• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    LOFEEK42
    LOFEEK42 --- ---
    Tak díky všem za rady a poznatky. Osobně se mi dost líbí ten luminar, je levnej a je to jako pro debily. Lightroom asi padá, protože se mi to předplatné platit nechce. Affinity jsem ještě nezkoušel. Free věci jsou fajn a myslím, že do začátku to bude stačit. Takže teď to zkusím s RawTherapee a pak budu zvažovat jestli luminar / affinity :)
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    LOFEEK42: ja is kupoval ON1 tam je trial mesic. luminar 4 se posledni dobou da sehnat za 20€ (kupoval jsem ho takhle v humblu pred vanoci a ted jsem na nej odstal dalsi licenci od intelu k procaku)
    KURE
    KURE --- ---
    LOFEEK42: no jako hrát si s 4k videama už nějaký nároky má.
    A jen ze zvědavosti, proč myslíš že naučit se upravit fotku v Lightroomu bude snazší než nějakej free soft? jako ty hejblátka sou dost podobný a tak jako tak musíš trochu tušit co děláš.

    A k nákupu Adobe produktů, bacha, prodávaj se formou předplatnýho. Ještě před pár měsícema měli v prodeji nějakou starší necoloudovou verzi jako jednorázový nákup.
    LOFEEK42
    LOFEEK42 --- ---
    KEL: asi jo, takže teď potestuju lightroom a pak zkusím afinity :D
    KEL
    KEL --- ---
    LOFEEK42: affinity je trial 90 dnů. To bys něco stačit mohl :-)
    JIMX
    JIMX --- ---
    ja nedavno porizoval na video vegas pro ... meli nejakou akci a dalo se to koupit fakt za hubicku na to, ze je to pro verze ... neco jako 3k? ... soucasne myslim, ze maji 30 denni trial ...
    LOFEEK42
    LOFEEK42 --- ---
    MHO: chápu, já to taky dělám nerad, ale prostě nechci platit luminar, affiniti photo nebo lightroom, protože to prostě za ten tejden nestihnu, mám na to čas jenom chvíli a to demo za tejden možná ani nenainstaluju :)... Pokud mi bude lightroom, nebo jinej rum vyhovovat, klidně to zaplatím :)... já si tím potřebuju rozšířit trial. Pro mě je to celé velká neznámá a dost možná to skončí filtrama na iOS :D... Díky za tip k videu, dost mě drtí, že jakákoli činnost s videem je celkem zabiják mýho starýho herního stroje...
    MHO
    MHO --- ---
    LOFEEK42: Já jsem teda dost prosti pirátění.
    Jednak princip a druhak bezpečnostní rizika. Šance, že si z toho torrentu něco zavlečeš je nemalá.

    Můj free video stack:
    - AviDemux pro první procesing - vystříhaní klipů, základní transformace ořezy.
    - DaVinci resolve pro následný stříh. Hodně toho umí i Blender, ale tam je to trochu uživatelsky vražedné.

    Na fotky si platám Zoner - prostě mi vyhovuje ;-)
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    LOFEEK42: pokud chce neco sofistikovanejsiho nez bezne free produkty, tak na video davinci resolve (je free).
    KURE
    KURE --- ---
    LOFEEK42: to je téměř filosofická otázka. :)
    od adobe chceš Lightroom. na fotky. na video netusim.
    pochopitelně upytlačit poslední necloudovou verzi neni tezký.
    LOFEEK42
    LOFEEK42 --- ---
    KURE: díky za tip! Kdybych náhodou zjistil, že jsem v tom jako dobrej a dost mě to baví, není lepší koupit někde na torrentech nějaký adobe produkt?
    KURE
    KURE --- ---
    LOFEEK42: Darktable, nebo RawTherapee na RAWy. (používam darktable, viděl jsem ho dřív)
    Na video Shotcut. Neni to přehnaně komplikovaný a byť jsem naprostej noob, slepil jsem na tom klip z několika videí, obrázků a zvuku bez velkých potíží.

    FLLIP
    FLLIP --- ---
    ZVIRATKO: Mini 1 neumí RAW
    LOFEEK42
    LOFEEK42 --- ---
    Jakej použít, nejlépe free, program na úpravu fotek a videí? Mám mini2 a obsahu budu produktovat tuny asi, tak ať to za něco stojí... nejsem fotograf ani grafik a poprvý jsem o RAW formátu slyšel tady ve vášnivé debatě :D
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    FLLIP: neni jedno raw a jen se to nesparovalo do jedny fotky?
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    FLLIP: můžeš si nastavit ukládání foto/video na kartu v plné kvalitě a zároveň v nižší kvalitě ti to bude dron posílat rovnou do mobilu
    DJI Video Cache Tutorial | Mavic/Spark/Phantom | KlooGee
    https://www.youtube.com/watch?v=WFCa4_Pez4o&t
    FLLIP
    FLLIP --- ---
    LOFEEK42: To jsem si nevšimnul, ale je to možný. Ale jedna fotka má cca 4MB, druhá třeba jenom 2,5MB
    LOFEEK42
    LOFEEK42 --- ---
    FLLIP: A neuklada se ti ta fotka rovnou, kdyz ji blejsknes? Mne se tak deje, pak ji uz nemusim znova importovat
    FLLIP
    FLLIP --- ---
    Dotaz: když stahuju fotky z dronu do telefonu, tak s mi některé fotografie v telefonu zobrazuji 2x. Dela to teď asi poslední čtvrt rok. Žádné nastaveni ani nic podobného kde bych tomu zabránil jsem nenašel. Nějaké rady? Děje se vám to taky? DJI MM 1.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    JIMX: Letové záznamy.
    Detaily na konci první stránky: https://mavicpilots.com/threads/logs-inside-the-sd-card-i-want-to-know.91756/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam