• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn
    GONDAR
    GONDAR --- ---
    JUNGLER: jo, slusnej ulet, 2080ti ted hlasi vcetne elektriky 267kc/den ;) a fakt to tam je, moc to uz vetsinou nesleduju a vcera jsem opet prevadel na coinmetro...a koukal jsem, ze se nejak urodilo;]
    MAJA
    MAJA --- ---
    zajímalo by mě jestli to je kurzama nebo spíš poptávkou po výkonu
    MAJA
    MAJA --- ---
    JUNGLER: pozitivně zbláznilo ... už od víkendu zhruba
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    Taky se vám zbláznil Nicehash? Obvykle mi ta 3090 hodila tak 0,25mBTC/24h a teď už dva dny mám průměr víc jak dvojnásobek :O
    INOX
    INOX --- ---
    KAZMON: hele samsung je poměrně špatný hodně topí a má malou životnost. Já tam mám "Seagate FireCuda 520 SSD 2TB" a zatím dle logu z disku to vypadá, že by těch 3600 TWB měl dát je na něm zapsáno cca 900 TB a hlásí něco kolem 23% opotřebení.
    Pak poměrně dobře na životnost vycházely TRANSCEND 2T a byly i poměrně levný oproti tomu seagate. Nicméně co jsem to viděl naposledy bylo na nich zapsáno pouze něco kolem 100 TB.
    PS: nebrat corsair viper 1 T ten nevydří ani třetinu co u něj bylo garantováno. šel na reklamaci velice rychle.
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    ROMANICAK: obvykle jen procenta zapsaného z garantovaného TBW. Pro ten konkrétní disk to možná ukazuje špatně, protože tam vidím 128TBW (a ne 600) takže by vycházelo, že už zapsal 11,6 TB (a ne 100).
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    NIGHTHUNTER:
    Vidim dobre, ze za cca 10 dni kleslo "zdravi" o cca 10%? Me to teda neprijde uplne OK, ale bylo by potreba vedet co vlastne ten ukazatel znamena.
    DAKRLS
    DAKRLS --- ---
    DURDIN: Je to jak píšeš. Plotovat jednou přestaneš, protože zvětšovat kapacitu do nekonečna nejde. Pak už může člověk valit jen pole HDDs na Rasberry Pi a farmařit. To žere nic.
    Bejt součástí poolu a dělit výdělky v poměru. Mě to přijde dobrý.
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    DURDIN: shodou náhod to zmíněné 3,14 EiB bylo dosažené maximum a od té doby velikost sítě začala klesat - díky :-)
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    KAZMON: jestli je to tenhle, tak životnost je opravdu bídná: https://www.banggood.com/OSCOO-M_2-NVMe-SSD-PCI-E-Protocol-Solid-State-Drive-Internal-Hard-Disk-for-Laptop-p-1690675.html?cur_warehouse=CN&ID=515374

    Jinak podle mě potřebuješ něco hned, nějaká objednávka na Ali, která dorazí za pár týdnů ti je k ničemu...

    A jinak níže přikládám jeden obrázek, jak se daří 1TB Samsung Evo Plus, který má 600 TBW, ale za poslední týden zapsal přes 100 TB...

    XSOFT
    XSOFT --- ---
    NIGHTHUNTER: jj, jsou mince, co zjistiji, kolik je na svete prebytecne elektriny, a jine, kolik je prebytecnemi mista na diskach
    KAZMON
    KAZMON --- ---
    DURDIN: Podle me monero jede, ale to cpu musí bejt nabitý jinak to imo dela par haliru a ty ryzeny co vytočí nějakou stovku stojí Uf okolo sto litru
    KAZMON
    KAZMON --- ---
    MORPHLER: Jj taky zjišťujeme ze těch dobrejch disku ke hrozne malo... proto se ptám co byste na to doporučovali.
    Sarbent rocket je az nesmysl drahej... teď řešíme crosair MP600 je sice o pulku pomalejší 3gbs ale taky o pulku levnější.. ale narazili jsme, ze nejsou... kamos to muže řešit přímo z taiwanu ale tam
    Zase stoup cena cargo daně... no a s tima vyhlidkama nevím nevím ...
    našel jsem na ali oscoop... by me zajímalo co
    Si o tom
    Myslíte .. cena super rychlost taky... jediný co sem nenasel je TWB a zase si říkám koupit jich víc a holt ke měnit když se seknou .... budu rad za každy doporuceni
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    DURDIN: roste to rychle - to jo - v úterý ještě 2 miliony TB dat, včera v noci 3 miliony TB dat...
    Chia cryptocurrency blockchain explorer
    https://www.chiaexplorer.com/charts/netspace

    Ale i v mých domácích podmínkách se mi na 3 kompech celkem daří držet krok a pomalinku snižovat čas na výhru :-)
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    DURDIN: hele jo i ne... viz ten twiter tady: "At this rate of growth it will surpass the combined storage capacity of the planet in under two months." a to samozrejme neni realne moze. (taky mame jine data, ze) ja si rikal, ze jen tak z pleziru to zkusim, koupim jeden vetsi disk, co potrebuju v blizke budoucnosti na zalohy a jestli by se nahodou i zaplatil necim takovym, super a za par mesicu asi exit a pouziju ho na to co chci. ale hezke bylo vydeseni meho ajtaka, kdyz zjistil, ze mi asi nic nekoupi, pac velkoobchody ted nic nemaji. alza jeste mela :)
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    KAZMON: jo je to tak, ale tady se mi zdá, že to narostlo extrémně. Více míně před očima jsem teď viděl jak odhadované místo v sítí se změnilo během několika minut z 3.143 EiB na 3.145 EiB... to je až neuvěřitelné. Více méně je pak jediná možnost pořád jen plotovat a přidávat disky a to se neslučuje s tím, že tahle měna má být nenáročná na výkon. To už rovnou můžu na CPU počítat něco jiného (jde ještě monero? nebo už to je taky pasé?).
    KAZMON
    KAZMON --- ---
    DURDIN: To sem teď četl na twitru ze do dvou měsíců bude dif vysoko... ale to se proste děje při každým miningu
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    DAKRLS: a je to tak, že jednou na ssdčku něco naplotuju pak se to nakopíruje na hdd ze kterých to jede na věky a nebo je třeba třeba kontinuálně dělat nové ploty a přidávat hdd?
    Jsem to tak cvičně zkoušel spustit na notasu kde mám dost místa na ssd a vypadal že brzo umře jak celý topil, takže to nevidím moc "green" jak inzerovali a taky mám pochybnosti o tom, že by se to v budoucnu nezvrhlo na velké hráče a pooly...
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    KAZMON: mám na stole hromádku mrtvých samsung ssdček různých generací a kombinací (pro i evo), které jsme měli jako cache disky v servrech, některé ani nebyly cachovací jen na běžnou práci... takže samsung na 24/7 provoz moc není.
    Btw teď jsem v alze objevil nějaké levné gigabyte nvme s 800 TBW, nemáte s tím nějaké zkušenosti? Rozhodně to je víc jak 300 co dává samsung (a v realitě je to spíš polovina...)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam