• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    mate nekdo tip na dobrej kvalitni lomenej USB C kabel mezi remotem a mobilem? (Mavic pro)
    pripojuju to na velky usb dolu na remotu, ne ten malej na boku
    diky moc

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    HULIK: normalne uprostred te louky pod Skalou, dokonce se prisli podivat nejaci mistni, tak jsme se pozdravili a pohoda
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    BOZA: V pořádku :)
    BOZA
    BOZA --- ---
    Jen tak pro zajimavost clanek, jak se na drony tvari AOPK CR: http://www.casopis.ochranaprirody.cz/...-ochrane-prirody/provoz-dronu-ve-zvlaste-chranenych-uzemich/

    Jednou vetou: nelitat, maximalne na povoleni, ale povoleni davame neradi, hledame milion duvodu, proc ho nevydat a mame spekulaci jak to omezovat, ktera je trochu na vode, ale zatim se ji drzime.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ja uz s kamosema lital v Rakousku mnohokrat a nikdy se nic nestalo, asi je to o stesti, jaky clovek k sobe pouta. Ale zas sem slysel hustou storku, ze kdyz mas v aute (ani nemusi byt zapnuta) dashboard kameru, tak az 1000EUR pokuta, coz je teda masakr...
    Nicmene ja nejedu do Rakouska, ale do Italie a tam kamosi litaj uplne v klidu (sic i pres zakaz, jenze ten kdyby clovek dodrzoval vsude, kde musi, tak si nezalita).
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    Je to tak. Bohuzel oni jsou na cokoliv s kamerou trochu vyhroceni :/
    A co vim, tak po tom jdou i zpetne na youtube.

    Ale zase spousta instagrameru a podobnych lidi to absolutne neresi... ostatne jako i u nas.
    SWALLOW2
    SWALLOW2 --- ---
    TOMMYKNOCKER: Ano, a strop na pokutu za porizovani fotodokumentace cehokoliv (vcerne prirody) je kulatych 250 000 Euro :)
    TOMMYKNOCKER
    TOMMYKNOCKER --- ---
    MERTLAS: Nez jsem jel do Rakouska, tak jsem si zjistoval co a jak. Podle me v Rakousku bez licence vubec nemuzes litat, pokud ma dron kameru. Ja ho tam tedy nebral. I kdyz jsem pak zjistil, ze se pohybuji v krajine, kde nejsou lidi a na par fotek bych ho nahoru poslat asi mohl.
    HULIK
    HULIK --- ---
    DRAGON: Parada, moc se mi to líbí. :-)
    Chci se jen zeptat, kde jsi stal když jsi točil Malou Skálu?
    Díky
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MERTLAS: ja si zas dobre zalital v patek, byly ne moc dobry svetelny podminky, ale dlog 10bit z toho umi docela slusne vytahnout aspon neco. neni to video raw, ale je to ok.

    Cesta z města
    https://www.youtube.com/watch?v=etXVQsPiGs4
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    kua, to je lamerina, fakt, gopro uz to umi roky a neni to vubec nic spozityho na kod, bitrate na to je uplne v pohode zvladnutej, nejde do svejch limitu..


    Hi, thanks for reaching DJI Forum. Again, it's a no. The app will not allow you to take photos while recording video regardless if it's in lower resolution. Thank you.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MERTLAS: ja se nechci hrabat nijak zvlast ve fw, je to jeden az dva parametry, perfektne citelny, nastavovat jiny veci je trosku vyssi stredni, do toho se poustet nepotrebuju, jinak sem s tim spokojenej. Altitude je ale neco jinyho. To zas takova rocket science neni. Nicmene diky za starost.

    ad jpeg: no nejak to nemuzu najit, i to googlim, nekde sem cetl, ze jde tipnout jpeg, ale imho to bude ze streamu, nikoliv 5472x3648 ze snimace. O rawu uz vubec nemluvim, coz bych chtel nejradeji, protoze ten jpeg neni moc dobrej.
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    DRAGON: uprimne

    1) uplne nedoporucuju jakkoliv hrabat do FW. Je to asi podobny jako si zkouset sam delat operaci michy detskym plastovym nozikem... 2km ti na sjezdovce dolu imho doleti v pohode a dole ti ho bracha pohlida, nez dojedes.
    Jestli vyssim doletem myslis ne dolet do daky, ale vysku, tak na to jsou nejaky hacky, ale zase... Uvedom si, ze posilas do vzduchu celkem drahej stroj a imho to za tu pripadnou ztratu nestoji a radsi bych popremyslel o nejakym bezpecnejsim reseni.

    2) pokud jedes do Rakouska, tak zcela otevrene se na takovouhle taskarici rozhodne vykasli. Rakusaci jsou na drony dost prisny a nepredpokladam, ze jses Rotschild, abys mel na jejich pokuty. Jdou po tom celkem dost. Zvlast, kdyz litas nad lidma. Znam uz par pripadu, kdy je na mite zastavili a pokuta byla v ramci nekolika tisicu EUR.
    Pokud bys lital nekde uplne mimo lidi, tak asi v pohode. Ale v lyzarskejch strediscich to je docela risky. (Ale priznam se bez muceni, taky jsem si v Kitzbuhelu zalital :) Ale radsi jsem dosel kompletne mimo lidi. A druhej den si zalital i nad sjezdovkou, ale jen proto, ze tam v tu chvili nikdo nebyl :) )

    Nevim teda, co znamena "fly by", ale pokud bych neco takovyheleho resil, tak bych pilotoval zezhora, kde mas letovou hladinu 0 a sledoval jezdce dolu. Dolu te to pusti v pohode a pokud by byl pruser nebo neco, tak hold pristanes na bezpecnym miste a dojedes si pro nej, nebo ti ho bracha chytne a schova u sebe... Nebo pripadne jet s nim po sjezdovce a popojizdet si... Imho nejbezpecnejsi varianta. Nicmene litat takhle opet neni uplne sranda vzhledem k lanovkam, stromum atd. pokud neletis hodne vysoko, ale to zas uplne neni ten subjekt videt...

    DRAGON: Mel bys mit moznost delat jpg fotku v prubehu nataceni... Ale ted to nemam pred sebou, abych to potvrdil.


    DRAGON: Cas od casu se sem davaly i zabery :) imho to je v klidecku :) (ale nejsem spravce :) )

    Btw jsem si po dlouhy dobe v sobotu rano pri svitani naprosto bozsky zalital. Jel jsem prespat nekam ven, pres noc fotil a svitani bylo absolutne uzasny. Na kopci jasno, podemnou mlhy... bozi. Ale vysledek netusim kdy dam ven, pac nemam ted cas na hrani s editaci :D

    PREBRAL: Hele P3S uz je celkem (kdyz to prezenu) historickej kousek :) Bohuzel musi menit vzdycky jen P3S kamery. Kamera z vyssich verzi na nej bohuzel nebude fungovat. Pokud teda neni dron v zaruce, tak bych popremyslel bud nad prodejem a koupi neceho novejsiho a vymakanejsiho, nebo sehnat par jinych kamer na P3S a zkouset, jestli nektera nebude sedet tvym predstavam. Ale to mi prijde jak drbat se pravou nohou na za levym uchem...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    B3DA: mne prijde ze tady je tech koutek, resi se veci na dron, tam bych rad galerii vytvoru, neprijde mi
    B3DA
    B3DA --- ---
    DRAGON: rozumim, pracuju s tim, co je mozny
    B3DA
    B3DA --- ---
    DRAGON: hmm a neni to redundantni?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    B3DA: no still image z videa prave neni to samy jako 5472×3648 fotografie. Ma to jinej rezim na fotky.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    jinak pokud by byla chut, hlasujte, moc rad se na vase dilka podivam :)

    [ DRAGON @ nyx :: kluby :: cestovani ]
    B3DA
    B3DA --- ---
    DRAGON: nevim jak na mp2, ale na mp1 ne. si rozloz to video na snimky ffmpegem treba? raw by to stejne nestihalo imho..
    nicmene neni na hyperlapsy skoro lepsi mit video?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    B3DA: ani treba kdyz nahravam, tak neco zmacknout a udela se foto? pri nahravani ale...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam