• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    Tipy, triky a vše ostatní ohledně RC Quadrokoptér, létajících RC modelů osazených čtyřmi motory. Rady při nákupu zařízení a příslušenství. Quadrokoptéry s kamerou - vlastní ukázkové fotky a videa.
    rozbalit záhlaví
    KURE
    KURE --- ---
    MHO: poněkud nešťastný pokus o popis kinetické enegrie.

    mě nejvíc sere, že můj záměr mít drona jako foto nástroj je uplně v prdeli, protože ta omezení de fakto znamenají, že létat se nesmí nikde kde je cokoliv co má cenu vidět/fotit/natáčet. :(

    ale zároveň chápu nutnost regulace bo lidi jsou kreténi. :/
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MHO: ty jo a ted si vem, kdyz shodis z trista metru lednicku, to musi vazit jako autobus plnej americanu! a ted si vem kdyz shodis z tristametru autobus plnej americanu!

    hele, ja to beru tak, ze to fakt pruser je, protoze verim tomu, ze 70% lidi na tyhle planete jsou vypatlany hovada, co myslej prdeli misto mozku, takze je potreba je regulovat, jinak bysme se coby lidstvo sebevznitili. Ale zas bych neprehanel vysi preventivnich trestu. Pokud nekdo neco spacha, tak bych ho klidne zavrel, stejne tak jako si pujde sednout kdyz to samy udela v aute, ale pokud kua nekde litam v lese, kde se to nesmi a nikomu nic nezpusobim a jenom me chytne nejakej policajt, tak bych mozna zklidnil hormon co se tyce vyse trestu nebo pokuty. Tohle je jedna z veci, ktera me na tom sere. Je jich samozrejme vic.
    MHO
    MHO --- ---
    DRAGON: Dost mne rosekal ten článek co tam linkují.

    https://www.libereckezpravy.cz/...icka-liberecti-studenti-vyvinuli-pro-drony-unikatni-padak-vynalez/

    To je strašný blábol. Cituji...

    "Počty dronů rapidně vzrůstají, pořizují si je různí lidé stejně jako auta nebo zbraně, takže je jen otázka času, kdy se něco přihodí,“ konstatuje pětadvacetiletý člen start-upového týmu

    „Když se dron o váze kilo a půl zřítí z výšky sta metrů, váží při dopadu asi jako lednička.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Vše o létání s drony na jednom místě | LétejteZodpovědně.cz
    https://letejtezodpovedne.cz/
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    B3DA: no taky pekny, ty jo.. tak hlavne ze se neznicil moc;) jinak teda ta setrvacnost je previt, ale on za to nemuze, letel rychleji nez mel dosah senzoru, takze nestihal, ale ten rev motoru, co se z ty koruny stromu ozyval, kdyz vyrovnaval vsemozny dotyky tech vetvi, to nebylo pekny ...
    B3DA
    B3DA --- ---
    DRAGON: zaflekoval to teda slusne. ale urcite byla i poradna porce stesti, ze si nebrnknul o nejakou tlustsi vetev..
    takhle to dopada bez tech bocnich senzoru :) stopnul jsem to o par desetin pozdeji, nez bych mel a setrvacnost je svine :) ale nakonec byla jen trosku ohnuta vrtule za kterou se povesil
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ale musim rict, ze me mile prekvapilo, jak to samopraci brutal vychytal ten dron, zalit tam v hrozny rychlosti a rikal sem si, ze fer, tak asi vyzkousim DJI Care a ono nic, on ty nejak zvladnul a hoveroval tam v korune stromu, to je jako velkej thumb up !
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SPECZ: to prave ne, ja to bezne vypinam za letu, kdyz potrebuju treba proletet uzkou mezerou mezi stromy a tak... musim se podivat znovu, je mozny, ze sem byl tak ve stresu, ze sem to v tom menu nenasel, ale jako fakt to bylo na miste, kde sem hledal a vcera nic, nechapu..
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    DRAGON: Nemuze to byt tak ze je muzes vypnout/zapnout jen na zemi ale ne za letu ?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    jinak co me dostalo, tak fakt nevim jestli nejakej novej fw nebo co, ale kdyz sem vlezl do menu, kde bylo vypnuti a zapnuti prostorovejch senzoru prekazek, tak si moc dobre vybavuju, ze driv tam bylo proste to zeleny prepinatko on / off ale vcera kdyz sem to chtel vypnout, tak tam byla jenom takova ta sipka > ktera lezla do podmenu, kde byly jen popisy konkretnich senzoru a jak je vypnout sem v tu chvili nenasel :( doufam ze to ty blazni nezakazali vypnout, to by me fakt mrzelo...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    jinak včera sem měl první crash :) sem kejchnul a dron mi v tu chvíli zalít do větví:))))
    Co bylo nejhorší, bylo to, že jak má ty senzory (který vůbec nešly v tu chvíli vypnout v menu, nechápu), tak nešlo vylítnout zpět, pět minut sem s tim hrál 'dungeon', malinko dozadu, malinko doleva, malinko dopředu atd atd, protože dron neposlouchal. Nakonec vylítnul, ale teda mazec, byla to fakt strašná piplačka. Celej zelenej od rozšlehanejch listů, přední senzory uplně zakrytý zelenou štávou :) takže dostane pořádnou maintenance :)


    mini mavic pro 2 crash
    https://www.youtube.com/watch?v=fKQG5ZQU2mk


    DRAGON
    DRAGON --- ---
    konečně mi přišly nožky, zrovna včera na posekanym poli mě tak sralo, ze se nedalo vzlétnout.. uf, nakonec sem musel z ruky

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MERTLAS: taky doufam :)
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    DRAGON: Jo to jsou ty pripady no. Ale kdyz se podivas v globalnim meritku, kolika lidem tohle udelali vs. vsechny problemy, tak je to porad maly pomer :)

    Ale porad si myslim, ze pokud se k tomu stroji clovek chova poradne, pravidelne dela kalibrace a nevystavuje ten stroj extremum, tak to riziko je maly :) nebo aspon v to doufam :D
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MERTLAS: to ja vim, ale je na netu dost informaci od lidi, co poslali log ztracenyho letu a oni jim z holandska poslali novej stroj, tak to asi zas tak vzacny nebude. A mne nezbyva nez se modlit at se to nestane mne :)
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    DRAGON: To je Telink no...

    No oni si vetsinou neco najdou a neuznaji. Jsou ale pripady, kdy to opravdu z logu bylo jasne, ze to byla chyba systemu a ne pilota. Nicmene tech pripadu je absolutni minimum.

    Stndardne u dji care refresh je potreba poslat nevim kolik zbytku stroje :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MERTLAS: tak skvely, tzn ze uznavaj :) narazy neresim a chyba pilotaze se da nejak vysvetlit.

    mimochodem, uplne nahodou sem objevil, ze na Butovicich je DJi oficial store, pekny to tam maji.
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    DRAGON: Spis nejaka chyba pilotaze, pripadny naraz (at uz kdykoliv) atd... dost casto se snazi cokoliv najit, aby nemuseli uznat svou chybu.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MERTLAS: co v tomhle pripade znamena sebemensi kravinka? delsi vzdalenost? moc vysoko? litani v NFZ? vic mne toho nenapada
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    To dost zalezi. Vzdy si nechavaj poslat logy z appky (nebo si je nejak stahnou... nevim) a pokud prijdou na to, ze to byl jejich chyba, tak vztahuje. Pokud najdou sebemensi kravinku, tak pokud clovek neposle rozsekanej stroj, tak nevztahuje :)

    Armadillo: tak to je zvlastni :) zkusil bych bud update fw appky atd.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    DRAGON: Netusim.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SPECZ: by me zajimalo, jestli se na to vztahuje dji care, pokud ti takhle departne dron...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam