• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    VEXCZ
    VEXCZ --- ---
    ESY: Ja jsem totiz rc nodelar nejpise po otci jedine co celou dobu delame ze skladame ruzne modely ale on je hlavne na auta a ja se drzim ve vzduchu a driftu a aby jsem si toho vseho vazil tak si to platim sam az na to auto to jsem dostal at muzu zavodit :), mozna se nekdy potkame jestli budes zavodit s quadem :D
    VEXCZ
    VEXCZ --- ---
    ESY: Jj mi na mem dronu odeslo par veci tak musim prodat prebytek at muzu koupit nove dily ty regly co jsem ted mnel to maji za sebou a ty xrotor 20A se nehodi na freestyle quad tak jsem objednal z rotoramy 4 stejne jsem dostal poukaz na 500 od jedne mile osoby ktera ho vyhrala a nevyuzije :)
    ESY
    ESY --- ---
    VEXCZ: ha ty si prodaval ten ten FC F3 ne ?:D sem ho chtel vzit ale pak jsem videl ostrava
    VEXCZ
    VEXCZ --- ---
    ESY: Kdyby ses nahodoul pak zbavoval mrtvych baterek kde odesel treba jeden clanek tak mi napis rad je od tebe vemu :) predelam je na 3S a nebo ze zbytku zbastlim dalsi takova recyklace zbytek odvezu na ozo na recyklaci :) jinak na Facebooku mne muzes znat pod jmenem Denis Krajča často píšu do skupiny ;)
    ESY
    ESY --- ---
    BOZA: pocit? Hele kdyz vidim jak to nabiti pada rychle, jak se jim to nelibi a vicemene si musim davat pozor abych je nepodvybil, coz je trosku tricky. Tak me jich je uprimne hrozne lito. Ale jsou to stejne jen 1500 80C ktery uz nehodlam litat, takze no hard feelings. Jinak viz Vexa :D
    VEXCZ
    VEXCZ --- ---
    BOZA: No pri nizssich teplotach pod 0*C nastava ve vodicich supravodivost, lipolky v mrazu se vybijeji rychleji potrebuji se zahrat na jejich provozni teplotu jenze ten mraz jim to moc nedovoluje, meli by to vydrzet pokud je nebudes moc trapit nebo nepodvybijes nebo nenechas umrznout ;)
    BOZA
    BOZA --- ---
    ESY: Jaky mas pocit z tech baterek? Ze kdyz je mraz, tak v nich energie "zamrzne" a nejde z nich dostat a kdyz se dostanou zpet na vyssi teplotu, tak je zase vse ok, nebo ze to v nich nechava trvalejsi nasledky? A to zvyseni vnitrniho odporu neni jen docasne po dobu mrazu, ale ma to i nejaky dalsi efekt?
    ESY
    ESY --- ---
    SPECZ: ja ma problem stim ja kdrzim radio. Zaprve teda proti fantomu musim tim palcem knitat o neco rychleji ale to je veldejsi..

    hlavne drzim radio dost hybroidne, takkvej ten kompromis mezi palcema a pinchingem. a cely radsio drzim jen malickema + prstenickama..

    Mam tohle aje to super, ale musim to upravit za 1.) aby to bylo mozny mit poveseny na krku
    za 2.) bylo tam nejaky misto kam dam heatpack :D

    mno ale dalsi pruser v -10 je baterka. to vycucnu za minute minute pul. Takze je dost kurvim.. Ale tak co se da delat, na jaro budu muset obmenit
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    ESY: Na to se mi osvědčily bezprstový rukavice který maj takovou záklopku co jde přes prsty hodit. Super věc na práce venku, a s ovládánim phantoma v nich taky nebyl problém - i když mám tu záklopku nasazenou, pořád jde vystrčit ven třeba ukazovák na natáčení kamery. Přes palce to má taky takový uzaviratelný záklopky, nechávám je pootevřený tak abych cítil páčku ovladače, ale abych měl co největší část palce zakrytou.

    Pletené rukavice s překrytím, Mil-tec, černé | Armed.cz
    https://www.armed.cz/pletene-rukavice-s-prekrytim-mil-tec-cerne/
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    vcera to bylo jeste dobry... v sobotu a nedeli jsem lital na cisarsky louce (mam tam povoleni do konce unora) a to bylo trochu drsny...u vody a jeste foukalo. ale musel jsem, protoze klienta nezajima, ze mrzne, ale chce zabery :D
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ESY: pristi tejden bude jaro, tak se neboj, ze bys neco zameskal

    ja budu synovi ted kupovat nejakou ty x5 s delsi vydrzi baterky a hlavne s barometrem. to minuly prditko se neosvedcilo
    ESY
    ESY --- ---
    V -10 uz nelitam, jsem naboural protoze me zamrznul palec a nebyl hsem schopen pridat plyn :D
    ENDREW
    ENDREW --- ---
    Ahoj prosim o radu.

    Chtel bych si poridit drona, ale mam hroznej gulas v tech neskutecnejch moznostech a mnozstvi vyrobcu.
    Zkusenosti s letanim s dronem nemam zadne, neco malo naletano na vrtulniku pred paar lety.
    Chtel bych neco na ven na litani a na nataceni (gopro mam), takze neco k cemu se da pripojit gimbal. Asi nejidealnejsi kombinace me laka nejakaˇHDˇ kamera ktera by byla odjimatelna. V pripade jen tak proletu pro radost bych vyuzival tu zakladni kameru. V pripade lepsich zaberu bych odpojil HD a pripojil gimbal s gopro.
    Jelikoz mam minimalni zkusenosti lakaji me gps funkce jako return home, kdyz ztrati signal, ci dojde batery. Jo a cenova relace se pohybuje okolo 5tis.

    Po dlouhem vyhledavani mam dva favority:
    jednim je XIRO Xplorer
    Xiro Xplorer - moderní dron s GPS - RC_47583 od 4 976 Kč - Heureka.cz
    https://drony.heureka.cz/xiro-xplorer-moderni-dron-s-gps-rc-47583/

    druhy je SYMA X8pro
    SYMA X8PRO od 5 490 Kč - Heureka.cz
    https://drony.heureka.cz/syma-x8pro/

    Co si tomhle vyberu myslite? U toho Xira me laka ta baterka a vzhled. U Symi zase ta ˇHD´kamera a moznost nadstavby gimbalu a gopro kamery.
    Nebo jdou me myslenky uplne spatnym smerem a mam si poridit neco za 1500 a naucit se s tim litat a pak prejit rovnou na phantoma?

    ESY
    ESY --- ---
    Jedno z dneska, svetlo uplne nahovno. ani color grading to nezachranil :D
    GETTING DARK ( FPV )
    http://www.youtube.com/watch?v=OGoOKQKe1eQ
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    MERTLAS: Je to tak. Ale ja se znam - dokud si nevochciju teritorium a nezjistim limity, nemam klid na rozumnou praci :)
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    FRACTAL: Tak zas na druhou stranu... ono mit stroj 2km daleko uplne koser neni ;) ono je dobry ho na ten vizual mit, protoze kdyz se to nejak podela (a to muze vicemene kdykoliv) tak pokud to je appka, tak na vizual vzdycky doletis zpet. A pokud to je technicka zavada stroje, tak aspon vis, kam padas a ze nepadas do nejakyho vetsiho pruseru (silnice, baraky a tak...). Ikdyz to samozrejme taky nemusi byt vzdy pravidlo :)

    Kdyz se mi poprve stala ta chyba, tak jsem sice byl doost daleko, ale i tak jsem na vizual byl schopnej priletet zpet a hlavne se to stalo v horach, kde bych maximalne rozbil kamen :)

    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    MERTLAS: GPS signal too week napriklad. U iOS to jeste tak tragicky neni, ale udajne na Androidu to pry laguje o vice nez vterinu a pada to. Coz nepotesi, kdyz mas prcka 2km daleko :)

    A vpodstate je to presne, jak pises dal. Ale to je hledani much. Celkove to slape bezvadne. Ja osobne s tim nemam zadnej problem, ale mam rad, kdyz jsou aplikace subtilni. Nechapu, proc to musi mit skoro 300MB, kdyz je tam defacto hovno :)

    Co mi vadi asi nejvic je nejakej noise filter na fotkach. Kdyz to zazoomuju, tak to ze stromu v dalce udela takovy to vyefektovany blato. Radeji bych mel zasumenej obraz nez tyhle plivance. Ale to se asi vypnout neda.
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    FRACTAL: Kde je v ni co spatne? Uplne jsem pravda vsechny texty nezkoumal, ale imho to je v pohode ne?

    Jinak samozrejme aplikace a fw je proste pruser... posledni fw mel chybu, kdy se obraz na ipadu pretocil a mozek to proste nedaval a nedalo se s tim pracovat (a tim myslim jakoze opravdu pouzivat stroj k praci). Takze downgrade, kdy mi zas hapruje appka tak, ze se mi nenactou zadny nastaveni (navratovka na hodnote 0, c1 a c2 not defined atd atd) takze musim vypnout rc, killnout appku a modlit se, ze to po restartu bude zas gut. A ted nemuzu udelat reinstal vseho protoze mam tolik zakazek, ze nemam cas to nasledne dostatecne otestovat tak, abych byl v klidu, ze pri zakazce se to nepodela nejak vic...

    Bohuzel ale ma DJI na trhu takovy postaveni, ze si z lidi muzou udelat testovaci kraliky a kdyz jim to spadne, tak stejne relklamaci neuznaj, protoze si vzdycky nejakou klicku najdou. A stejne to lidi budou kupovat, protoze tu stejne nic lepsiho na trhu neni :)
    ESY
    ESY --- ---
    a jedna z predvcerejsi akce v libni :)
    B3DA
    B3DA --- ---
    FRACTAL: appka je pruser, ale uz jsem si zvykl na nektery ritualy..

    btw, litate tu nekdo sparka (mavic air) na litchi nebo jiny alternative?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam