• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    PIZI: no, tak pak bohužel musí stačit eCalc, ale výsledky tomu budou odpovídat... když jdeš po opravdu optimálním řešení, tak se nákupu a testování většího množství hardwaru nevyhneš
    PIZI
    PIZI --- ---
    THERIDANE: Myslím, že to co popisuješ, je v praxi nepoužitelné pro většinu lidí tady. Cílem je myslím vybrat si ten správný motor, který ještě nemám. Ne změřit si kolik mi utáhne něco, do čeho už jsem stejně vrazil prachy.
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    PIZI: jasně :)
    PIZI
    PIZI --- ---
    THERIDANE: A asi s konkrétní vrtulí, že?
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    RAINBOF: pokud optimalizuješ pro maximální dobu letu, tak vezmeš tah_motoru_v_maximalni_ucinnosti * pocet_motoru - hmotnost_stroje_bez_nakladu :)

    Tah motoru je nejlepší získat laboratorně, těm online kalkulačkám nevěřit. Je potřeba si udělat tabulku příkon motoru (W) vs. tah (N) a je potřeba to dělat s konkrétní baterií i ESC, a hlavně se všemi motory najednou (nestačí s jedním). Pak stačí najít minimum pro poměr výkon/tah a na to pak dimenzovat mašinu.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    jak se u tech quadkopter vypočítává nosnost ?
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    MICA: To vypada docela dobre :)
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    KALIBAN: Blade nano QX je super :) s ni se desne vyblbnes.
    MICA
    MICA --- ---
    KALIBAN: Já si teď objednal tuhle

    Turnigy Micro-X Quad-Copter DSM2 Compatible with FTDI Tool MWC (Multi-WII) (BNF)
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=50460
    Líbí se mi na ní, že má řídící elektroniku jako normální koptéry (MultiWii) a normální přijímač, takže můžu používat svojí vysílačku a ne ty pekelný minipseudovysílačky, co dodávaj k RTF minikoptérám
    MICA
    MICA --- ---
    Aktuální informace k provozování bezpilotních letadel a modelů letadel, zejména vícerotorových vrtulníků, tzv. “(multi)koptér”, Úřad pro civilní letectví
    http://www.caa.cz/aktualni-informace-k-provozovani-bezpilotnich-letadel-a
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    Mate nejakej typ na minikopteru. Koukal jsem ze traxxas něco dělá... Ale moc nevím po čem skočit..
    RESCAPE
    RESCAPE --- ---
    Na nástěnku přidány aktuální informace k provozování bezpilotních letadel, pokud by jste někdo měl něco navíc, doplníme.
    RESCAPE
    RESCAPE --- ---
    RAGULAJA: Díky, nástěnka se časem určitě bude doplňovat a tento odkaz tam dáme taky.
    RAGULAJA
    RAGULAJA --- ---
    Možná vhodný link na nástěnku, pokud vás tu zajímají i autonomní systémy http://diydrones.com
    WALT_DISNEY
    WALT_DISNEY --- ---
    NIGHTHUNTER: Ahoj, diky za vycerpavajici odpoved, tu Ardrone bych si asi koupil na otestovani a pak bych se rozhodl dal?
    d
    RESCAPE
    RESCAPE --- ---
    ARMADILLO: lehký úpravy :)
    RESCAPE
    RESCAPE --- ---
    NIGHTHUNTER: Já se původně taky díval na Visiona, ale když se podíváš na kvalitu videa kterou to natáčí, tak mi to přijde jako strašnej nepoměr cena výkon, proto jsem se rozhodl pro Phantom 2 a Zenmuse. A jak už je psáno níže ta stabilizace taky není nic moc..
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    RESCAPE: Tak to jo, to je moc pekny. GoPro 3 na 2.7k s ProTune. Edit Adobe Premiere Pro, After Effects, and Photoshop.
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    NIGHTHUNTER: Doplnim, ze nejlepsi v tehle kategorii je Phantom 2 s H3-2D a GoPro 3+. Phantom 2 Vision bych nebral v uvahu, tam neni stabilizace a 4K s nim nenatocis. Kdyz uz levne reseni tak "maly" Phantom Vision FC40:
    DJI - F302 Phantom FC40 RC set kvadrokoptéry 5.8GHz
    http://www.peckamodel.cz/.../kvadrokoptery/dji0302-dji-f302-phantom-fc40-rc-set-kvadrokoptery-5-8ghz
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam