• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    CUKI
    CUKI --- ---
    Kde se dají ve špáňu sehnat ideálně offline náhradní vrtule na DJ2 mini. Z ničeho nic mi spadnul do větví (o pár metrů níž) to asi přežil v pohodě, ale když dopadl na zem, tak než se mi podařilo ho vypnout, tak se omlátil o beton. Trochu mě to překvapilo.

    Ale tady mi přijde že všechno jede přes net a pošta nic moc.
    Na ali stojej pakatel, ale doručení je takové...
    https://es.aliexpress.com/item/1005002995678554.html?src=google&src=google&albch=shopping&acnt=439-079-4345&slnk&plac&mtctp&albbt=Google_7_shopping&albagn=888888&isSmbAutoCall=false&needSmbHouyi=false&albcp=18928172568&albag&trgt&crea=es1005002995678554&netw=x&device=c&albpg&albpd=es1005002995678554&gad_source=1&aff_fcid=ac5758b145dd455f94bc42bf9d653b52-1708544266245-02654-UneMJZVf&aff_fsk=UneMJZVf&aff_platform=aaf&sk=UneMJZVf&aff_trace_key=ac5758b145dd455f94bc42bf9d653b52-1708544266245-02654-UneMJZVf&terminal_id=5e66abf8c56d42ea83364ffd2f7c3e02&afSmartRedirect=y
    LUKK
    LUKK --- ---
    Ahoj všem ve spolek.... hodlám si pořídit dron s min 4k kamerou,headsetem, infra kamerou, ovladačem...... poradíte mi prosím?
    BANKABANATA
    BANKABANATA --- ---
    ANARCHY: Open drone map. Je to trochu vopruz, protože si musíš vytvořit virtuální Linux server přes Docker, ale podle tohohle návodu se mi to podařilo zprovoznit a funguje to nad očekávání (ortofoto i DTM / DSM).

    Installation and Getting Started — OpenDroneMap 3.3.4 documentation
    https://docs.opendronemap.org/installation/

    Ještě jsem trochu zápolil s nastavením nodes, ale pomohlo https://github.com/OpenDroneMap/WebODM/issues/823
    ZRK
    ZRK --- ---
    MHO: už jsem dořešila v poště, co jsem potřebovala. Děkuju.
    MHO
    MHO --- ---
    ZRK: ano. Ja jsem poprve nechal s FPV poletovat syna asi kolem 12let. Co te zajima?
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    deti nemam, ale ptej se, copak by te zajimalo?
    ZRK
    ZRK --- ---
    Ahoj. Je tu, prosím pěkně, někdo kdo pořizoval drona primárně pro svoje dítě věkem pod 15 let? Nebo ho nechává lítat? Měla bych pár dotazů O:-)
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    citlivost pacek nastavujes expama, citlivost gimbalu nastavujes u nastaveni gimbalu...
    CUKI
    CUKI --- ---
    MORPHLER: Našel jsem akorát kalibraci joysticků. ale nic jiného tam není :-(

    Napadlo mě tam dát menší šroubky, ty originální jsou na můj vkus strašně vysoké...
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    CUKI: : da. v menu v appce. respektive nastavujes jak moc na to dron reaguje.
    CUKI
    CUKI --- ---
    JIMX: v Prosinci byl asi za 8k5 i dopravou pak i přes deset..

    Nemá někdo tucha jestli se dá nějak nastavit citlivost těch páček ovladače? To oáčení kolem osy i naklopení kamery by stálo za to více zjemnit.
    JIMX
    JIMX --- ---
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    ANARCHY: Ještě nemaj přesně určenou CZ cenovku, ale prý by to mělo být kolem 250-300k českých.
    CUKI
    CUKI --- ---
    ANARCHY: Ty budou hned všechny na UA :-)


    Hledám vzletové mapy pro F E a P. Doporučíte někdo něco? Pro E jsem něco našel, ale nejsem si jistý jestli je tam vše, protože podle toho by se mělo dát lítat i tam kde si jsem jistej, že se to nesmí.
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    SPECZ: A aspoň hrubý nástřel ceny?
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    GOZER1: Utahne 40 kdyz letis jen na jednu z baterek co to ma (baterka ma 12kg).
    GOZER1
    GOZER1 --- ---
    SPECZ: to by se dalo používat na stavbě místo jeřábu. 30 kilo už je slušná nálož.
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    SPECZ: Co to je proboha za dron/baterii?
    To už mi připomíná spíš rychlonabíječky k elektrickým autům ;-)
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    Při rychlém nabíjení jedné baterie se ujistěte, že nabíječka používá dva kabely 220 V současně a že napájecí vedení a zásuvka vydrží nabíjecí výkon. ... z letáku k dronu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam