• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PSYRIXOperace pàteře, zkušenosti, rehabiłitace. Výhřezy plotének
    SMETI
    SMETI --- ---
    ZLOOFINA: husty, tak to drzim palce, uz davas nejaky rehabilitace ? me rekli nejdriv az po 2 mesicich od operace, a za pul roku snad neco jako lazne... Ja prave nemel vubec zadny priznaky typu nepohyblivosti nebo necitlivosti ale fakt hodne bolestivy blokady. Za jak dlouho si nastoupila do prace od ty operace pls tak ?
    ZLOOFINA
    ZLOOFINA --- ---
    SMETI: ja mela ACDF C5/6 a C6/7, coz je imho to samy, tlacily me rozdrceny plotynky do michy a nemohla sem hejbat rukou a mela sem sileny bolesti zad. tak mi plotynky vyndali a dali mi tam tyhle http://www.triaspine.com/EN-Products-Details.aspx?SmartId=9&CatId=2
    od ty doby pohoda. mluvit sem nemohla poradne docela dlouho, hlavne H mi neslo vyslovovat. ale uz pohoda, zejtra du akorat do motola na pulrocni kontrolu a doufam ze mi uz dovoli jezdit na kole a na bruslich. na kole teda uz jezdim, ale je to trochu pruda, protoze mi nejde hejbat hlavou do stran, tak kdyz se potrebuju rozhlidnout, tak musim zastavit a otacet se celym telem :D
    SMETI
    SMETI --- ---
    ZLOOFINA: jj presne podriznute, mluveni se celkem da i kdyz ne uplne stoprocentne, hur se mi polyka, ale to prej trva tak dva tri tejdny, dneska sem stahnul novalgin na bolest na 1 za den,... co me asi obtezuje nejvic je spani, nevim moc poradne jak si lehnout protoze mam este celej zablokovanej krk

    a kde ti to delali ?

    ja mel tohle : operacni vykon : Predni dekomprese korenu a michy a sneseni osteofytu c5/c6 - Distektomie c4/c5
    ZLOOFINA
    ZLOOFINA --- ---
    SMETI: jee, to mas jak ja, ja mam teda jeste jeden obratel k dobru, ale jizvu budem mit asi stejnou..taky vypadas podriznute? a jak se ti mluvi?
    SMETI
    SMETI --- ---
    tak hlasim Homolka absolutni top za me, pristup, personal, doktori, vsichni hrozne v pohode.vstricny, stav po operaci zatim opravdu cajk, slo to krkem, uz rano sem dostal kafe a nejaky pecivo, polykat se docela da, neni to ani jako angina, zatim teda pod praskama na bolest,ale uz prvni co sem zaznamenal je zadna bolest hlavy s cimz sem bojoval posledni rok denne, na nohou uz, omezeni skoro zadny, limec a uvidim co dal s rehabkou, kazdopadne cekal sem ze budu prejetej tankem ale jestli se to uz nezhorsi tak fakt pohoda. Tak diky a drzim palce dalsim !
    SMETI
    SMETI --- ---
    CORNELA: aha supr dik, no uz to radsi googlit nebudu, zejtra se to dozvim :)
    SMETI
    SMETI --- ---
    CORNELA: aha, tak tohle asi prave podle me bude tak horni krcni nebo ne ? zepredu jako kudy ? :D
    SMETI
    SMETI --- ---
    PSYRIX: dik, no tak super to rad slysim, jsem zvedavej jestli to budou delat krkem (pusou) nebo nejak zadama (mam 7mm v c4/5)
    PSYRIX
    PSYRIX --- ---
    SMETI: Dneska uz maji takove miniinvazivni techniky ze to ani neucitis. Par tydnu lehka omezeni a potom uz uplne normalni zivot :)
    SMETI
    SMETI --- ---
    PSYRIX: cajk ! dik moc, bude to na Homolce, slysel jsem na ne samou chvalu, tak pak poreferuju
    PSYRIX
    PSYRIX --- ---
    SMETI: Bude to uplna pohoda, zadny rady nepotrebujes - udelaji praci a pujdes domu :D drzim palce
    SMETI
    SMETI --- ---
    tak me ceka za tejden operace krcni plotynky taky, (s utlakem michy)

    nejaky rady na co se pripravit ? :D
    PSYRIX
    PSYRIX --- ---
    ARNEE: Husty cece, drzim palce. Mel jsi to tam fakt solidne pokroucene :O
    ARNEE
    ARNEE --- ---
    ZLOOFINA: koresponduje tvoje zotavování s tim mojim?
    ZLOOFINA
    ZLOOFINA --- ---
    ARNEE: no tak to je slusny. taky se pomalu rozhejbavam po operaci patere. delali mi ji v motole tri tydny pred tebou, ale nastesti jen dve krcni plotynky.
    ARNEE
    ARNEE --- ---
    sepsal jsem svoje zkušenosti z operace páteře, konkrétně kyfózy. více na mám blogu zde:
    arnee blog
    https://arneeblog.blogspot.com
    CYRIL
    CYRIL --- ---
    rehab sem zacal zarizovat jakmile mi to rek doktor ...doma cvicim alee to co me napada... jestli sou to cviky k dobru nebo naopak nevim.... nikdo mi nic konkrtniho nerek
    CYRIL
    CYRIL --- ---
    3tejdny to je strasna doba.... tozatuhne a uz to asi nerozhejbu vubec...

    ale diky za info
    CYRIL
    CYRIL --- ---
    ok... a napada te kam s tim zajit.... kdysi sem chodil do vysocan ale tam sou plny...
    CYRIL
    CYRIL --- ---
    loket prej stabilni...uraz 15,3,2014

    tet prej max rehab.
    hybnost 20-100 stupnu...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam