 6.6mBTC nevydelal... ;) ale vyzkousej si to, je dobra zkusenost a lekce. minimalne se naucis, jak blockchainy fungujou
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    VYHULENY_UFO: proč bych přikupoval na směnárně/burze, když můžu ten hardware prostě nechat běžet a dělat to sám efektivněji?
    Takhle zaplatím cca 1000 Kč za elektriku měsíčně navíc a vydělá mi to cca 0,0066 BTC měsíčně => při současném kurzu cca 5200 Kč. Nějak nechápu proč bych místo toho tu tisicovku měl raději utratit na směnárně/burze a dostat za to jenom 0,0013 BTC měsíčně a ten hardware nechat ležet.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam