• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    B3DA: Jak rikam, litam v prirode. A kdyz si clovek predstavi tu fresnelovu okurkovou zonu, tak se da ledacos :)
    B3DA
    B3DA --- ---
    SITH: RC ma vysilac 0.5w v FCC modu.. dosahne - ale v okoli nesmi byt skoro nic :)
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    SITH: Mobil mam napojenej na remote samozrejme :)
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    LEVOS_BOB: A pro jistotu pripojuju pres otg, aby se ty wifiny navzajem nerusily. I kdyz nedokazu potvrdit nejake razantni vylepseni
    SITH
    SITH --- ---
    FRACTAL: takže to tam do mobilu frčí přes wifi? pak nevím jak můžeš mít takový dosah 2,5km když tam wifi nedosáhne
    LEVOS_BOB
    LEVOS_BOB --- ---
    FRACTAL: hmm ja to mel asi nak debilne pripojeny.. mam v tom chaos..
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    FRACTAL: Jo deti to delaj. A furt tam cpou prsticky :)
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    SITH: Do mobilu. S brejlema bych asi neudrzel rovnovahu a chodit s rybarskou zidlickou stira vyhody maleho dronu :)
    B3DA
    B3DA --- ---
    FRACTAL: jo, tohle je obrovska vyhoda
    (i kdyz, nektery lidi to tak nevnimaj - par let zpet jsem musel vyhanet skolku zpod pristavajici acro 250 - i ta pomerne velka a fakt zuriva karbonova naha potvora prilakala ucitelku, deti a vsichni byli hodne zvedavi mj. koukat na to primo z mista, kam jsem klesal :D )
    SITH
    SITH --- ---
    FRACTAL: to ovladáš tak že máš FPV brýle nebo máš přenos do mobilu a tam se jen díváš?
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    Trocha mrazu

    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    B3DA: Navic nic vetsiho nema moc vyznam, lidi pak iz koukaj blbe. Spark vypada jak hracka a dovolis si s tim mnohem vic
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    B3DA: Litam prevazne v prirode pripadne vysoko :) A obcas inspekci komina nebo okapu :)
    B3DA
    B3DA --- ---
    FRACTAL: ja jsem se sparkem spokojenej, ale jak vidim mraky lidi upgradovat z nej na mavic air, moc to nechapu.. upgrade resi lepsi gimbal a kameru (resp. tak vubec kvalitu obrazu), ale ta zasadni chyba sparka (dolet / kvalita signalu), kvuli ktery jsem se taky vydal FCC mod cestou a nakupem doplnku typu `range extender` (coz pomohlo mimo civilizaci dost, ale je to porad wifi a blize rusicim prvkum je let dost casto PITA) proste vyresena neni.
    dokazu si ale predstavit uprade na neco jako mavic pro, ale o fous lehci, s usb nabijenim.. :) uvidime s cim DJI prijde a jak to bude vyladeny. zatim na to taky dlabu a litam (kdyz to jde ;) )
    btw. uz par mesicu si rikam, ze bych si ty inteligentni flightmody mohl vyzkouset, kdyz uz tam jsou.. stejne jako jsem jeste nezapnul palm control. na tom mi fakt nesejde..
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    B3DA: Ja uz neupgraduju vubec. Nikdy s nicim lepsim neprisli a inteligentni flightmody jsou jen geekovina. Takze na to dlabu a litam
    B3DA
    B3DA --- ---
    ESY: no me prave prijde, ze ty konstrukce s 6/8 rameny narozdil od tohoto by dost mozna ustaly vypadek motoru ci dvou.
    statni zakazka, meh.. z ciziho krev netece :(

    FRACTAL: toho se trochu bojim.. podle ohlasu je ten dosah na FCC skoro dvojnasobny oproti sparkovi, coz by v CE modu podle zarusenosti kolem mohlo byt treba 40 - 1200m.
    coz je treba pro me duvod pockat s upgradem sparka na neco jako mavic pro2 (snad :) ) s ocusyncem.
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    LEVOS_BOB: Obavam se, ze problemy se signalem ma na svedomi CE rezim me Spark zacal vypadavat po 500m. Hackmul jsem to do fcc rezimu, poridil range extendery a uz jsem byl 2.5km
    ESY
    ESY --- ---
    B3DA: jinak ono s poctem motoru je dopcela problem takzle jich maj 6 pokud se koukam spravne.

    takze kdybys chtel zvysit pocet motoru potreboval by ses dostat na 8. Coz je jina konstrukce ktera prinasi mnohem vetsi hmotnost, tim padem mensi eltovej cas a zacal by ses tocit ve spiralach ceny atp :D
    ESY
    ESY --- ---
    B3DA: statni zakzka, za me asi v pohode
    LEVOS_BOB
    LEVOS_BOB --- ---
    Zde cerstvy majitel Mavic Air!! Lita tu s nim nekdo? Dneska jsem ho konecne byl testnout (nikdy jsem zadnej jinej dron nemel, takze vsechno znam z youtube) a na ovladani bezvadny akorat mam trochu chaos v pripojeni RC -> dron, a vypadky signalu pri vzdalenosti 100m... mozna delam neco spatne... budu googlit..

    Jinak teda technicky zpracovani neskutecny... big up DJI...

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam