• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    Tipy, triky a vše ostatní ohledně RC Quadrokoptér, létajících RC modelů osazených čtyřmi motory. Rady při nákupu zařízení a příslušenství. Quadrokoptéry s kamerou - vlastní ukázkové fotky a videa.
    rozbalit záhlaví
    CUKI
    CUKI --- ---
    DOKKTOR: No s spíš mi jde o to, že android vyžaduje google mail ten vyžaduje telefon,... Dá se to řešit ale myslím že je to zbytečné. Kdo si to má pamatovat? ak se vždy někam přihlašuju stylem že ověřuji zapomenutá hesla a pod.
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    CUKI: to si musíš zkusit, jestli ti to bude stačit, nebo potřebuješ jenom větší rozlišení, nebo celkově větší náhled.
    CUKI: a je ti jasné, že veškeré záznamy o lítání máš přiřazené k osobnímu účtu a "číňan" to jaksi samozřejmě vidí?
    KEL
    KEL --- ---
    CUKI: Jasný, ale bavíme se o tom jako o displeji ke dřinu že jo...
    CUKI
    CUKI --- ---
    BTW kde seženu ty mapové podklady kde jsou letové omezení. Našel jsem mapu na webu, ale jen pro ČR. Ale chápu, že je to taky nějaká appka, která neumožní v těch místech snad ani vzlétnout.

    KEL: Mě nevadí čínské výrobky, ae telefon nebo počítač jsou zařízení kde se předpokládá nějaký přístup někam, kam to čiňanovi umožnovat nechci :-)
    KEL
    KEL --- ---
    CUKI: DJI je taky Čína.
    CUKI
    CUKI --- ---
    KEL: No čínu asi nikdy, ale telefon je na tohle mě napadl taky.
    DOKKTOR: No natáčet chci samo taky. Jak velkej displey je tedy ok?
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    CUKI: pro mě, který tím filmuju, to dost problém je. pokud potřebuješ sledovat jenom údaje, spoléhat na senzory a obraz tě nezajímá, tak to problém být nemusí.
    KEL
    KEL --- ---
    CUKI: Si pořiď za 2,5 Xiaomi jen na to :)
    CUKI
    CUKI --- ---
    Hmm to jsi mě moc nepoštěstil, ale kvůli občasnému využití nosit u sebe celou dobu nějakou cihlu nechci. Navíc čím větší telefon tím menší životnost v mých rukou. Je to fakt takový problém?
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    CUKI: eště je third party litchi, umí víc věcí, není zadarmo
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    CUKI: lítat s malým displayem je celkem pain in the ass
    CUKI
    CUKI --- ---
    A to DJI fly je jediná aplikace kterou k tomu potřebuju/využiju? Nebo i něco dalšího?
    CUKI
    CUKI --- ---
    BASIK: Na to snad můžu upgradeovat. Stávající je tel je Android 9.x ale teď mám právě s pětkou v továrním nastavení Samsung J3 (2016), tak jsem zvědavej. Sehnat malej telefon dneska není úplně snadný :-(
    BASIK
    BASIK --- ---
    CUKI: DJI appky se stahujou odtud - https://www.dji.com/cz/downloads/djiapp/dji-fly - kompatibilita je od verze 7.0.
    JIMX
    JIMX --- ---
    CUKI: v DJI Fly jsem neviděl nikdy ani jednu reklamu ...
    CUKI
    CUKI --- ---
    Tak si odpovím sám, tedy asi jediná aplikace na které to běhá je DJI fly a běhá od androidu 5.0

    Ale prej je to plné reklam
    CUKI
    CUKI --- ---
    Ok pořídím ten DJI Mini 2 SE stojí asi 7k5 to mi přijde v pohodě, jen se bojím co vydrží baterka v reálu.

    A nemá někdo představu od jaké verze androidu to běhá?

    A další věc otázka legislativy. Dočetl jsem se o dvou rozdílných přístupech. Jeden do 250g=hračka a nemusím nic ani se nikde registrovat. Druhá že tím že je tam kamera automaticky podléhá registraci. Tedy já jako pilot. Ok, ale co pro to musím udělat? A jaká je vlastně (tedy bude) platná legislativa od 2024? Našel jsem jen přechodnou do konce roku.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Dneska sem si natacel zasnezeny plane s Phantomem 4 a dost mne prekvapila vydrz baterek, ktera mi prisla prakticky totozna s normalnim provozem v teplym pocasi.

    No a k Phantomovi - ani appku ani firmware jsem neupgradeoval asi 2 roky, ma smysl to delat, nebo kdyz mi nic nechybi, udelal bych si spis problemy a omezeni?
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    hubsan fakt ne. s mini sem měl už kolem 15-20 m/s celkem problémy, to je tak do 20m od tebe, abys ho sebral až mu dojdou baterky a spadne - jakože na místě vydrží, ale vracet se proti silnému větru spíš nezvládá. s mavicem 2 pro sem lítal v dost silném větru a celkem s přehledem neměl výraznější problémy s pohybem.
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    Zcela uprimne... bohuzel nechces nic jinyho, nez DJI. Nad nicim jinym spis neuvazuj.

    Koukni jakou ma ten stroj max rychlost a takovej vitr cca prekona. Od malejch stroju necekej zazraky. S Mavicem 3 jsem byl v Maroku ve vzduchu, kdyz foukalo cca 20m/s a chranil jim Matrici 300 od racku... S Mavicem 3 lital Petr Juracka v Himalajich taky v docela silnym vetru... ale samozrejme musis v takovych extremnich podminkach jit do vzduchu s tim, ze se uz nemusis vratit... V opacnem pripade litej jen v bezvetri :)
    CUKI
    CUKI --- ---
    ještě koukám tedy vy vyšší kategorii:
    Aerium Hubsan Blackhawk 2
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam