• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    Tipy, triky a vše ostatní ohledně RC Quadrokoptér, létajících RC modelů osazených čtyřmi motory. Rady při nákupu zařízení a příslušenství. Quadrokoptéry s kamerou - vlastní ukázkové fotky a videa.
    rozbalit záhlaví
    SPELL
    SPELL --- ---
    MERTLAS: Hm, toho jsem se přesně bál. Že je plošný zákaz a nechuť AOPK a UCL to řešit.
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    Prakticke zkusenosti jsou takove, ze pro vyrizeni povoleni je treba nejdriv zadat stanovisko AOPK a s tim nasledne jdes na UCL. Nicmene pokud nevlastnis A2 a Specific, tak nemas sanci si v takovem prostoru legalne zalitat.
    SPELL
    SPELL --- ---
    Potřeboval bych poradit s legislativní otázkou (dejte vědět, pokud to podle vás sem nepatří) - prokousávám se platnými zákony k provozu UAS a dostal jsem se k tomu, že v případě letů v/u zvláště chráněných území (třeba i přírodní památky a NPR) je potřeba vyřizovat si povolení k letu od AOPK a UCL.

    Máte s tím někdo praktické zkušenosti? Jak moc velké obtíže s tím jsou? Jedná se mi o provoz dronu v Open A1 pro nekomerční účely, krátký provoz na pár fotek.
    CHAOS_RK
    CHAOS_RK --- ---
    INSOMNIA: ja jsem zacinal s uhlem tak, abych mohl zustat viset na miste... tj. uhel takovej, abych pritom videl horizont...
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    INSOMNIA: pro zacatecnika dej 15 stupnu, pridat se da vzdy a snadno, staci povolit dva sroubky. Cim vyssi uhel, tim rychleji dron poleti, kdyz budes mit horizont uprostred zorneho pole bryli. Jak porostou dovednosti, poroste i uhel, ja po roce letam zavody v simu na 65 a kdyz jsem s petipalcem venku a davam si freestyle, tak tam mam odhadem 35-45. Cim je narocnejsi prostredi, treba nejake opustene budovy a spol., tim mensi uhel nastavim. Pod 25 ale nejdu.
    INSOMNIA
    INSOMNIA --- ---
    Poradite jakej uhel kamery nastavit na zacatku s fpv 5”? Co jsem dohledal tak lidi obecne doporucuji neco mezi 15-20, ale najdou se i taci, co davaji treba 10. Jak jste zacinali vy a proc? Zatim litam jen na Velocidrone, ale rad bych nekdy ven :)
    BOZA
    BOZA --- ---
    Dik za info o FPV systemech.

    Tohle me zaujalo, takhle bych si predstavoval chytani dronu>
    Robotický lovec dronů chytá protivníky do sítě, hodil by se třeba věznicím - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/dron-lovec-dronu-ostraha-veznice-drogy-kontrola.A220629_183422_jihlava-zpravy_zuf
    Jen bych teda chtel videt souboj s nejakym FPV dronem se stredne pokrocilym pilotem a ne neco, co stoji na miste a obcas cukne doprava a doleva.
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    BOZA: Ted vyzel ZeroHD a fatshark vydava nejaky nesmysl taky. Ale obrazove se to s DJI neda moc srovnat.
    MHO
    MHO --- ---
    BOZA: vpodstatě je to tak, že brýle jsou použitelné jedny. Ty od DJI.
    Na koptéru můžeš dát DJI air unit a nebo alternativu. Třeba Caddx vista .

    Já používám Caddx vista a pro RC TBS Crossfire.
    INSOMNIA
    INSOMNIA --- ---
    BOZA: DJI - pardon
    BOZA
    BOZA --- ---
    INSOMNIA: Digital = DJI? Nebo uz jsou ty systemy FPV i od jinych firem? Ted jsem tohle par let nesledoval...
    INSOMNIA
    INSOMNIA --- ---
    No ja bych rad nejakej digital. Jeste pokukuju po Tmotor Tron 80.
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    MHO: Je lepsi koupit neco 4Skovyho..Betu 95x, nebo tak neco..mnohem zivejsi a unese to nahy gopro
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MHO
    MHO --- ---
    INSOMNIA: https://www.n4q.cz/betafpv-beta75x-fpv-3s-pnp/
    Je to jeste analog, ale je s tim desna sranda.

    Jedno video z moji zahradky : https://www.youtube.com/watch?v=NFRlK3RU-uM
    INSOMNIA
    INSOMNIA --- ---
    MHO: A co mas?
    MHO
    MHO --- ---
    INSOMNIA: s timto ne. Mam ale velmi podobny build a je s tim super legrace ;-)
    INSOMNIA
    INSOMNIA --- ---
    Nemate nekdo zkusenost s timto? Premyslim, ze bych poridil na polety na zahrade.

    Microsquad Pusher78 HD – DJI Caddx Vista FPV – 78mm 2-3s Pusher Quad (DIY BUILD KIT) - Microsquad
    https://micro-squad.com/en/product/microsquad-pusher78-hd-dji-caddx-vista-fpv-78mm-2-3s-pusher-quad-diy-build-kit/?attribute_build-in-empfaenger=PNP+%28externer+RX%29
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    MERTLAS: dava smysl, diky....
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    jo aha :D sry... to jsem uplne prehlidl, jak se Krafty odkazoval na ten prispevek k pojisteni :)


    KRAFTY: No komplikace navic tam je, ze musis podat specialni zadost o vstup do zakazaneho prostoru (standardizovana zadost, kterou najdes na webu UCL spolu s ostatnimi zadostmi, ktere normalne podavas s zadosti o OkP, kde vypisujes, proc tam chces litat a na zaklade tehle udaju to pripadne dany spravce te zony povoli nebo zamitne.

    V tomhle konkretnim pripade mam insider info, ze to letecka sluzba pcr bude mozna povolovat pobliz vnejsi hranice, kde by s tim nemeli mit zas tak velkou potiz, respektive se k danemu povoleni budou vyjadrovat par hodin max den pred planovanym letem, pokud v KCP bude probihat nejake dulezite jednani, ktereho se budou ucastnit VIP osoby, tak to urcite nepovoli. Pokud se tam nic odeharavat nebude, tak by s tim nemel byt z jejich pohledu az takovy problem. Nicmene to komplikace je vzhledem jednak k nejistote, ze nam to povoli, respektive k pripadnemu prodlouzeni doby vyrizeni udeleni OkP stran UCL.

    Nicmene si dovedu predstavit (ale nevim, jestli to je legislativne a z pohledu UCL v poradku a mozny), ze UCL vyda OkP, kde podminkou k platnosti daneho OkP je vyslovny souhlas LS PCR s provedenim leteckych praci. Pokud souhlas nedaji, pak OkP nebudou platna. Ale jak to nakonec bude ukaze az praxe. Ze zacatku to imho bude trochu divocina, ale predpokladam, ze se to casem usadi.
    NOIZER
    NOIZER --- ---
    MERTLAS: ja myslim, ze ten dotaz byl minenej spis k predchozimu tematu schvalovani letu v novym LKP CENTRUM:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam