• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn

    Těžba kryptoměn pomoci ASIC, procesoru, grafickych karet...tipy ohledně alternativních coinů, poolů, multipoolů, doporučená nastavení pro konkretní težební zařízení, aplikace pro těžbu, přetaktovávání, fotky rigu, chlubení se vytěženým množstvím coinů atp.
    Smyslem je trochu odlehčit Bitcoin klubu, kde podobně specializované informace nemusí zajímat každého.


    CST, GMT, UTC= Central Standard Time, Greenwich Mean Time, Coordinated Universal Time
    EST= Eastern time = GMT-5 (tzn pro čechy -6)
    Čechy se nacházejí v pásmu CST+1, GMT+1, UTC+1


    Start nových mincí
    http://cryptodir.com/calendar/#action=calp_month
    http://www.shiliwu.com/
    http://www.altcoincalendar.info/
    rozbalit záhlaví
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    PERRY: Jop, pres ty CAcka je to jedna moznost.
    PERRY
    PERRY --- ---
    nejlepsi je mit jednu node, na ty ti bezi zaroven farmer (chia start farmer), kterej jako jedinej musi drzet privatni klice, proti kterym byl vytvoren plot. Na vsech ostatnich pocitacich ti staci provozovat jen harvester (chia start harvester). V configu pouze nastavis klic harvester: farmer_node: host: {}. Aby mezi sebou mohli komunikovat, musi vsichni mit svuj vlastni ssl klic pro komunikaci vygenerovany z jedineho spolecneho ca (chia init -c /cesta/k/slozce/ca)
    GONDAR
    GONDAR --- ---
    XSOFT: tzn. myslis, ze tohle nestaci ?
    Cup of Chia Ep3: Disable uPnP when running multiple full node / Chia application
    https://www.youtube.com/watch?v=flEY2HjUf1k


    mam dva compy, na kterych plotuju i farmuju (a rad bych to tak delal dal, tedy nemusel nic nikam presouvat), upnp na sekundarnim vypnuty viz. youtube video...oba full node...jsem si vedom, ze to neni ideal, ale vychazel jsem z toho, ze na obou je full node status "synced" a proofy na obou postupne naskakujou. jeden ma asi 6tib, druhej zbytek. s celkem 29tib plotu mam zatim kulovy, tak bych zjistil radsi drive nez pozdeji, ze delam neco blbe.
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    GULAZ: lol, no nepojede.
    Penezenka mozna, ale ty neprovozujes penezenku.
    Provozujes klienta, co ma dokazat (PoC) ze ma tuhle kapacitu. Kdyz budes mit dva klienty, tak se ti tenhle model samozrejme rozpada.

    (plotovat samozrejme muzes kde chces. Plot sam o sobe nedokazuje zbytku sveta, ze existuje. To dela az klient).
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    GULAZ: na wiki mají popsané, jak rozjet víc mašin do vlastního "poolu", tj peněženka jede na jednom a zbytek nodů drží disky, ale moc jako co jsem zkoušel to nefungovalo.
    Ale plotovat můžeš offline, tj stačí mít jen (public) klíče a pak hovotvé soubory nějakou cestou přesouvat do finálního uložiště.
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    XSOFT: idea je, ze bych to plotoval na rychlym domacim kompu a postupne to fyzicky presunoval na farmeni do pomaleho.
    Ale cekal jsem, ze penezenka/klient (se stejnym seedem) pojede na obou zaroven teda. V tom je problem?
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    GULAZ: doplneni k 3) je to tak, muzes presouvat.
    Jen bacha, ze je to uplne jina otazka nez "muzu jednu penezenku pustit na dvou kompech, protoze v prvnim uz nemam dal kam pripojovat disky". Aby te to nematlo.
    INOX
    INOX --- ---
    GULAZ:
    1) je to úplně buřt ba naopak pomalejší disk bude mít možná větší životnost a nižší spotřebu.
    2)pak už je to úplně nenáročné a většinou se na to teď používá rasberry pi. Takže ten celeron by to určitě zvládnul, jen nebude tak zelenej kuli větší spotřebě
    3)je úplně fuk, kde to neplotuješ když pak použiješ stejný klíč na komunikaci.
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    Taky dotazy k CHIA:
    1) Je jedno jak jsou rychly ty farmici disky? resp. muzou to byt jen 5400ot.?
    2) az naplotuju celou svou dostup[nou kapacitu a budu jen farmit, jak moc to je narocny na procesor/pamet? resp. utahne mi to celeron s 4GB RAM (mining comp:)
    3) mohu naplotovat na jednou PC a pak vsechny farm disky presunout do jineho? (predpokladam, ze ano, kdyz v pezence zadam stejny seed)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    DAKRLS: a stále budou menší provozní náklady a vstupy než klasická GPU těžba, předpokládám, pokud to disky vydrží ;)
    DAKRLS
    DAKRLS --- ---
    PALEONTOLOG: Za mě proč ne. Do tý doby než budou fungovat pooly můžeš spoléhat na náhodnou trefu. Následně přeplotíš a máš stálej příjem na kitu, kterej ti stejně leží ladem.
    Kdyby ses stal součástí hpoolu se 4TBi, tak momentálně inkasuješ hrubým odhadem 0,008XCH denně, což při dnešní cenně je $8. Not great not terrible. Ale pokud Chia vyroste 5x, hned je to $40 denně. Which is rather great :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    leží mi tu server s 4x 1TB plotnový disky, má smysl to zkusit rozjet ?
    DAKRLS
    DAKRLS --- ---
    A az se rozjede funkcionalita poolu, tak ten prijem bude stabilni. Jen teda bude treba vsechno preplotit pro klic toho urcityho poolu.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    no a pak na internetu čtete jak někdo chytnul s 2 tb 2 XCH během týdne mno

    Je to dost loterie, ale asi porad lepší než kupovat tikety do sazky :)
    INOX
    INOX --- ---
    NIGHTHUNTER: kalkulačka říká 1,25 XCH 24h
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    INOX: kolik ma 580 TB jen tak pro zajimavost Estimated Time to Win? ;-)
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    INOX: tak jasne. Luck je luck.
    INOX
    INOX --- ---
    MORPHLER: Nahoda je nahoda. Kamos ziskal blok z 10 ti plotu a to sit byla uz 1,5K PiB. My ted s cca 580T posledni 4dny nic. Jako mas pravdu ze to moc smysl nedava. Nicmene skoro nulova investice za 2-3T a pak ziskas blok a razem mas 2XCH a v aktualnich cislech neco malo pres $2K
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    2TB bez poolu imho nemá cenu. Zatím mám 6TB a na sólo to ještě furt nevypadá moc nadějně...
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    INOX: no na tu spotřebu jsem trošku zapoměl :)
    INOX
    INOX --- ---
    ADAMIRA: Jak se to vezme. Možná na jeden 3T disk se ti vejde víc plotů než na 3x1T disk, to nemám ověřené. Ale budeš mít větší spotřebu třeba o 25W a zabere ti to o dva sata sloty na případný rozšiřování farmy. NA druhou stranu by jsi mohl jet tři ploty zároveň protože na každém disku by ti jel jeden a pak když by se naplnil zrušil by jsi na něm plotování a ten prostoro by jsi zaplnil z dalšího disku atd.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam