• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn

    Těžba kryptoměn pomoci ASIC, procesoru, grafickych karet...tipy ohledně alternativních coinů, poolů, multipoolů, doporučená nastavení pro konkretní težební zařízení, aplikace pro těžbu, přetaktovávání, fotky rigu, chlubení se vytěženým množstvím coinů atp.
    Smyslem je trochu odlehčit Bitcoin klubu, kde podobně specializované informace nemusí zajímat každého.


    CST, GMT, UTC= Central Standard Time, Greenwich Mean Time, Coordinated Universal Time
    EST= Eastern time = GMT-5 (tzn pro čechy -6)
    Čechy se nacházejí v pásmu CST+1, GMT+1, UTC+1


    Start nových mincí
    http://cryptodir.com/calendar/#action=calp_month
    http://www.shiliwu.com/
    http://www.altcoincalendar.info/
    rozbalit záhlaví
    WAR_TIN
    WAR_TIN --- ---
    ADAM: vydelek = tedy pri odectu ceny elektriny?
    ADAM
    ADAM --- ---
    WAR_TIN: nepouzivam. napodruhe se to seklo jinde, napotreti to uz nabehlo. vydelek je asi 5kc/den, coz tedy zazrak opravdu neni...
    WAR_TIN
    WAR_TIN --- ---
    ADAM: antivirus ...treba avast to haze automaticky do truhly kdyz mas tichy rezim...
    ADAM
    ADAM --- ---
    ZVIRATKO: tyjo uz to je x minut. to se uz nepohne...
    chvili pockam, pak to zavru a zkusim znovu
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XSOFT:
    ADAM: stejne uplne na zacatku se ten pool jmenoval proste "bitcoin.cz" ...
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ADAM: vydrz, kdovi co to pousti na pozadi (nenainstalovalo ti to treba docker a podobne? :))
    ADAM
    ADAM --- ---
    tak nicehash sw se mi tady zasekl...

    ADAM
    ADAM --- ---
    imho hrozna skoda zahodit takove jmeno. naprosta blbost...
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    ADAM: slushpool bohuzel skoncil minuly tyden :(
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ADAM: vetsinou se doporucuje, ale treba ti nekdo poradi neco lepsiho, ale u jednoho kompu ktery ma "produktivne topit" bych se toho nebal. Ja osobne na domacim servriku v zime poustim xmrig... :)
    ADAM
    ADAM --- ---
    ok. a ten nicehash je ok volba?
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ADAM: spis bych tezil cokoliv jineho a na BTC to promenil, u BTC i v poolu budes mit tak maly share ze bych pochyboval o tom, ze ta frakce z pripadneho uspechu bude "pripsatelna" se spravedlivou presnosti...
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    ADAM: Na bitcoin musis mit hashrate, kterou dnes uz splnuji jenom asic minery. Kdyz nemas asic, proste ti praci pool odmitne.
    ADAM
    ADAM --- ---
    mam nove pc s rtx3070(LHR). netopim a je mi zima. tak me napadlo, ze by me to pc mohlo foukat teply vzduch na nohy tim, ze spustim tezbu. nevadi, ze bude ztratova, aspon to prispeje na to topeni.

    jsem toxicky bitcoin maximalista, takze tezit idealne BTC, zadny shitcoiny. kde byste doporucili zacit? slushpool? nicehash pise, ze umi obejit LHR, ale obavam se, ze tam se tezi spis shitcoiny, nez btc...
    KAZMON
    KAZMON --- ---
    TANTRAMAN: Nemožný, jestli mate tip na coin, kterymu nevysplhal dif tak sem s nim …
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    SHINIGAMI: na bazos.cz už jde koupit 3070 kolem 11 tisíc, to už je cena nad kterou pomalu začínám uvažovat... ceny nových grafáren prý budou vypadat takhle:
    RTX 4090 od 47.990,00 Kč
    RTX 4080 (16GB) již od 36.100,00 Kč
    RTX 4080 (12GB) již od 27.100,00 Kč

    což je asi dobrá zpráva, obchody asi už nebudou prodávat 3080 s cenou přes 30K a tím pádem půjde dolů i cena bazarových kusů, ještě chvilku a IMO bude převis grafáren a cena půjde ještě o něco níže než je teď, takže kdo neprodá teď, bude pak prodávat asi o dost levněji...

    #kecy #off topic
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    MATT: taky taky ;)

    Nechcete uz konecne zacit rozprodavat ty pooly za par slupek, he? ;)
    MATT
    MATT --- ---
    TANTRAMAN: já čekám na levný grafárny ;)))

    ABE: máš spravdu, ale skoro bych řekl, že to tak nebylo. domejšlim si problémy s legislativou, ale kdoví jak to je.. a proklikaval jsem si nody kolem miho bydliste, a maj profit kolem 4 USD za mesic, spousta jich je neaktivnich.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    TANTRAMAN: ja furt dobre. bitcoin je v pohode.
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    Tak mám pocit že ziskovost těžení na gpu je v těžkém mínusu
    Jak to vidíte?
    ABE
    ABE --- ---
    MATT: Ten je hlavne jen pro USA jestli se nepletu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam