• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    KEL: jako pravnicka osoba jsi prave povinnen mit datovku ze zakona :)

    "Povinně ze zákona mají datovou schránku zřízeny všechny orgány veřejné moci, právnické osoby zapsané v obchodním rejstříku, advokáti, daňoví poradci a insolvenční správci. Ostatní si jí mohou dobrovolně zřídit a případně jí kdykoliv znepřístupnit."

    Zdroj: https://www.mvcr.cz/clanek/datove-schranky-datove-schranky.aspx

    Jako Fyzicka osoba ji muzes mit dobrovolne ;)

    KEL
    KEL --- ---
    MERTLAS: Jako OSVČ mít datovku nemusíš, jako právnická osoba asi jo. Hm, no, pošlu ho na ÚCL, ať si poradí.
    KEL
    KEL --- ---
    MERTLAS: ok, vyřídím. Díky

    No právě že posílá, zkoušel jsem to. Jakmile dáš IČO tak to oznámení pak chtělo datovku. Dá se říct, že registrace proběhla ale nedošla na datovku.
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    KEL: Jo to je autentizovani. jasne. Imho vzhledem k povinnosti jako pravnicka osoba mit datovou schranku to je na to navazany no.
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    KEL: no tak v tom pripade, pokud mel platny PkL a nepropadlo mu nekdy v prubehu podzimu, tak zatim muze byt v pohode porad muze vyuzivat PkL. Na test at zatim kasle. Meli bychom dostat A2 automaticky :) Pokud mu PkL propadly a on je neaktualizoval, tak at zkusi napsat na UCL a treba neco vymysli :)

    Registrace do novyho systemu nema s datovkou ale nic spolecnyho... Registraci stroje by mel udelat normalne na webu a zadat tam jen ICO a dalsi udaje, ktery se nevyplni automaticky z ARESu. Pres datovku se ted uz nic neposila...
    KEL
    KEL --- ---
    MERTLAS: registrace dronu by prošla, kdyby to udělal na IČO, tam je zase trabl, že to jde jen přes datovku.
    KEL
    KEL --- ---
    MERTLAS: No to trošku hoši nedomysleli. Nepustilo ani registraci dronu. Podotýkám, že ten člověk měl do nedávna platné povolení k leteckým pracem.
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    KEL: Protoze neni rezidentem. Zatim se muzou registrovat jen lidi, zijici trvale v EU. Navic nas cesky registracni system bude umet jen cesky jazyk a zatim se nepredpoklada, ze by se emuloval do ENG.

    At zkusi registraci v jinym state. Teoreticky by ho to mohlo pusit. At zkusi spanelsko, nebo moozna nemecko.

    Respektive registraci dronu by ho to melo pustit i u nas, ale pilotni prukaz imho tady neudela.

    Proc to je takle nastaveny... to je uz spis otazka prave na UCL :)
    KEL
    KEL --- ---
    Tak já 33/40 na poprvé. Vadí mi, že nevím co bylo špatně – by nebyl takový problém dodat špatné odpovědi, klidně mailem. Alespoň by se člověk edukoval, počítám že jsem se spletl v nějakých administrativních věcech no. Tam jsem to dával trochu na cit ve stylu nejdelší odpověď je správná.

    A mám dotaz, kamarád z USA se chtěl taky registrovat (má tu IČO, víza na dva roky) a nepustilo ho to. Nevíte zda a kde má možnost se registrovat? Nebo musí být součástí nějakého registru obyvatel, kde se to ověřuje, případně národnost patřící pod Evropskou unii?

    Ano, nejjednodušší bude se zeptat na ÚCL, ale přijde mi to jako zajímavé info.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    na prvni dobrou, bez pripravy, staci trochu premyslet (u par otazek jsem tipoval, u 2 nebo 3 jsem asi schvalne odpovedel spatne, protoze jsem s tim nesouhlasil :))



    JIMX
    JIMX --- ---
    JOPS: ja ten prvni pokus dával v podstatě s vedomostma "nekde jsem neco zaslechl" a pulce otazek jsem ani poradne nerozumnel ... pak jsem kouknul na nejaky video na trubce, otevrel si to pdfko a napodruhy uz na pohodu ...
    COSMY
    COSMY --- ---
    JOPS: asi na to nemam bunky taky litam hodne malo :(
    JOPS
    JOPS --- ---
    JIMX:
    COSMY:

    ty vogo hosi, vy me desite, ja to dal na prvni dobrou. Musel jsem si teda najit nektere zkratky, ale chtel jsem napsat, ze prumerne vycvicenej simpanz by to mel dat :))

    a priznam se, ze jsem nic necetl, ze mi stacil obrazek s rozdelenim dronu a co muzou a nemuzou.
    COSMY
    COSMY --- ---
    SPECZ: ten musel bejt pak zasiflenej ne :D
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    SPECZ: Zajímavý je to hlavně od 0:48 dál :-)
    JIMX
    JIMX --- ---
    Tak jsem dal ten test napodruhé ... poprvé 24/40, napodruhé 32/40 :-)
    HULIK
    HULIK --- ---
    COMODOR_FALKON: říkám že podobné dva nefunkční už doma mám, tedy nabíjejí, ale DJI apku nepodporují.
    Takže teď bych od někoho rád nějaký vyzkoušený co už má a nekupovat další do krabice :-)
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    HULIK: A nĕco takového odzkoušeno máš...?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam