• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    MAJA: antikolizni senzory maji oba uplne stejne :) opravdu je jediny rozdil ve velikosti toho stroje, respektive nejake softwarove veci, ktere priznavam jsou oproti M2P rekneme zastarale... respektive kdyby DJI nebyli diletanti, tak je v klidu implementovali i do P4P... Lec bohuzel pro ne je tahle vetev nejspis jiz mrtva :/ a pujdou jiz jen smerem velikosti Mavica...
    SANTUS
    SANTUS --- ---
    MAJA: Tak jsem na to taky koukal, ze to je vice mene M2P vyrobenej v roce 2020 (presneji na prelomu 19/20). Phantom uz je moc velky zarizeni; sice vim, ze nekde dole jsem tam basnil o preferenci vystupu nad portablovatelnosti, ale tohle je uz velky zarizeni.

    Kadopadne jedna vec me lehce zvedla oboci a to vetrak v ovladaci. Jelikoz to ma vlastni displej a nabiji to zaroven mobil, tak se to chladi vetrackem na spodni strane. Nezdalo se mi to, tak jsem se optal servisu, zda to ma takovydle veci vyadavat a jelikoz nema, jdu to dneska vyhandlovat za jinej model (pravdepodobne ne jen ovladac, ale celou sestavu). Na netu se da dohledat, ze nekdy vetrak dela bordel a ze se da jednoduse vymenit... nejsem nakloven rejpani se v novym zarizeni, proto radeji vymena.

    ukazka: https://1drv.ms/u/s!ArBAhrpSKV2qiPdpAAGxrNeHXtCB8A?e=Ggekix

    Kazdopadne nekteri lide taktez tvrdi, ze podobny zvuk vychazi z jejich kontroleru taky, takze on to mozna nebude bug ale feature (teorii overim experimentem) :]




    MAJA
    MAJA --- ---
    MERTLAS: napamatuju si to úplně přesně, ale jde o různé antikolizní vychytávky apod.
    Pokud jde o fotky - oboje má 1" senzor ale subjektivně mi z Phantoma přijdou fotky detailnější než z M2P.
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    MAJA: proc myslis, ze je P4P v2 zastaralejsi? :) je to defakto uplne to stejne, jako M2P ve vetsim tele :)
    MAJA
    MAJA --- ---
    SANTUS: díky, tyhle jsou lepší než jsem našel já

    Vypadá to spíš jako konkurent M2P, mě se nejvíc líbí fotky z P4P v2 ale je to větší, zastaralejší a dražší ... se nějak nemůžu rozhoupat
    SANTUS
    SANTUS --- ---
    Jinak ano, ta uzaverka je elektro.
    EVO II Pro is featured 20 MP(Million Pixels) electronic rolling shutter with 1” CMOS image sensor (ranging from f/2.8 to f/11), HDR, an ISO range of 100-12,800, worked for recording 6k video and capture still images with resolution up to 5472x3648.
    SANTUS
    SANTUS --- ---
    MAJA: Neco jsem nasel tady: https://drive.google.com/drive/folders/1oT9VwqYDHwzBLKfaK6_oF4H_42Da_nG1

    Sam jsem si ted vyfotil levou hnatu a roh stolu, pokud bys mel zajem :)
    MAJA
    MAJA --- ---
    SANTUS: já jsem z Evo II Pro nebyl schopen najít víc fotek v plném rozlišení ... počítám, že to má elektronickou závěrku jako M2P
    SANTUS
    SANTUS --- ---
    Pouziva zde nekdo EVO II Pro?
    Zatim jsem mel v rukach jen Air 1 a poptavam neco vyhradne na fotky, video velmi sporadicky.
    Relativne casto vyrazim do sveta (pokud to teda jde) a pocitam i s tim, ze bude cestovat se mnou (preference je vsak na vyslednou kvalitu fotek, ne portablitu).

    Srovnani mudrcu na YT mezi tim a M2P jsem videl bezpocet a pochopil jsem zejmena to, ze postupem casu se opravuji problemy, ktery ten stroj mel po svem vydani. Rad bych si pripadne vyslechl i mistni zkusenost, zda to ma oproti M2P vyznam: https://drony.heureka.cz/autel-evo-ii-pro-combo/
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    JIMX: ok já to nepoužívám, je možný že to má mapy.. mě dovolenou otaguje Google photo
    JIMX
    JIMX --- ---
    RATTKIN: hned druhý skrýn na týhle stránce tvrdí s těma mapama opak https://www.darktable.org/about/screenshots/
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    darktable je super, důstojná náhrada lightroom. neumí mapy a knížky a detekci obličejů, teda. ale zase má lepší masky
    MHO
    MHO --- ---
    LOFEEK42: to je důvod toho AviDemux - je právě docela nenáročnej, takže si zvládnu klipy předstříhat i na notebooku
    LOFEEK42
    LOFEEK42 --- ---
    Tak díky všem za rady a poznatky. Osobně se mi dost líbí ten luminar, je levnej a je to jako pro debily. Lightroom asi padá, protože se mi to předplatné platit nechce. Affinity jsem ještě nezkoušel. Free věci jsou fajn a myslím, že do začátku to bude stačit. Takže teď to zkusím s RawTherapee a pak budu zvažovat jestli luminar / affinity :)
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    LOFEEK42: ja is kupoval ON1 tam je trial mesic. luminar 4 se posledni dobou da sehnat za 20€ (kupoval jsem ho takhle v humblu pred vanoci a ted jsem na nej odstal dalsi licenci od intelu k procaku)
    KURE
    KURE --- ---
    LOFEEK42: no jako hrát si s 4k videama už nějaký nároky má.
    A jen ze zvědavosti, proč myslíš že naučit se upravit fotku v Lightroomu bude snazší než nějakej free soft? jako ty hejblátka sou dost podobný a tak jako tak musíš trochu tušit co děláš.

    A k nákupu Adobe produktů, bacha, prodávaj se formou předplatnýho. Ještě před pár měsícema měli v prodeji nějakou starší necoloudovou verzi jako jednorázový nákup.
    LOFEEK42
    LOFEEK42 --- ---
    KEL: asi jo, takže teď potestuju lightroom a pak zkusím afinity :D
    KEL
    KEL --- ---
    LOFEEK42: affinity je trial 90 dnů. To bys něco stačit mohl :-)
    JIMX
    JIMX --- ---
    ja nedavno porizoval na video vegas pro ... meli nejakou akci a dalo se to koupit fakt za hubicku na to, ze je to pro verze ... neco jako 3k? ... soucasne myslim, ze maji 30 denni trial ...
    LOFEEK42
    LOFEEK42 --- ---
    MHO: chápu, já to taky dělám nerad, ale prostě nechci platit luminar, affiniti photo nebo lightroom, protože to prostě za ten tejden nestihnu, mám na to čas jenom chvíli a to demo za tejden možná ani nenainstaluju :)... Pokud mi bude lightroom, nebo jinej rum vyhovovat, klidně to zaplatím :)... já si tím potřebuju rozšířit trial. Pro mě je to celé velká neznámá a dost možná to skončí filtrama na iOS :D... Díky za tip k videu, dost mě drtí, že jakákoli činnost s videem je celkem zabiják mýho starýho herního stroje...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam