• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    LEVOS_BOB: A pro jistotu pripojuju pres otg, aby se ty wifiny navzajem nerusily. I kdyz nedokazu potvrdit nejake razantni vylepseni
    SITH
    SITH --- ---
    FRACTAL: takže to tam do mobilu frčí přes wifi? pak nevím jak můžeš mít takový dosah 2,5km když tam wifi nedosáhne
    LEVOS_BOB
    LEVOS_BOB --- ---
    FRACTAL: hmm ja to mel asi nak debilne pripojeny.. mam v tom chaos..
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    FRACTAL: Jo deti to delaj. A furt tam cpou prsticky :)
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    SITH: Do mobilu. S brejlema bych asi neudrzel rovnovahu a chodit s rybarskou zidlickou stira vyhody maleho dronu :)
    B3DA
    B3DA --- ---
    FRACTAL: jo, tohle je obrovska vyhoda
    (i kdyz, nektery lidi to tak nevnimaj - par let zpet jsem musel vyhanet skolku zpod pristavajici acro 250 - i ta pomerne velka a fakt zuriva karbonova naha potvora prilakala ucitelku, deti a vsichni byli hodne zvedavi mj. koukat na to primo z mista, kam jsem klesal :D )
    SITH
    SITH --- ---
    FRACTAL: to ovladáš tak že máš FPV brýle nebo máš přenos do mobilu a tam se jen díváš?
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    Trocha mrazu

    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    B3DA: Navic nic vetsiho nema moc vyznam, lidi pak iz koukaj blbe. Spark vypada jak hracka a dovolis si s tim mnohem vic
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    B3DA: Litam prevazne v prirode pripadne vysoko :) A obcas inspekci komina nebo okapu :)
    B3DA
    B3DA --- ---
    FRACTAL: ja jsem se sparkem spokojenej, ale jak vidim mraky lidi upgradovat z nej na mavic air, moc to nechapu.. upgrade resi lepsi gimbal a kameru (resp. tak vubec kvalitu obrazu), ale ta zasadni chyba sparka (dolet / kvalita signalu), kvuli ktery jsem se taky vydal FCC mod cestou a nakupem doplnku typu `range extender` (coz pomohlo mimo civilizaci dost, ale je to porad wifi a blize rusicim prvkum je let dost casto PITA) proste vyresena neni.
    dokazu si ale predstavit uprade na neco jako mavic pro, ale o fous lehci, s usb nabijenim.. :) uvidime s cim DJI prijde a jak to bude vyladeny. zatim na to taky dlabu a litam (kdyz to jde ;) )
    btw. uz par mesicu si rikam, ze bych si ty inteligentni flightmody mohl vyzkouset, kdyz uz tam jsou.. stejne jako jsem jeste nezapnul palm control. na tom mi fakt nesejde..
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    B3DA: Ja uz neupgraduju vubec. Nikdy s nicim lepsim neprisli a inteligentni flightmody jsou jen geekovina. Takze na to dlabu a litam
    B3DA
    B3DA --- ---
    ESY: no me prave prijde, ze ty konstrukce s 6/8 rameny narozdil od tohoto by dost mozna ustaly vypadek motoru ci dvou.
    statni zakazka, meh.. z ciziho krev netece :(

    FRACTAL: toho se trochu bojim.. podle ohlasu je ten dosah na FCC skoro dvojnasobny oproti sparkovi, coz by v CE modu podle zarusenosti kolem mohlo byt treba 40 - 1200m.
    coz je treba pro me duvod pockat s upgradem sparka na neco jako mavic pro2 (snad :) ) s ocusyncem.
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    LEVOS_BOB: Obavam se, ze problemy se signalem ma na svedomi CE rezim me Spark zacal vypadavat po 500m. Hackmul jsem to do fcc rezimu, poridil range extendery a uz jsem byl 2.5km
    ESY
    ESY --- ---
    B3DA: jinak ono s poctem motoru je dopcela problem takzle jich maj 6 pokud se koukam spravne.

    takze kdybys chtel zvysit pocet motoru potreboval by ses dostat na 8. Coz je jina konstrukce ktera prinasi mnohem vetsi hmotnost, tim padem mensi eltovej cas a zacal by ses tocit ve spiralach ceny atp :D
    ESY
    ESY --- ---
    B3DA: statni zakzka, za me asi v pohode
    LEVOS_BOB
    LEVOS_BOB --- ---
    Zde cerstvy majitel Mavic Air!! Lita tu s nim nekdo? Dneska jsem ho konecne byl testnout (nikdy jsem zadnej jinej dron nemel, takze vsechno znam z youtube) a na ovladani bezvadny akorat mam trochu chaos v pripojeni RC -> dron, a vypadky signalu pri vzdalenosti 100m... mozna delam neco spatne... budu googlit..

    Jinak teda technicky zpracovani neskutecny... big up DJI...

    B3DA
    B3DA --- ---
    tohle asi umi cestovat casem zpet, alespon podle ty cenovky :D
    taky se mi zda, ze kdyby navysili pocet motoru, nepotrebovali by tak nutne padacky..
    jak takovy padacky vubec budou fungovat treba z 20 metru?
    fajn je, ze je to aspon vodotesny, presto mi prijde dneska takovahle cena za, i kdyz trochu specializovanyho drona slusnej prestrel teda :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BOZA: Wut? :-)

    DJI - WRC - Finland 2017
    https://www.youtube.com/watch?v=BDcf6FJXtM8


    Chasing Rally Cars with the DJI Phantom 4
    https://www.youtube.com/watch?v=syI4r00A6wg

    ESY
    ESY --- ---
    Ted tam mam gopro 4 silver. Tohle bylo nataceny na stock nastaveni..
    Mel jsem predtim foxeera 4K boxa byl jsem spokojenej, pouzival bych dal ale poslal jsem ho o obrubnik :D\

    Ja vidim primarni problem v tom ze gopro ma zajimavej pro tuning s gopro colors. Takze to udela hezky video kazdymu joudovi. Ale idealni je to brat s capnutym isem a flat barvy. Tzn cim min uprav od gopro, tim lip a dodelat color grading v posprodukci. PRoto se me libil foxeer box 4k. Prislo me to barevne cely rozumnejsi :)


    MARASAN:
    SELECTOR_IX:
    Imo je treba rozlisovat dji a aerial kamery a pak kamery na fpv koptery. To je uplne jiny vuyziti a hlavne podminky pro nataceni. Ono kdyz ta koptera lita prez 100 km/h a mota se jak ozralej turista. Tak to na tu kameru ma o dost jinaci pozadavky. Jinak Samosebou DJi kamery jsou super, ale ono aby nebylo kdyz je to single pruspose vec. Kdezto GoPro atp jsou vicmene hrozne univerzalni. Takze je trebau nic mit mnohem vic citu a knowledge aby clovek nahral vec dobre.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam