• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    Tipy, triky a vše ostatní ohledně RC Quadrokoptér, létajících RC modelů osazených čtyřmi motory. Rady při nákupu zařízení a příslušenství. Quadrokoptéry s kamerou - vlastní ukázkové fotky a videa.
    rozbalit záhlaví
    JAVOR
    JAVOR --- ---
    B30: fotil si nekdy necim jinym nez mobilem.? objevil si ameriku, gratuluji.. omlouvám se, ze jsem mozna trochu neprijemnej, ale co se tu posledni dobou resi.. to snad nemyslite ani vazne.? pouzil z Vas nekdo google nez sem napsal.?
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    B30: kdyz je nutny, tak jeste vic se da vytahnout z Mavica, kdyz vyfotis vic expozic najednou (idealne v tripod modu) treba pomoci automatickyho bracketingu, a pak 2-3 ty rawy slozis v Lightroomu do jednoho HDR rawu.
    B30
    B30 --- ---
    jen si zde odložím postřeh: překvapuje mě, jak moc velkej rozdíl je při focení mezi rawem a jpg, resp co všechno jde z toho rawu vytáhnout..
    podobně pak s D-logem u videa, kde je ještě dost rozdíl ve fullHD downscalovanýho z 4K a fullHD přímo z mavica. A ND filtry jsou užitečná věc.
    Dropbox - DJI_0004_upr.jpg
    https://www.dropbox.com/s/u6svdf7braecsxc/DJI_0004_upr.jpg?dl=0
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    Onehda jsem mel prilezitost litat pro klienta v Adrspachu. Primo z nej bohuzel fotky nemam (respektive NDA), ale kousek dal jsem si jeste zastavil a cvakl si jedno panorama..

    B3DA
    B3DA --- ---
    mate nekdo zkusenost s nolimitdronez?
    je rozumny sparkovi forcnout FCC mod? :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Pratele, mate nekdo zkusenost s temi DJI Goggles? Zkousel je nekdo mistni i se Sparkem? Laka me mmj moznost ovladat dron jen pres RC + bryle bez nutnosti jakkoliv manipulovat s mobilem, coz by pry melo fungovat.
    6746
    6746 --- ---
    LAUNCHER: DJI Mavic :-)

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DJI Spark :-) Zatim spokojenost.

    DAN_F
    DAN_F --- ---
    AQUARIUS: I v případě APS-C a ekvivalentu 24 mm (reálně 16 mm) už to máš při snímání objektů, vzdálených několik metrů od foťáku, celkem jedno. Spark má ekvivalent 25 mm, takže ten objektiv bude mít reálnou ohniskovou vzdálenost asi 4,5 mm, takže když nebudeš mít v popředí něco jen pár cm od objektivu, všechno od 50 cm dál už bude ostré dostatečně :)
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    LAUNCHER: je fakt, ze v porovnani s APS-C je to nekde jinde :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    AQUARIUS: Pri velikosti sensoru 1/2.3" se samozrejme nemusime bat male hloubky ostrosti. Prikladam fotku z teto velikosti sensoru foceno na f/2. Zaroven pri teto velikosti sensoru neni kam to ISO zvedat.



    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    LAUNCHER: s vetsi svetelnosti ti ale klesne hloubka ostrosti, na nocni mesto to chce spis priclonit a zvednout ISO (pokud to teda moc nesumi).
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: OTG pripojeni (kabel mezi RC od DJI Spark a telefonem) je rozchozeno. Trik je v tom, ze USB samicka musi byt pripojena do RC, nikoliv do mobilu.

    Tzn v mem pripade:
    Funguje:
    Mobil ma USB-C, zapojeny je do nej kabel USB-C na jedne strane, na druhe strane USB Samecek.
    RC ma USB-micro, zapojeny je do nej kabel USB-C na jedne strane, na druhe strane USB Samicka.

    Pozor nefunguje:
    Pred tim jsem pouzival jine kabely se kterymi jsem mel OTG obracene a toto nefunguje (do mobilu jsem mel USB-C - USB Samicka, do RC jsem strkal USB-micro - USB samecek).
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    Existuje nejaka pujcovna kde bych si mohl pujcit na 17 dni DJI Spark a nestalo by me to skoro jako novy dron?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Aha, prave jsem zjistil, ze ty vrtule na DJI Spark nemusim rozlozit pred letem, protoze je rozlozi odstrediva sila pri startu :-) Timto se mi prudce zjednodusil transport.

    Letani zatim jen po kanclu, v techto podminkach spokojenost. Nechal jsem to na vychozi Wifi 5.8 GHz, i co jsem videl, tak na 2.4 GHz tu v kanclu bylo dost "plno".

    Ale mam problem, OTG se mi (zatim?) nepodarilo na Google Pixel XL rozchodit :-(
    JAVOR
    JAVOR --- ---
    SIDE: je to stejne "velký" takze by to melo byt ono
    SIDE
    SIDE --- ---
    JAVOR: trosku me zmatlo ze tam pisou na jinej typ, ale zkusim. za pade je to v pohode pokus :)
    JAVOR
    JAVOR --- ---
    SIDE
    SIDE --- ---
    ahoj. netusite kde by se daly sehnat nahradni vrtulky k tomuhle?
    HUBSAN H002 Nano RC Quadcopter -$23.56 Online Shopping| GearBest.com
    http://www.gearbest.com/rc-quadcopters/pp_436654.html
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CALIBOS: Ja jsem prave slysel, ze letat radsi jen pres kabel, ze si jednak sam nezarusujes, druhak mas vetsi jistotu ze spojeni nespadne. Ale fakty a zkusenostmi to podlozeno nemam :-)
    CALIBOS
    CALIBOS --- ---
    LAUNCHER: Normálně přes 5.8 wifi z ovladače. Přepnuti na 2.4 pomůže, ale reálně už jsem nezkoušel dosah - stmívalo se :)
    S tím otg je to takové komplikovanější:

    Procedure: Set 2.4GHz with RC and OTG cable | DJI FORUM
    https://forum.dji.com/thread-104427-1-1.html
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CALIBOS: RC jsi mel s mobilem pripojeno pres wifi nebo pres kabel?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam