• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    B3DA
    B3DA --- ---
    MERTLAS: Android je ok. vinil bych to zařízení.. :)
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    MARASAN: v normalnich podminkach vydrzi i iPhone a jakykoliv telefon... nerikam, ze ne. V zime nevydrzi bohuzel z tehle placicek nic dlouho a to proto, ze proste ty baterky jsou strasne tenky a dost rychle vymrznou a odber energie ty aplikace neni malej.

    Nicmene vse, co tu rikam jsou pouze moje dlouholete osobni zkusenosti a u kazdyho se mohou lisit, takze je rozhodne neberte jako bernou minci ;)

    Jinak dneska jsme litali dost velkou zakazku s Ickem a me jako svenkrovi z niceho nic CS zamrzl, takze jsem musel zaber dosvenkovavat ze svyho radia, ale koukal jsem vedle k pilotovi :D nastesti to nebyl hlavni zaber, ale uz jen omacka, takze to bylo cajk... Ale proste uaaaaha debilni android! esi mi bude podobne fungovat na televizi, kterou ted porizuju a asi tam bude, tak poleti ten system z okna :D (Zaujeti proti androidu je ciste nahodne :D )
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SWALLOW2: hlavne nechapu, co se tady resi s mobilama. To je to posledni, co je problematicky, co se baterky tyce. Muj mobil vydrzi 24 hodin uzivani, kdyz dam powersave tak jeste dyl.Vydrz mobilu je to posledni, co me sere. I v zime.
    SWALLOW2
    SWALLOW2 --- ---
    MARASAN: Ale on snad nepise nenabiji, ale ze nemusi nabijet. Alespon u mne to tak je, v menu aplikace si to muzu vybrat. M2P a iP Xs
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MARASAN: to mi nevadi, nemam tak přehnaný požadavky, mne staci 4x 30 minut, co ipad da uplne v klidu a jeste umi rychlonabijeni, kdyby bylo potreba treba pozdeji fotit/tocit s jinym svetlem..
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    DRAGON: MERTLAS pise,ze iOS se mu nedobiji. iPad teda vydrzi hodiny v poho.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MARASAN: to nebylo v navaznosti na ten asus, jen sem o tabletu delsi dobu premyslel, ipad mini je na to pry skvelej, protoze ios je pry lepsi a nepada. i kdyz mne to nepadlo snad ani jednou na androidu, ale tak ok..
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    DRAGON: ten telefon byl, jak sem psal, levnej a skvele se vejde do bedny s Phantomem,nic navic. Tablet bych tam nestrcil.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MARASAN: clovek si rekne, ze vlajkova lod samsungu S9 nebo S10 bude ok. Ale neni. Stoji to 25 tisic a neda se na tom dobre tocit. Mozna je problem v tom, ze je to oled display...

    A fakt se mi nechce kupovat tablet. Napadaji me jeste bryle, ale to bide mit urcite tak male rozliseni, ze si nevsimnes drobnych byt nebezpecnych prekazek.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    ja si specialne koupil tlfon asus s androidem a velkym displayem. levnej foun; mam jen na litani, cili zadny volani neobtezuje, dobiji se z ovladace a ani se mi nezesvetluje/neztmavuje display podle osvetleni,funguje paradne. stal kolem $200,takze dphdy. ted uz urcite bude vic lepsich moznosti
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    B3DA: koukal sem, pěkná věc, ale bohužel nemá podporu 4K, tak tím to pro mě skončilo. Čekal sem na něj od prvních fám, že si ho pořídím k Pročku, škoda :/
    B3DA
    B3DA --- ---
    jinak je venku mavic mini - s 249g by teoreticky nemusel tolik podlehat prichazejicimu utahovani sroubu
    B3DA
    B3DA --- ---
    MERTLAS: crystalsky je rootnutelny/upravitelny..
    podle toho co popisujes, se to chova uplne stejne jako starsi android telefony (kombinace prasacky napsany go app + pomaly zelezo).
    jas displeje a moznost vymeny baterii je supr vec, stejne jako moznost to nacpat primo dji, kdyz to nefunguje (coz se s libovolnym telefonem dela dost tezko, staci aby ho v dji prohlasili za nepodporovanej model a tim to hasne).
    k litani v zime, vhledem k potrebe mit zahraty i baterky do ac (coz pri delsim klidnejsim letu muze byt taky problem i kdyz jsou predehraty) se mi ta vyhoda crystalsky (vymenitelna baterka, jas v zime vetsinou takovy problem neni) trochu ztraci, ale fakt ze obvykle nelitam dyl jak hodinu, protoze to pak zacina byt zima i me :) (tou dobou mam obvykle v telefonu >70% baterky, coz neni nijak omezujici.. rc se vybije za tu dobu na pulku a nabiji se daleko pomaleji nez telefon - kdybych hledal omezeni, tak ho najdu spis tady).
    nevim jestli by pro me prevazily ty vyhody nad nevyhodami, ale pro nekoho to asi za specifickych podminek lepe nez telefon fungovat muze..
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MERTLAS: tak tohle, co popisujes, se mi nikdy nestalo (Samsung S10) jediny, co se me obcas stava, je to, ze mi blbne prave display, lita jas nahoru a dolu, jak si zamane, ale ze by neco nefungovalo, to se mi nikdy nestalo. Asi budou mit dokurvenou a řádně neprotestovanou distribuci toho CC. Android v mobilu mi tohle nikdy nedelal ani na S9, ani na S10 ani na Xperii X.

    ad baterka: zijem v dobe, kdy v mobilu jedes kabelem pripojenej device a zaroven fast chargingem nabijis mobil pres QI, ja to delam bezne, funguje to spolehlive, tak nejak ten argument pada :) navic bateka ti da kolik? treba 3K? mne da battery pack 20K. Ale fakt mi neprijde, ze by mi nekdy chcipnul remote driv nez treba moje 4 drone baterky. Zajimavy, asi ten ultra jasnej display na CC zere jak pominutej, coz se neni cemu divit asi.

    Ja uvazoval, ze si poridim Ipad mini, ale prijde mi uplne na palici tahat sebou dalsi velky zarizeni, mne jde predevsim o skladnost. Coz se mi treba osvedcilo ted, na vylet do Recka, vsechno sem prakticky narval do fly more combo brasny, 4 baterky, filtry, nahradni rotory, nabijecku a ovladac. Hodis to pres rameno a jdes. To je presne to, co ja potrebuju!
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    DRAGON: CrystalSky nejde upravit :) maj to bloknuty. Do prvni aktualizace tam dokonce nesly nahravat zadny aplikace, krome DJI, coz uz ted teda jde, ale jejich funkcnost neni kdovi jak dobra... (Pix4D na tom jede jak kdy, jiny aplikace, ktery normalne na Android nahrajes, tak tady proste nejdou...).

    Krom toho dost casto zamrza a je pomalej jak Zeman pri chuzi... Clovek by cekal, ze ta aplikace GO bude vymazlena a bude behat jak po dratkach, ale neni tomu tak. Odezva v ni je strasna... (klikat musim nekolikrat, nez se potvrdi cudlik), graficky cas od casu nesedi... napriklad, kdyz odemikam NFZ, tak je tam nutnost do urcityho casu zadat telefon, ale nejde kliknout na pokracovani dal, protoze klavesnice nekdy nechce zmizet...
    V posledni dobe dost casto cela aplikace zamrzne a prestane fungovat (nemile, kdyz jses ve vzduchu)... Cas od casu proste nejde zapnout/vypnout nahravani, protoze nevim proc pripadne ostreni trva strasne dlouho, nez vubec zacne reagovat...

    Jsou to drobnosti, ktery bych ale ocekaval, ze budou vyladeny, protoze na iOS vyladeny jsou. NICMENE!!!! Vsechny tyhle minusy vyvazuje nekolikanasobne provedeni, displej, moznost vymeny baterek (kdyz litas celej den, tak dokazu vyplejtvat dve az tri, respektive v zime proste telefony mrznou behem chvilky, kdezto tohle jede uplne v pohode i v minus dvaceti - osobne odzkouseno). Vydrz je celkem v pohode...

    Nejaky ztmivani obrazovky absolutne neresim, protoze to funguje naprosto bombasticky a i v primym slunicku vidim naprosto vsechno a bez stinitka.


    DRAGON: Nerikal jsem, ze jses nahranej s Android telefonem, ale obecne s jakymkoliv telefonem nebo tabletem a to konkretne predevsim v zime, nebo kdyz fouka studeny vitr atd., kdy ta baterka proste jde rapidne dolu a nevydrzi. Dobijeni z ovaldace jednak na iOS nefunguje, a druhak mam realnou zkusenost s ovladace z Inspire 2, ktery dobijeni podporoval i u iOS, tak ten ovladac diky tomu proste nevydrzel tolik. A to ma o hodne vetsi baterku, nez ovladac na Mavica :)

    Proto jsem psal, ze chapu, ze pro nekoho, kdo si lita rekracne jednou za cas to je prepal cena... Pro me a moje vyuziti to je naprosto must have zarizeni a uz si bez nej nedokazu predstavit litat na jakymkoliv zarizeni a cas od casu, kdy litam s iPadem, tak to je proste... uh... nic moc :) nastesti v tu chvili nejsem svenkr, ale pilot a cumim prevazne na dron, takze to zas az tak nevadi :) Ale i tak je ten rozdil celkem extremni.

    Navic uz jsem si proste zvykl na velkej displej a litat s malym telefonkem s cca 5" displejem je pro me no go nebo teda spis jen krajni nouze... Na ten velkej displej si proste zvyknes strasne rychle :) (ale to uz odbiham od velikosti ovladace na Mavica :D )

    Kazdopadne znova opakuju, ze vidim rozdil mezi tvym pouzitim a potrebou a mym pouzitim a potrebou :)

    Jen davam svou zkusenost ;)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    btw ktery mouchy te stvou, ze to nesnasis? na rozdil od iOSu se da android dost modifikovat, pokud neni clovek uplnej technickej analfabet, je to dost nastavitelnej system.. a i docela silny zasahy do androidu nijak nezabranujou kvalitnimu poletu.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MERTLAS: proc bys mel byt nahranej s android telefonem? normalne ho nabijis zatimco litas, nechapu co je za problem.

    best or nothin je sice super teorie kterou rad pouzivam, nikoliv vsak pro veci, ktery pouziju parkrat za rok a na vysledku tvorby se nijak nepodili. Nereknu koupit novej objektiv, ale ovladac je skvelej i ten, co mam, holt to vyresim nejak jinak a usetrim 20 tisic :P

    kazdopadne diky obema za tipy
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    Ja nejdriv pouzival iPhine a iPad Pro, ale pak hodne rychle prebehl na CrystalSky od DJI. Android me na tom sice neskutecne vysira, protoze to je system, kterej absolutne nesnasim, nevyhovuje mi a proste ne, ma to par much, ktery me stvou, ale svetelnost toho displeje je absolutne neskutecna a prebiji to uplne vsechny nevyhody. Plus vymenitelnost baterek, kdy u telefonu jses v zime nahranej a za chvili mrtvej... tady jen das novou a jedes dal :)

    Kazdopadne za me doporucuju CrystalSky, pripadne ten jejich komplet pro mavica.

    Ale samozrejme chapu, ze pro nekoho, kdo to pouziva jen rekreacne to muze byt trochu prepal cena. Nicmene razim v nekterych vecech teroii “best or nothin’” :D
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MATROX: se trochu bojim toho, ze mi to bude delat to samy: ten display na mym S10 bude stazenej. Pritom mam nastaveno autobrightness off a stejne: kdyz nastavim ten ovladac s mobilem primo na slunce, tak se strasne presvetli (a tak bych chtel aby to zustalo) a kdyz ho dam pod hlavu do stinu, tak se ten jas stahne, nechapu, kde jinde jeste neco nastavit v mobilu, aby to nedelalo :(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam