• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ale ja teda pokazdy nez vzlitnu nekde v prirode, tak par minut sedim a sonduju, jestli treba neni v okoli nejaky dravec, ono se to za par minut (10,20) pozna, letaji casto v kruzich a maji urcite trasy.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    husty, ja mam Mavic 2 Pro a jeste sem nemel s ptakem nikdy problem (sakra to zni divne :D)
    MATROX
    MATROX --- ---
    Na mě běžně útočí celá hejna ptáků, většinou ty větší (velikosti holuba a větší), nevím jestli se chtějí pářit, nebo brání svůj prostor a to nemám zrovna malého drona.

    Potom co tu čtu o systémech identifikace DJI dronů, jsem poprvé rád že jsem si DJI nepořídil.

    Není tu někdo kdo by měl drona od stejného výrobce jako já?

    3D Robotics IRIS+, Tarot T-2D gimball, goPro 4 black, Black Pearl FPV monitor
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MRS - IEEE RAS Průmyslové Symposium
    http://mrs.felk.cvut.cz/prumyslove-sympozium/
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    NYX: zalezi, s cim litas. Na Sparky jdou temer vsichni ptaci, na Mavicy jdou vetsi ptaci velikosti vlastovek a na Phantomy jsem videl utocit hlavne racky a podobne velka havet...

    a jak pisou ostatni, tak senzory berou svetlo a slunce nemusi byt ani moc nizko... jednoduse, kdyz jsou senzory proti slunci, tak to berou jako prekazku :)
    NYX
    NYX --- ---
    MHO: Diky, to by mohlo byt ono.
    MHO
    MHO --- ---
    NYX: falešné proximity alerty umí udělat třeba let proti nízkému slunci. Mavic ma detekci optickou a ne pomocí sonaru (ten je jenom dolů). Takže různá oslneni těch kamerek mohou udělat falešný poplach.
    NYX
    NYX --- ---
    btw: jaka je sance, ze mi drona sejme v horach nejaky ptak? Jsem stovky metru od cehokoliv a pritom mi to obcas haze proximity alert, tak jedine vysvetleni co me napada je nejaky zvedavy ptak, co se prisel podivat.
    MASTA
    MASTA --- ---
    ANAMORPHIC DRONE LENS - A Cinematic Monster
    http://www.youtube.com/watch?v=EznnAzjbRmM
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MERTLAS: no ja kdyz si vzpomenu na muj prvni letecky pokus nad oborou Hvezda, kde to po minute asi ztratilo signal, remote byl cernobilej bez signalu a dron letel dal.... no neverim uz nicemu :)
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    DRAGON: lol... jak se to muze stat? dyt to je tak dokonalej stroj, ze se ma vracet na misto vzletu a nemuze to selhat ne...? :D

    Nepreju to nikomu, ale dalsi z dukazu, ze to proste drahu bere a tak dokonaly stroj to neni...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Johny Bláža‎ to DJI Mavic - CZ/SK
    4 mins ·
    Sdílím kamarádovi kamaráda:
    Sice uz nedoufam, ale zkusim to! Pratele, kamaradi. Treba nekdo z vas pojede na vylet, nebo nekdo z Vasich dalsich znamych pojede na vylet do byvaleho cinoveho dolu Rolava (tez znameho jako Sauersack) u obce Prebuz v Krusnych horach. O co jde: vcera (7.7.) mi tam tak trosku uletel a nekde nekontrolovane pristal bily dron DJI Spark. Treba pristane pred ocima nekomu, kdo tam bude na prochazce. Byl jsem s nim ve vysce nad kruhovou nadrzi/studni, ktera v dane lokalite nejde prehlednout. Pak doslo ke ztrate spojeni a dron si nekam v okoli sedl. Prosim o sdileni, treba se nekomu postesti na nej narazit. Poctiveho nalezce odmena nemine
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MHO: dekuju, kouknu
    MHO
    MHO --- ---
    DRAGON: Drona i baterie jsem měl vždy na palubě. Baterie dávám do ochraného obalu.
    Celkově je dobré se podívat na konkrétní podmínky aerolinek, kterými letíš. Třeba tady: https://www.smartwings.com/images/nestandardni-predmety/elektronicke-pristroje-a-baterie.pdf
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    Tady jen nejaky neurcity info o postupu v technologii, o ktere jsme se tu nedavno bavili :)

    U.S. Army Takes Its Pocket-sized Reconnaissance Drone to Afghanistan | Digital Trends
    https://www.digitaltrends.com/...us-army-takes-its-pocket-sized-reconnaissance-drone-to-afghanistan/
    TRUBKYN
    TRUBKYN --- ---
    DRAGON: Jo, v tomhle jim taky moc nevěřím.... takže baterky a všechno hezky na palubě... jen na security checku jsem jim to vyvalil a klídek.... je to jako s automatikou třeba, ta nikdy nejede v kufru ;)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TRUBKYN: hlavne mne uz se stalo tolikrat, ze mi veci v baglu rozmlatili, ze uz takovy riziko proste odmitam podstupovat i kdyz mam dji care. Tohle z nich bude hlavne tezky dostat, protoze budou argumentovat ze je to insurance fraud a podobny. Vevi uvnitr bagu se vzdycky tezce prokazovaly, venkovni poniceni kufru uz jde mnohem lepe.
    TRUBKYN
    TRUBKYN --- ---
    Ja kdyz letel do Recka vse slo u mne v baglu, nemam rad takhle drahe veci v zavazadle ktere nemam u sebe a vse bez problemu.... ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam