• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    B3DA
    B3DA --- ---
    tak je to orientační no.. :)
    btw v Rakousku zrovna tohle platí už tedka, přijde mi že se inspirovali odtamtud
    MHO
    MHO --- ---
    ESY: já si myslím, že to nakonec nebude tak horké jak to vypadá. V čechách se na to bude kašlat. V zahraničí typu Rakousko německo si holt člověk bude muset dávat majzla.
    MHO
    MHO --- ---
    B3DA: Ten první graf je sice pěkný, ale zjevně je to jenom dosazení do rovnice volného pádu ve vakuu, kde E= 1/2 m v^2 a v=SQRT(2gh). Takže E = mgh, čímž dostaneme tu pěknou hyperbolu.

    Tím pádem vychází pád malého dronu z větší výšky jako strašná energie, protože to furt zrychluje. Z hlediska bezpečnosti je to ok, protože dron ve vakuu doletí přesně tak vysoko, jak vysoko ho člověk dokáže vyhodit.

    Doufám, že si regulátor všimne, že máme v Evropě atmosféru a tedy padající dron po nějaké době přestane zrychlovat. Pochopitelně určit paušálně aerodynamický odpor bude trochu oříšek, takže čekám nějakou bulharskou konstantu.


    ESY
    ESY --- ---
    Tak sem stim mojim 600g zviretem vcetne baterky, gopro a 140km/h asi tezce za hranou :D
    B3DA
    B3DA --- ---

    MHO
    MHO --- ---
    ESY: Jojo. Já jsem si mavica jailbreaknul preventivně hned po koupi. Nějak nemám zájem aby mi příští aktualizace DJI GO implementovala EU legislativu a začala posílat letové logy kromě číny i do bruselu.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    ESY: Jo, tohle je naprostá klasika všeho do čeho se EU pustí - počáteční rozumná myšlenka se provedením zvrhne v úplnou šílenost, a postihne často nejvíc ty s kým jsou v dané oblasti nejmenší problémy.
    V tomhle případě se obávám že to nejvíc schytaj piloti FPV strojů. se kterejma je IMHO nejmíň problémů, co se provozu týče.
    ESY
    ESY --- ---
    SPECZ: To je casto nedilna soucast novejch a novejch regulaci. A proto je nemam rad. Uz vidim jak lidi budou hackovat ty ID kupovat nejaky tech cipy z ciny na zmenu ID atp.. to dopadne..
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    Obávám se že toho bude tak akorát víc průserů, protože u některých jedinců to může vést k myšlenkovýmu pochodu kterej by se dal shrnout asi následovně:

    Seru na nějakou registraci, s tim je moc papírování, lítam nelegálně -> samotný mý lítání je nelegální, seru na veškerý pravidla.
    ESY
    ESY --- ---
    Jenze diky rychlosti nad 19m/s to nespada do celyho A1 takze zase fpv je uplne mimo tabulky rozumne :) super no. Ceka nas jeste zajimava doba..
    ESY
    ESY --- ---
    European harmonisation of drone regulations 'en route' to the EC | DJI FORUM
    https://forum.dji.com/thread-137222-1-1.html
    tady je to lepsi.. je tam i tabulka A1 je pod 250g. Trosku me desi fly over people.. A nemaj electronic ID..
    Problem je ze A1 jsou i domaci buildy. Jenze vetisna fpv 5" kopter ma cca 250-300g bez baterky.
    Takze zacinam tusit ze stimhle bude jeste dobry pruser:)
    MHO
    MHO --- ---
    Hmm, tady je nejaky naznak.
    EU aviation agency publishes new drone framework. Hobbyists won't like it • The Register
    https://www.theregister.co.uk/2018/02/26/easa_drone_regs_opinion/

    pocitaji s padem ze 120m, kdy stroj dosahne ruchlosti 18m/s. Pri tom je 80J asi pro 490g stroj. Tedy uz mavic pro je na registraci.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    MHO: Ještě jsem to nehledal, navíc to ještě nemusí bejt konkrétně stanovený ...
    MHO
    MHO --- ---
    SPECZ: Našel jste někdo jak se těch 80J počítá? Pád z nějaké danné výšky? Jak se započte odpor vzduchu?
    ESY
    ESY --- ---
    SPECZ: Jojo napadlo me to stejny... mno vypada to ze pro nas to bude asi mnohem slozitejsi ://
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    ESY: Trochu se obávám aby nechtěli dát domácí stavbu mimo zákon, případně aby administrativně/finančně takovou věc nezkomplikovali tak že to bude pro běžnýho smrtelníka neřešitelný.
    ESY
    ESY --- ---
    SPECZ: to jsem z toho jelen :D
    ale jako tohle zni fakt funky "Na poslední chvíli bylo především politickým tlakem změněno, že limitem pro povinnou registraci dronů v EU bude 80 J kinetické energie při dopadu a přenosu na člověka "

    A registrace dronu to jsem zvedavej jak dopadne moje parketa aneb fpv... tam nic z toho nefunguje kdyz si to clovek sklada z komponent co jedou na opensourcu :)
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    Není třeba panikařit aneb Co přinese celounijní evropská legislativa pro drony - Lupa.cz
    https://www.lupa.cz/...eni-treba-panikarit-aneb-co-prinese-celounijni-evropska-legislativa-pro-drony
    ZPC
    ZPC --- ---
    MERTLAS, MHO: díky za info a tipy. Celkem jsem díky tomu vychladl. Našel jsem nicméně dneska v CZ shop, co má zřejmě (ověřuji) origo baterky az 2700 Kč. Takže do toho asi půjdu.
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    ZPC: uprimne... do fotaku bych si asi neorigo baterky koupil a relativne se nebal... ale davat neoriginalni veci, zvlast baterky, do neceho, s cim litas a muze ti to kdykoliv vypnout, vypadnout, pripadne zacit horet atd... proste ne.
    Nerikam, ze originalni baterky jsou vzdycky 100%. Nicmene jsou celkem dost otestovany, maji certifikaci a podobne... Za me neorigo veci na dron ne a baterky uz vubec ne. Za ten cenovej rozdil mi to opravdu neprijde jako win situace.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam