• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn
    KAZMON
    KAZMON --- ---
    Tady je to komplete jen karta si veme 90w při tomhle nastavení 25mhs
    Podle me i při dražší ele ses min sedum stovek v plusu na kartu měsíčně

    LOTHAR
    LOTHAR --- ---
    Dekuju za odpovedi, pomohli jste mi :-) do tohoto nepujdu
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    LOTHAR: pokud nemas el. za korunu tak imho nema. tyhle karty strasne zerou na svuj vykon, holt je to uz historicke zelezo. navic ta mala pamet je dnes vyrazuje z nekterych dulezitych algo.
    KAZMON
    KAZMON --- ---
    LOTHAR: Podle me mas ještě nejakej cas tezit eth na lol miner cca 20mhs
    LOTHAR
    LOTHAR --- ---
    Zdarec, potreboval bych na zacatek poradit :-) Chtel bych si zkusit neco vytezit a mam moznost 6-7 ks rx 570 4 GB za cca 30k. Ma to na ted kdyz nejsou lepsi karty na zacatek smysl?
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    PALEONTOLOG: jj, dnes bych asi nezacinal tezit, ta cena karet je fakt nesmysl.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    GULAZ: a teď si vezmi, že někdo udělá úplně stejnou investici, ale při dnešnch cenách za karty a krypta. může mu to vyjít, ale taky se může dočkat nepěkný korekce
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    PALEONTOLOG: ano, oba body validni.
    Kazdp. stejne tak by to bylo v pripade HODLu. Nakoupis, cena jde dolu -> ztrata
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    GULAZ: to je dobrý, jen mě k tomu napdají dvě alternativy:
    -nakoupíš 5x AMD a cena BTC zůstane stejná nebo nižší, ROI bude trvat mnohem dýl nebo ještě dýl
    -šlo o spekulaci, která vyšla
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    Ohledne HODL vs Mining.

    Napisu svou nynejsi zkusenost, zaver si udelejte sami.

    V listopadu jsem si rekl, ze krypto je zase celkem nahore, a mohl bych znovu osadit kostru domaciho rigu. Nemel jsem cash, tak jsem stahl z burz nejaky zbytky BTC. Celkem 0.11BTC.
    Za to jsem koupil 5x AMD 5700XT a rozjel tezbu.

    Po 4 mesich mam 0,055BTC zpet, tj. polovinu vlozene castky. Pokud bude trh na stejne urovni dalsi 4 mesice, investice je splacena a generuji BTC "zadarmo".

    Chapu, ze to neni klasicka situace, pac tam vubec nefiguruje FIAT. Nicmene si myslim, ze to je dost podobny: Pokud bych to chtel prepocitat, tak rekneme, ze jsem utratil 50K CZK v dobe, kdy BTC stalo 20K USD. Tzn. ze nekoupit grafiky, ale BTC, mel bych ted cca 140K CZK. Z tezby mam polovinu. Nicmene, pokud trh zustane, tak za 4 mesice jsem na 140K a opet generuji dalsi BTC "zadarmo".

    A samozrejme v obou pripadech dostanu jeste penize az budu prodavat grafiky...

    Osobne jsem to bral tak, ze nemusim mesicne dokupovat za FIAT, ale budu ho generovat miningem...
    MAJA
    MAJA --- ---
    Je to ve fázi úvah - grafické karty skladem jsou stejně jenom basic srágory.

    Je mi jasný že v idle ta karta bude žrát pár w. Najdu někde kalkulačku, kde bych zadal třeba typ karty a cenu za kWh a vyšlo mi, kolik bych mohl aktuálně vytěžit za nějakou časovou jednotku ?
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    MAJA: tak. Neco se na vse vykasli a misto toho si kup krypto a hodluj treba rok. Vysledek bude mozna vetsi, mozna ne, ale urcite to bude daleko rychlejsi a bez tuny tepla okolo. (taky moznost)
    MIKE23
    MIKE23 --- ---
    MAJA: pak časem napiš, jakou grafiku sis pořídil ;)
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    MAJA: jeste teda pripocitej faktor, ze ta karta nespotrebovava az tak moc el. kdyz netezi, ale zere masivne, kdyz ano. a taky u toho topi a rvou vetraky...
    ..ala seti ale trochu smysluplnejsi je stale jeste folding proteinu https://foldingathome.org/ (bez vydelku .)
    MAJA
    MAJA --- ---
    OTAVA: Díky za reakci, s gfx kartama je to naprd už pár měsíců :-( Elektriku mám normálně v domácím D02 tarifu tj. cca 1kWh za pětikačku, což není tak výhodné - ale nechci to na dedikovaný počítač, ale na svůj pracovní, který běží téměř celý den a silná grafická karta by se hodila (focus stacking v Helicon Focus a třeba Lightroom / CaptureOne) ale 95% času by se flákala ... nějaký systém alá SETIatHome by se mi líbil.
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    MAJA: žačni tim, že se rozhlídneš po dostupnosti GPU.
    pak si zjisti, kolik platíš za elekrinu
    pak si vygoogli třeba toto https://whattomine.com/calculators
    a stanov si návratnost ve dnech
    pak si zhodnoť rizika, jestli věříš tomu, že kryptoměna bude mít za ty dny tuto nebo jinou cenu.
    to je vše
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    MAJA: Ano, pokud se ti vubec podari nejakou novejsi grafickou kartu sehnat. Pokud mas elektriku levnou, muzes navic na CPU tezit treba Monero.
    MAJA
    MAJA --- ---
    Mám relativně výkonný počítač (8700K ...) zatím vystačím s integrovanou grafickou kartou. Plánuju kvůli grafickému softwaru dokoupit nějakou výkonnější grafiku. Problém je ten, že daný softwaru budu průměrně používat jen cca půlhodiny denně průměrně a zbytek času se karta bude flákat a zbytečně užírat elekřinu (PC běží často a dlouho).

    Napadlo mě ve volných chvílích využít PC k těžbě (asi ethereum). Dává to aktuálně logický/ekonomický smysl ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam