• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    ESY
    ESY --- ---
    Jedno z dneska, svetlo uplne nahovno. ani color grading to nezachranil :D
    GETTING DARK ( FPV )
    http://www.youtube.com/watch?v=OGoOKQKe1eQ
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    MERTLAS: Je to tak. Ale ja se znam - dokud si nevochciju teritorium a nezjistim limity, nemam klid na rozumnou praci :)
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    FRACTAL: Tak zas na druhou stranu... ono mit stroj 2km daleko uplne koser neni ;) ono je dobry ho na ten vizual mit, protoze kdyz se to nejak podela (a to muze vicemene kdykoliv) tak pokud to je appka, tak na vizual vzdycky doletis zpet. A pokud to je technicka zavada stroje, tak aspon vis, kam padas a ze nepadas do nejakyho vetsiho pruseru (silnice, baraky a tak...). Ikdyz to samozrejme taky nemusi byt vzdy pravidlo :)

    Kdyz se mi poprve stala ta chyba, tak jsem sice byl doost daleko, ale i tak jsem na vizual byl schopnej priletet zpet a hlavne se to stalo v horach, kde bych maximalne rozbil kamen :)

    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    MERTLAS: GPS signal too week napriklad. U iOS to jeste tak tragicky neni, ale udajne na Androidu to pry laguje o vice nez vterinu a pada to. Coz nepotesi, kdyz mas prcka 2km daleko :)

    A vpodstate je to presne, jak pises dal. Ale to je hledani much. Celkove to slape bezvadne. Ja osobne s tim nemam zadnej problem, ale mam rad, kdyz jsou aplikace subtilni. Nechapu, proc to musi mit skoro 300MB, kdyz je tam defacto hovno :)

    Co mi vadi asi nejvic je nejakej noise filter na fotkach. Kdyz to zazoomuju, tak to ze stromu v dalce udela takovy to vyefektovany blato. Radeji bych mel zasumenej obraz nez tyhle plivance. Ale to se asi vypnout neda.
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    FRACTAL: Kde je v ni co spatne? Uplne jsem pravda vsechny texty nezkoumal, ale imho to je v pohode ne?

    Jinak samozrejme aplikace a fw je proste pruser... posledni fw mel chybu, kdy se obraz na ipadu pretocil a mozek to proste nedaval a nedalo se s tim pracovat (a tim myslim jakoze opravdu pouzivat stroj k praci). Takze downgrade, kdy mi zas hapruje appka tak, ze se mi nenactou zadny nastaveni (navratovka na hodnote 0, c1 a c2 not defined atd atd) takze musim vypnout rc, killnout appku a modlit se, ze to po restartu bude zas gut. A ted nemuzu udelat reinstal vseho protoze mam tolik zakazek, ze nemam cas to nasledne dostatecne otestovat tak, abych byl v klidu, ze pri zakazce se to nepodela nejak vic...

    Bohuzel ale ma DJI na trhu takovy postaveni, ze si z lidi muzou udelat testovaci kraliky a kdyz jim to spadne, tak stejne relklamaci neuznaj, protoze si vzdycky nejakou klicku najdou. A stejne to lidi budou kupovat, protoze tu stejne nic lepsiho na trhu neni :)
    ESY
    ESY --- ---
    a jedna z predvcerejsi akce v libni :)
    B3DA
    B3DA --- ---
    FRACTAL: appka je pruser, ale uz jsem si zvykl na nektery ritualy..

    btw, litate tu nekdo sparka (mavic air) na litchi nebo jiny alternative?
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    B3DA: Aha, tak uz ti rozumim. To chapu. Kdybych mel jen blbnout na poli za barakem, poridil bych neco za 5k a po ptakach. Imho appka dji je pruser velkej. Spatna anglictina je jen zacatek
    B3DA
    B3DA --- ---
    FRACTAL: jj na ios se to dela jinak, mj. jde i nahrat ty boostly configy skrz itunes..
    ja si nedelam hlavu ze zaruky apod. ale na hrani mam jiny (daleko levnejsi) hracky a stavby. necekal jsem proste takovyhle `dodo` od zarizeni tohohle typu od konkretne tyhle spolecnosti ;)
    nicmene, kdyz si to clovek poladi, je to supr, o tom se nepru :)
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    B3DA: No ja litam pres iOS. Patchlou appku jsem nalil do nejakyho debilniho androidiho tabletu, spustil jsem to jednou a zas litam normalni appkou. Jako z toho delat si starosti aby vsechno bylo "oficialni" jsem vyrost ;)
    B3DA
    B3DA --- ---
    jinak, to narizeni upravuje prave maximalni vysilaci vykon v civilne vyuzivanych pasmech, ktere shodou nahod spark (a mavic air) pouziva. pro evropu se to trochu ruzni, u nas je to tusim 0.2w..
    spark ma by default v CE modu 0.09w, v FCC modu pak 0.5w.
    da se i boost az 1.5w, ale pry to nejde provozovat dlouho bez upeceni vysilace

    FRACTAL: nj, ale speed hack se dela jinak, zejo (params v dev modu ty nwjs appky, zatimco pro FCC musis patchnout apk).. klidne bych si ten jeden zbytecnej krok usetril a proste lital. (ne nutne daleko, ale stabilne blizko :) )
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    B3DA: Me to hacknuti nevadi, mam urychlenej sportmode, dosah vic nez pouzitelnej a pokud neco natacim, tak to vubec neni o techhle hodnotach - to clovek lita stejne cca 150m vysoko a v okruhu 200m, protoze proc cmuchat 2 km nekde v hajzlu, kdyz si tam muzu dojet :)
    B3DA
    B3DA --- ---
    FRACTAL: afaik mavic pro ma CE mod.. ale prave diky pouzitymu radiu je i v evrope dosah vic nez pouzitelnej..
    silnejsim signalem ukrast ne - vyrusit ano. pokud se nebavime o zarizeni, ktere DJI a jini vyviji pro potreby treba letist apod.
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    B3DA: No to hackovani je jen obejiti nejakych narizeni. IMHO naprosto nesmyslnych, protoze Mavic zadne CE omezeni v Evrope nema. Co se signalu tyce, tak tomu nerozumim prakticky vubec, jen si rikam, jestli se da dron z oblohy "ukrast" silnejsim vysilacem, kdyz se jedna o wifi, ktera je zaheslovana. Mozna jsem v tomhle naivni, ale fakt bych byl rad, kdyby mi to nekdo dokazal vysvetlit :)
    B3DA
    B3DA --- ---
    FRACTAL: njn, kdyz ocusync nepotrebuje primou viditelnost pro mnohem lepsi vysledky a neni treba hlidat fresnelovu zonu jak u wifi.. ja mam rad, kdyz koupim zarizeni ktery ma na krabici treba 2km, abych ho nemusel hackovat pro ty 2km ;) v tomhle me DJI docela zklamalo, jako v podstate technologicky leader v oboru.. ja vim, consumer grade selfie toy. ale!
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    B3DA: Jak rikam, litam v prirode. A kdyz si clovek predstavi tu fresnelovu okurkovou zonu, tak se da ledacos :)
    B3DA
    B3DA --- ---
    SITH: RC ma vysilac 0.5w v FCC modu.. dosahne - ale v okoli nesmi byt skoro nic :)
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    SITH: Mobil mam napojenej na remote samozrejme :)
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    LEVOS_BOB: A pro jistotu pripojuju pres otg, aby se ty wifiny navzajem nerusily. I kdyz nedokazu potvrdit nejake razantni vylepseni
    SITH
    SITH --- ---
    FRACTAL: takže to tam do mobilu frčí přes wifi? pak nevím jak můžeš mít takový dosah 2,5km když tam wifi nedosáhne
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam