• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    Ja nejdriv pouzival iPhine a iPad Pro, ale pak hodne rychle prebehl na CrystalSky od DJI. Android me na tom sice neskutecne vysira, protoze to je system, kterej absolutne nesnasim, nevyhovuje mi a proste ne, ma to par much, ktery me stvou, ale svetelnost toho displeje je absolutne neskutecna a prebiji to uplne vsechny nevyhody. Plus vymenitelnost baterek, kdy u telefonu jses v zime nahranej a za chvili mrtvej... tady jen das novou a jedes dal :)

    Kazdopadne za me doporucuju CrystalSky, pripadne ten jejich komplet pro mavica.

    Ale samozrejme chapu, ze pro nekoho, kdo to pouziva jen rekreacne to muze byt trochu prepal cena. Nicmene razim v nekterych vecech teroii “best or nothin’” :D
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MATROX: se trochu bojim toho, ze mi to bude delat to samy: ten display na mym S10 bude stazenej. Pritom mam nastaveno autobrightness off a stejne: kdyz nastavim ten ovladac s mobilem primo na slunce, tak se strasne presvetli (a tak bych chtel aby to zustalo) a kdyz ho dam pod hlavu do stinu, tak se ten jas stahne, nechapu, kde jinde jeste neco nastavit v mobilu, aby to nedelalo :(
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    pripadne, jak to pls delate, abyste na tom displayi na Slunicku neco videli? mate pres hlavu deku? :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    aha, tak koukam, ze DJI Smart Controller tam maji za 734 USD a tady stoji 18 tisic, to je skoro to samy, hm, takze DJi veci v BHphoto nic moc slevy :(
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Kluci, prosim poradte mi, kamos je v NY, rad bych koupil na myho Mavica 2 Pro nejakej DJi controler.
    Ja ted lital s tim default, ke kterymu pripojujete mobil a strasne me sere, ze i kdyz nastavim aby se nedelal na mobilu auto brightness, tak neustale lita display ze svetlyho do tmavyho, uplne me to vytacelo.
    Kterej koupit? ten Smart controller? tohle?

    https://www.bhphotovideo.com/...1452609-REG/dji_cp_ma_00000080_01_smart_controller.html?sts=pi&pim=Y

    to mi teda prijde hrozna palka i tam. Neni neco podobne dobryho ale levnejsiho?
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    ONDRASEEEK: ja taky musim rict, ze me vic bavilo to nocni video a k tomu ten cely pribeh, jak vznikalo.

    Jednak uz podobny video (ne tak promakany) vydali, druhak se mi uplne nelibi to, co delaji, jak to delaji a kde to delaji... pilotazne to je samozrejme kloboucek a urcite to nebylo vubec jednoduchy. Ale to je tak vsechno, co na tom dokazu ocenit. Zadny dalsi obrazovy ani jiny prinos to v mych ocich neprinasi.

    Narozdil od toho nocniho videa, kde se mi libi ruzny prechody, ta hra se svetlem vs. lyzar a okoli atd... urcite by se to dalo jeste vymakat vic (nekolik dalsich dronu s ruznyma barvama atd...), ale i tohle je podle me naprosto super udelany video, napad, provedeni...

    Samozrejme to je ciste muj subjektivni nazor a tvuj je presne opacnej :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    RADAK: jj, ta skupina na fb je v tomhle kazdej den aspon jeden dotaz. Jinak Drazdany v pohode, jen mi delali chemickej a explosives check, protoze batoh plnej elektroniky, objektivu, tel fotaků, baterii a dalsich vsemoznejch zarizeni (sem proste geek, no).
    Jinak Dubai nejvetsi svine, na to bacha, dron sem teda jeste nevezl, ale malem.sem kvuli kontrole zmeskal petihodinovej prestup, neskutecny. Hrozne radi ti ukazujou ze ty ses tam cizinec a oni jsou doma a tedy jejich pravidla. Typek u pasivy kontroly na mne fakt rval dost hnusne, ze tady zadny bily pravidla neplatrj a co sebou jako taham tolik fotaku, co mam v planu atd. A to sem byl nejvic slusnej, jen sem mel proste v pase fotku bez vousu a na ksichte plnovous. Zarekl sem se, ze uz tam nikdy nepoletim, snad to pujde dodrzet.
    ONDRASEEEK
    ONDRASEEEK --- ---
    ARMADILLO: promin, ale myslim, ze je to o dost propracovanejsi nejź nejaky zapaleny drony v noci, kde ani neni nic videt... :D a o tom pises, ze je to hodne dobry...

    a ano, myslim, ze je to video z Berlina hodne dobre...
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    KEL: Hodně dobrý!

    ONDRASEEEK: trochu moc epileptické a nic extra nového, dokoukal jsem radši jen do půlky. To je fakt podle tebe nejlepší?
    RADAK
    RADAK --- ---
    DRAGON: nechci uplne rozpoutavat diskuzi na tohle tema. Je to totiz takovy evergreen FB dji mavic skupiny a tam se to obcas pekne rozjede... Jen teda dodam, ze ja aerolinky vubec neresim, protoze oni nedelaji security check. Nevi co mam v zavazadle, ze jo. Spis resim z jakeho letiste. Udajne Budapest dela s dronama problemy. napr. Praha, Viden, Lipsko, Mnichov, Frankfurt, Norimberk pro me naprosto bez problemu. Jediny aerolinky co delaji udajne problem, jsou Emirates. Asi maji v Dubaji security check pred nastupem do letadla. Nevim, nemam zkusenost.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ty kraso :)

    Dear Michael
    Thank you for your mail.
    We do not accept Drones in Carry On and checked in baggage on Sundair flights.
    Have a pleasant flight with SUNDAIR.

    Mit freundlichen Grüßen/best regards
    Dieter Braun
    SUNDAIR Kundenservice Team

    tak to sem si rek ze ani hovno. Zavolal sem na podporu a zeptal sem se jich, jestli je mozny si sebou vzit dron. Pan rekl ze ne, tak sem se ho zeptal z jakyho duvodu. Rekl mi, ze to nejde z duvodu, ze povolena hmostnost palubniho zavazadla je jen 6kg. Tak mu rikam, ze mam maly amatersky dronicek, ktery vazi i s baterii 950gramu. Zeptal se me na znacku a model, rikam ze DJI Mavic. A on najednou "Oh I see, you dont have to worry, then, it is ok, sir".

    uff :) nikdy nemit linou hubu :)
    B3DA
    B3DA --- ---
    DRAGON: mam soft bagy, jak na dji baterky, tak na ruzny rc lipa, ale beru to spis jako organizer, nez nejakou ochranu. Co jsem videl testy, tak se smysluplnou ochranou maj problem i kovovy boxy, pokud je ta baterka v tom jen trochu vetsi..
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    co koupit takovy ty nehorlavy obaly? mate nekdo? pouzivate? jediny, co mi kdy v zivote doma vzplalo, byl samsung telefon a samsung nabijecka, ale to bylo pri nabijeni v siti 220, tak si rikam, ze to neni asi tak moc potreba, ale nevim, nemam zkusenosti..
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    B3DA: jezis ajo, ja to pocital ve spatnejch jednotkach! diky :)
    jinak pocitam s tim ze dron jde do batohu na palubu, 3 dalsi baterky taky, budu je mit vsechny vybity na jednu carku, s tim take pocitam, tak snad dobry.
    dik moc :)
    B3DA
    B3DA --- ---
    DRAGON: jedna baterka nesmi mit vetsi kapacitu, nez 160Wh, to je stejny u vsech aerolinek. Pokud by mela mit kapacitu vetsi nez 100Wh, zkus se s dopravcem domluvit na vyjimce (nevim, nepotreboval jsem, nezkousel jsem, Mavic ma baterky kolem 30Wh pokud se dobre pamatuju, hluboko pod limitem. Samotnej dron aerolinkam nevadi.), jinak proste vezmes baterky na palubu a nikoho nezajimaj. (s vyjimkou destinaci kde je problem dron jako takovy)
    Obecne se doporucuje nelitat s uplne nabityma nebo vybityma baterkama a mit kontakty osetreny proti zkratu (baterka v safety packu/boxu/paska prez kontakty).
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    prosim, mel bych dotaz: jak byste chapali pravidla Sundairu? Je mozne si vzit sebou dron nebo neni? Resp dron asi bude ok, ale jde mi o akumulatory...

    Sundair.com
    https://sundair.com/infos-dangerous-goods/#/dangerous-goods
    Sundair.com
    https://sundair.com/infos-luggage/#/luggage

    trosku me znervoznuje tahle veta: "Lithium battery or accumulator (It is allowed to carried maximum 2 single Lithium batteries or rechargeable batteries up to 160 Wh as spare cells for electronical consumer goods (e.g. laptops, mobile phones, watches or cameras). The Airline‘s prior consent must be obtained if separate batteries or rechargeable batteries with an individual rating of between 100 Wh and 160 Wh are to be carried on board."

    ONDRASEEEK
    ONDRASEEEK --- ---
    Za meteda nejlepsi tohle:

    PARADOX x CPT. OLF
    https://vimeo.com/366820993


    DRAGON
    DRAGON --- ---
    KEL: tohle bude toceny na hodne dobrej sensor :) nadhera :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam