• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    Tipy, triky a vše ostatní ohledně RC Quadrokoptér, létajících RC modelů osazených čtyřmi motory. Rady při nákupu zařízení a příslušenství. Quadrokoptéry s kamerou - vlastní ukázkové fotky a videa.
    rozbalit záhlaví
    BOZA
    BOZA --- ---
    LAUNCHER:
    VEXCZ:
    Chci mit moznost letat v byte, tak me zaujalo neco takovehoto:
    L160 L160 - 2 Racing Quadcopter BNF -$115.75 Online Shopping| GearBest.com
    https://www.gearbest.com/multi-rotor-parts/pp_364384.html?wid=21&lkid=10102336
    I ta cena okolo 100€by mi prisla ok, ale nevidim nic podobneho, co by bylo v prodeji.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BOZA: Nejsem "narocny" dronar, mam DJI Spark a ten splnuje vice-mene vse co potrebuji :-)
    VEXCZ
    VEXCZ --- ---
    BOZA: Tak podle toho kolik za nej chces dat
    BOZA
    BOZA --- ---
    Mate jedno drona, nebo jich mate vice? Treba nejaky jednodussi na trenovani a letani okolo domu / v byte? A dalsi na serozni letani?

    Vybiram pro sebe drona a tak nejak dochazim k tomu, ze jedna varianta vsechny pozadavky neresi. Uvazoval jsem o:
    - mensim, 210 - 250mm ramu, ale zase bych rad kryte vrtule a to mi prijde, ze se dela spise u mensich (Tiny Whoop).
    - Asi mi prijde zbytecny mit dalsi vysilac, takze to planuji provozovat s Turningy 9x co mam a FrSky moduly.
    - chci BLDC motory
    - nepotrebuju zatim FPV, cely den koukam do monitoru, tak nechci koukat do dalsiho displeje. Relax s letadlem v zelene prirode byl taky prima.
    - rad bych nejaky mainstream, ke kteremu bude dlouhodobe dost levnych dilu z HobbyKingu, nebo podobne.

    - Noseni kamery, FPV, letani misi bych si nechal casem na nejaky vetsi ram a tim padem i dalsi stroj.

    Mam naletano dost s letadlem (Bixler - to byla skvela volba pro minule 3 roky) a par hodin s necim takovymto:
    VEXCZ
    VEXCZ --- ---
    Krasny den na test drona

    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    Viděl jsem podobnýho střelce, kterej s dronem lítal nad lidma na fesťáku.

    Je logické že si nikdo nepůjde stěžovat... než mu to spadne na hlavu.
    VEXCZ
    VEXCZ --- ---
    PREBRAL: Tak to ja bych zebral drona a zdrhal, takovi lide mohou byt nebezpecni, asi pred mesicem si na mne zacali vyskakovat spoluobcane tmavsi pleti a ja mnel v batohu drona nastesti jsem jim zdrhl prece jin jim bylo 18+ a mne 16 talze my nic jineho nezbyvalo
    PREBRAL
    PREBRAL --- ---
    VEXCZ: Já nedávno lítal nad loukou a fotil si krajinky a vyběhl na mě místní bezdomovec-poustevník. Netušil jsem úplně, co mu vadí - předhazoval různé pochybné důvody (zapálení trávy, rušení signálu televizního stožáru na asi 2km vzdáleném kopci...), ale pak mi místní sdělili, že si u své boudy za lesíkem pěstuje konopí a bál se asi, že bude natočenej i s kytkama... :-)
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    VEXCZ: Na tohle povoleni ziskat nelze a to ani clovek vlastnici povoleni k leteckym pracem.

    Dle Doplnku X bezpilotni letoun nemuze letet dele jak 30 minut po obcanskem soumraku a drive nez 30 minut pred obcanskym usvitem.

    Navic leti nad lidmi (kteri evidnentne nebudou zucastnene osoby), dopadova plocha se imho bude dotykat i silnice (ale to z tohoto uhlu na konci videa uplne nejde poznat, takze je mozny, ze zastavil driv).

    Clovek s licenci by toto natocit teoreticky mohl, ALE:

    1) pouze ve dne
    2) musel by zajistit, ze v prubehu letu do dopadove plochy nevleze zadna nezucastnena osoba

    takze tak :)


    RADAK: na cukavosti letu uplne povoleni nezalezi :D Ja minuly tyden lital v docela slusnym vetru a byl jsem rad, ze to cuka jen malo :D Ale uznavam, ze to byl trochu jiny druh cukani, nez ma tady mladoboleslavskej Santa Claus :D
    RADAK
    RADAK --- ---
    VEXCZ: jj taky vetsinou lidi cumej kdyz nekde litam a vyptavaj se. neberou to jako ohrozeni. Me mrzi ten negativni hype kolem toho. ja jsem taky jen komentoval ze obdivuju toho typka, ze takovyhle zaber v pohode pusti verejne na FB. cekam kdy ho nekdo uda. jsme v cechach ze jo :D
    VEXCZ
    VEXCZ --- ---
    Kupoval jsem co njvykonejší ale přitom nejlevnější

    VEXCZ
    VEXCZ --- ---
    RADAK: To je pravda, jans tím lítam na vesnici a nikdo si nestežuje ano duchodci což se divím protože ti občas s tímdhle mají problémy spiše se mně ptali co to je a na co to je a celkem to obdivovali
    VEXCZ
    VEXCZ --- ---
    Nevi někdo o nějakých dobrých anténách na 5.8GHz moje mi nestačí a rády při FPV letu třeba jen kousek ztrácí signál mám todhle https://www.rotorama.cz/fpv/eachine-tx526-25-200-600mw na 600mw a brýle tydhle https://www.rotorama.cz/fpv/eachine-vr-007-pro Drona mam DJI Phantom 1.1.1. Diký
    RADAK
    RADAK --- ---
    VEXCZ: nemyslim si ze clovek s takovymi cukavymi zabery bude natolik zdatny pilot ze bude mit povoleni.
    VEXCZ
    VEXCZ --- ---
    Jestli ma povolení proč ne
    RADAK
    RADAK --- ---
    SPAULDING: noc + prelet na lidma
    SPAULDING
    SPAULDING --- ---
    RADAK:
    SPECZ:
    Co je na tom problematického? Hudba?
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    RADAK: To je zrovna pripad kdy je tezke odlisit odvahu od nevedomosti/lhostejnosti/blbosti ...
    RADAK
    RADAK --- ---
    SPECZ: obdivuju odvahu autora za sdileni na FB
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    Man gets threats—not bug bounty—after finding DJI customer data in public view
    https://arstechnica.com/...-private-keys-for-ssl-cloud-storage-in-public-view-and-exposed-customers/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam