• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn
    MAJA
    MAJA --- ---
    JOINTER: uvažuju samodomo offgrid úplně mimo síť, úřady a dotace jen na napájení mining stroje s relativně malou a stálou spotřebou
    MAJA
    MAJA --- ---
    JOINTER: jo doufal jsem spíš jestli někdo neprovozuje "solární" těžbu ... prostě zjistit nějaké věci, které by mě napadly, až při/po realizaci a stály čas/úsilí/peníze navíc
    JOINTER
    JOINTER --- ---
    MAJA: Kamosovi nabizi 7.2kWp v panelech, asi 10.6kWh v baterkach a tusim 10kW menic za 410k protoze dotace je pulka a to je maximum.
    Datasheet k baterce tvrdi napeti tusim okolo 200V. Jsou to hotovy krabice.
    Jeho spotreba je 20MWh a elektrarna by mela vyrobit asi 8, ale v lete budou prebytky a v zime to bude davat malo.
    Ja osobne snad budu mit elektriku za celkove 7.2Kc/kWh na 2 roky, to je zdrazeni asi o 1/3.
    Hadam ale ze auditko na solary tu mozna nejaky bude a resit to tady asi neni nejlepsi.
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    MAJA: asi to mas spravne.
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    MAJA: nevim proc mi to furt vychazelo 10x vice. (83A) . uz nevychazi, moje chyba nekde... ale stejne mi to prijde nejak divne malo :)
    MAJA
    MAJA --- ---
    asi nejsem v tom správném foru ani na těžení ani na elektro :-)
    MAJA
    MAJA --- ---
    MORPHLER: nesouhlasím ... 48V / 100 Ah berme ideální baterku, tak bude dávat při napětí 48V proud 8,3 A (400W = 48V x 8,3 A) po dobu cca 12h (100Ah / 8A = 12h)
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    MAJA: hele a vis ty jak to celý vůbec funguje???
    MAJA
    MAJA --- ---
    OTAVA: jo ETH se přepne, ale řekněme, že třeba Nicehash si neodřízne miliony lidiček s grafikama s těžením ETH, ale bude se snažit to nějak uhrát jinam/jinak ...
    MAJA
    MAJA --- ---
    MORPHLER: Ah platí pro nějaké napětí ... Wh (pokud mám možnost si to převést) ne ...
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    MAJA: to se přesně stane, ze dne na den se to přepne z POW na POS.oxna půjde těžit něco jiného ale IMHO to nebude ani náhodou tak výnosný - už jenom že všechen ten hashrate se z ETH přeměně jinam.
    MAJA
    MAJA --- ---
    U baterky je ideální mít rezervu a čím větší kapacita, tím míň se cyklicky v tomhle režimu vybíjí/nabíjí což má pozitivní vliv na životnost a možnosti přestát delší dobu s mizerným počasím a velmi neblahý vliv na peněženku :-)
    MAJA
    MAJA --- ---
    MORPHLER: Wh jsou nezávislé na napětí a proudu - buď mám při 400W = 48V x 8,3 A nebo to měnič převede (s nějakou řekněme 10% ztrátou) na 230 V x 1,7 A ....
    MAJA
    MAJA --- ---
    MORPHLER: řešíme kapacitu baterky vs. cena ... je ten výpočet správně ?

    Ty Ah/h nechápe z čeho vychází.
    MAJA
    MAJA --- ---
    MORPHLER: Hele třeba jsem se přehlídl a jsem o řád vedle - kde mám chybu ?
    Počítám 16 x 3V články 100Ah v sérii = 48V baterka x 100 Ah = 4800 Wh = 4,8 kWh .... ???
    MAJA
    MAJA --- ---
    MORPHLER: no záleží jak moc to chceš předimenzovat - jestli na týden mlhy, 2 dny mlhy ... pokud budeš mít kapacitu baterky, co ti pokryje třeba 3 dny a pokud to panely nedobijou, dodrcneš to ze sítě nebo třeba z centrály ... pokud máš dost peněz, můžeš to nadimenzovat úměrně tomu ....
    MAJA
    MAJA --- ---
    MORPHLER: 16 x 3,2V LiFePo / 100 - 125 Ah se dá bez BMS za cca 1700 USD z Německa ... pokud počítám dobře tak 48V x 100Ah = 4,8 kWh ???
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    MAJA: jak chces kapacitou baterky, nahnat to, ze ji v zime nedobijes?
    MAJA
    MAJA --- ---
    GULAZ: mám tu jeden mono 180Wp panel na pokusy ... třeba dnes ráno mlha že nebylo vidět na 30m, námraza ... běžel na 5%, to panelama nedoženu, spíš kapacitou baterky


    OTAVA: no právě, počítám i s nějakým spožděním, ale i tak ... možná pak půjde těžit něco jiného, ale to je pro mě ta největší proměnná ... nepočítám s tím, že se to utne ze dne na den na nulu, ale stejně
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    GULAZ: solary s baterkou mam druhej rok, takze ver, ze na plnej vykon jedou jen tak 4 mesice v roce (v lete).... zima je treba uplne marna. Nehlede na to, ze je musis oprasovat od snehu:D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam