• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    Tipy, triky a vše ostatní ohledně RC Quadrokoptér, létajících RC modelů osazených čtyřmi motory. Rady při nákupu zařízení a příslušenství. Quadrokoptéry s kamerou - vlastní ukázkové fotky a videa.
    rozbalit záhlaví
    BOZA
    BOZA --- ---
    TEAPACK: Tak jsi mel pravdu:

    Tři symboly za spojovníkem k přidělenému registračnímu číslu provozovatele UAS je potřeba vnímat jako jakousi „tajnou cifru“, která slouží ke zvýšení ochrany registračního čísla provozovatele UAS před zneužitím (podobnou funkci má na zadní straně platební karty třímístný ověřovací kód CVV/CVC). Jednoduše řečeno: uvidí-li někdo na Vašem UA neúplné registrační číslo provozovatele a rozhodne se jej zneužít, bude při první kontrole ze strany ÚCL či PČR okamžitě zřejmé, že není oprávněným držitelem, neboť nebude disponovat onou „tajnou šifrou“ / bezpečnostní pojistkou. Proto jste také v automaticky generovaném dopise, ve kterém Vám bylo registrační číslo přiděleno, vyzýván k opatrnosti při nakládání s tímto údajem.
    BOZA
    BOZA --- ---
    TEAPACK: Diky za info, ta ochrana proti zneuziti by mi davala smysl. Apendixy pro dalsi stroje jsem tam nikde zmineny nevidel. Napsal jsem jeste na UCL, kdyz prijde odpoved, tak se podelim.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    BOZA: Buď jako ochrana proti zneužití - registrační čísla budou dohledatelná v databázi a pokud by si někdo hodil tvoje reg. číslo do odpovídače stroje, se kterým se proletí nad pražským hradem, tak policie zastaví u tvého baráku.

    Není tam možnost zažádat si o další číslo/apendix na druhý/třetí stroj? pokud ano, tak by to mělo smysl pro firmy, co lítají třeba se třemi stroji najednou, aby v tu chvíli nebyli na ŘLP zmatení, že někde vidí 3 stejné body najedou.
    BOZA
    BOZA --- ---
    MERTLAS: Prosim te tusis, proc pri registraci provozovatele UAS mas jiny retezec znaku, nez pri nahravani do odpovidace?

    Udelal jsem si registraci a mam tedy registrační číslo provozovatele UAS. Potud jasne. Proc ale v tom mailu pisou jeste tohle: "Úplný řetězec registrovaného provozovatele UAS je CZExxxxxxxxx-xxx.
    Tento řetězec obsahuje vedle registračního čísla provozovatele UAS, kterým se provozovatel prokazuje, také tři doplňkové náhodně generované alfanumerické znaky oddělené spojovníkem. Upozorňujeme, že tyto tři znaky jsou klasifikovány jako citlivý údaj, a tudíž by s nimi mělo být odpovídajícím způsobem zacházeno a v žádném případě by neměly být poskytovány dalším osobám.

    Úplný řetězec nahrává provozovatel pouze do identifikačního e-systému bezpilotního letadla („e-identifikace“), pokud je jím bezpilotní letadlo vybaveno."

    No proste mi neni jasny, proc kdyz tu znacku mam na drona napsat, tak je nejaka a pokud se to ma nahravat do nejakeho odpovidace (to ja nemam - mate to nekdo? fakt to existuje?) tak proc je o pomlcku a tri znaky jina? Diky.
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    AG_: Vicemene plati evropska pravidla s tim, ze si kazda zeme muze tyto upravit podobne, jako je to u nas Opatrednim obecne povahy LKR10-UAS, ktere vymezuje zonu o plose rovnajici se presne uzemi CR, kde plati vicemene stejna pravidla jako za Doplnku X. Tedy je treba si vyzjistit, zda Sardinie nema nejaka specifika. Casto taky zeme pozaduji povinne pojisteni. Nicmene myslim, ze Italie v tomhle nebude az tak prisna.
    AG_
    AG_ --- ---
    lol,test jsem udělal napoprvý za 22 minut.
    AG_
    AG_ --- ---
    s dronem jsem nelítal rok, vím že se zavedly nějaké certifikáty, ale neřešil jsme to doteĎ. Ty certifikáty pro létání platí v celé EU?
    Jedu na sardinii a chci si vzít dron s sebou, tam se může lítat jako dřív?
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    HENTAIRUSH: Minimálně jeden z těch keramickách kondenzátorů je viditelně prasklej, a tyhle bohužel selhávají zkratem, takže to by vysvětlovalo tu explozi. Pár set A skrz ten kond rovnou do země a ty FETy v tom hrály jako pojistky :)

    Proměřil bych DC odpor těch kondenzátorů a vyházel všechny, co mají kolem 0 Ω...
    HENTAIRUSH
    HENTAIRUSH --- ---
    ACID: vteřinu? Byl to jen rychlotest.
    SPECZ: Všechno ostatní je v pohodě, spíše je zajímavý že to vzalo jenom CW větve.
    ACID
    ACID --- ---
    HENTAIRUSH: tohle jsou zrovna pro regl neprijemny oblasti regulace.. jak dlouho jsi to tak tocil, nez zadymil?
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    HENTAIRUSH: Ty "odpouzdreny" FETy jsou presne duvod proc si k testovani elektroniky co skrz ni tece vic nez par set mA beru brejle :-)
    Ale teda nepotesi to. Nevzalo to s sebou neco dalsiho ?
    HENTAIRUSH
    HENTAIRUSH --- ---
    MHO: ..ale jo, předpokládám že banggood pošle s reklamaci novej ESC.
    MHO
    MHO --- ---
    HENTAIRUSH: oops. Je otázka, zda opravovat. I ten FC vypadá divne.
    HENTAIRUSH
    HENTAIRUSH --- ---
    HENTAIRUSH: Tak mi dorazil a docela ok. V betaflightu jsem jenom nezne zkusil jestli se toci vsecny motory (tak na 5%)....

    Výsledek:

    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    SPECZ: Taky tak... Točil jsem na bráchovo svatbě - něco málo před obřadem, něco málo po obřadu, něco pak v noci (prskavkový průvod). Samotný obřad bych netočil, ani kdybych neseděl v první linii...
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    MARASAN: Ja na svatbe dronem tocil - Ale az po samotnym obradu, novomanzele vychazejici z kostela, rozbijeni talire a tak ... Tak abych byl dost daleko od lidi. A pak prujezd kolony na hostinu. Ale brat s tim samotnej obrad by me fakt nenapadlo ...
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    MERTLAS: hlavne co na tom videu ze svatby muze byt zajimavyho? Nic osobniho, zadnej kontakt, zadny intimno, ale jen dav lidi na louce, kterej se porad dokola nasrane otaci smerem k hlucnymu dronu branicimu jim poslouchat oddavajici. Tak sem se jednoduse vzdalil. NovoManzel je takovej hravej, tak byl asi ok.
    MHO
    MHO --- ---
    MERTLAS: Jo tomu rozumim. Spise jsem resil jak moc byt za prudice na podobne akci. Asi bych to udelal, kdyby chtel litat dal. Pana jsem si nafotil, drona taky. Navic pochopitelne dron nemel zadnou registracni znacku a pochybuji, ze pan mel udelany ten certifikat.
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    MHO: v takovou chvili je nejlepsi ho primo natocit oblicej, pilotaz a dron, pak ho konfrontovat a pokud je slusnej a omluvi se, tak mu jen zduraznit pravidla. Pokud to je ale podobnej kokos, tak rovnou zavolat policii, predat ji dukazni material a nechat je to vyridit. Pana by predali na UCL s dukazama a jemu by prislo predvolani a pokuta... tady by dostal imho minimalne 10k vzhledem k poctu lidi, ktery ohrozil... Pani reditelka nema zadne pravo cokoliv povolovat... jedine udelit souhlas k letu nad pozemky skoly, nicmene ne nad lidmi :) Mimochodem bych byl o to vic duraznejsi, kdyby pod tim bylo moje dite...


    MARASAN: litat na svatbe pri obradu je imho jedno z nejhorsich veci, co muze pilot na svatbe delat... blizko se ma tocit max prichod, kdy hraje hudba (pokud neni ziva), establishe okoli, a pripadne pak nejake zabery po obradu... obrad se ma bud nelitat vubec nebo z velky dalky, aby nic nebylo slyset... ale taky dost zalezi, jak to maj domluveny svatebcani, kteri to objednavaj...
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    MHO: ja to ted zazil na svatbe a hlavne mne sral ten randal, kterej rusil i oddavajici evangelickou duchovni
    MHO
    MHO --- ---
    Musim si ulevit, jak jsem se včera nasral.

    Moje děti měly vyřazení ze základky. Taková besídka se šerpováním. Takže se asi tak 150 rodičů sešlo a sedlo si do improvizovaného hlediště na školním hřišti na lavice. A najedou koukám, přímo nade mou bzučí Mavic. Visí si to nad hledištěm a zabírá lidi dole / hlediště s dětma. Pak začne stoupat kolmo do fakt velký výšky. 100 metrů?

    Našel jsem pilota (vyžranej 150kg týpek) a snad slušně jsem se mu snažil naznačit, že fakt by to nemělo lítat přímo nad těma lidma. To že jsme uprostřed města jsem ani nezmiňoval. Nesnažil jsem se moralizovaj, jen jsem říkal, žek když už ať visí kousek vedle, a ne přímo nad tím chumlem lidí na lavičkách.

    Pán mi arogantně vysvětlil, že:
    - to domluvil s paní ředitelkou, že jí tu slávu natočí dronem
    - má značková dýdjěáj, který lítá perfektně a nepadá
    - už ho má rok a nikdy nebyl problém
    - tomu vůbec nerozumím, takhle se dronama natáčí běžně
    - jsem celkově debil, co to řeším, děti budou mít vzpomínku

    Chvílí jsem přemýšlel, zda to mám nějak dál eskalovat, ale pánovi došla baterka a druhou neměl. Čímž se to vyřešilo samo.

    Jsem upřímně zvědavej, zda to dá paní ředitelka na web.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    MENTOL_: Tak pokud na to vynucování nasadí nějakou "lite" verzi tohoto: https://twitter.com/Israel_MOD/status/1406978410912620554?s=19
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam