• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    GOZER1: Utahne 40 kdyz letis jen na jednu z baterek co to ma (baterka ma 12kg).
    GOZER1
    GOZER1 --- ---
    SPECZ: to by se dalo používat na stavbě místo jeřábu. 30 kilo už je slušná nálož.
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    SPECZ: Co to je proboha za dron/baterii?
    To už mi připomíná spíš rychlonabíječky k elektrickým autům ;-)
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    Při rychlém nabíjení jedné baterie se ujistěte, že nabíječka používá dva kabely 220 V současně a že napájecí vedení a zásuvka vydrží nabíjecí výkon. ... z letáku k dronu.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    Drone over concert - Emalm
    https://emalm.com/?v=5Hffe

    Tady by chyba pilota nebo závada stroje mohly někoho hodně bolet ...
    SKID
    SKID --- ---
    Ahoj, přicházím s dotazy: Máte někdo zkušenost s použitím DJI RC s MA2 (ne Air2)? Podle mě to nejde, protože MA2 je na Ocusync2 a RC na 3. Ale třeba se pletu.
    A druhý - vyzkoušel jste někdo MA2 v FPV?
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    ANARCHY: slyšel jsem o tom, ale nezkoušel
    kdyby to někde prodávali ve verzi na Mavic Air 2, tak to prubnu
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    CUKI: vydrz, kterou udava vyrobce je vzdy v idealnich podminkach a bezvetri. V podminkach, ktery jsou libivy marketingove, ale v realu se k nim nikdy nemas sanci dostat, protoze idealni podminky nikdy nejsou.
    CUKI
    CUKI --- ---
    JIMX: jo byl kolem 8-10m/s, navíc jsem byl na kopci
    JIMX
    JIMX --- ---
    CUKI: to bude tím větrem ... mini2 mám a dává těch 30 minut v pohodě.
    CUKI
    CUKI --- ---
    MERTLAS: Tak s A40 je to bez problémů. Dávám ale mínus za to že to tam není jednoznačněji uvedeno.
    A tedy dneska jsem to zkoušel v sic docela silném větru a zklamala mě výdrž cca 15 (max 20) minut letu v normal módu. Nevím tedy jak moc pomůže několikeré naformátování, ale 31min do 31min to má fakt daleko.
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    Máte někdo zkušenosti s toroidními vrtulemi?
    Teoreticky by měly být o poznání tišší než klasické listové, a ještě navíc by měly být i efektivnější a dávat větší tah...

    Tady k tomu je něco málo včetně nějakých dat:

    Toroidal propellers: A noise-killing game changer in air and water
    https://newatlas.com/aircraft/toroidal-quiet-propellers
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    CUKI: 🤷🏻‍♂️ MARASAN:

    ale jak rikam, nejjednodussi a nejmensi pain in the ass reseni je mit bud https://www.dji.com/cz/rc nebo https://www.dji.com/cz/rc-pro ktery je ale pro normíky overkill...
    CUKI
    CUKI --- ---
    MERTLAS: To si to jádro raději zkompiluju než abych šáhnul po ohryzanym jablku :-D
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    CUKI: nemas-li chut na takovyhle hratky, zacni pouzivat iOS, na ktery je primarne DJI aplikace optimalizovana. Chodi nam do servisu lidi a dovolim si tvrdit, ze velka vetsina z nich ma problemy podobnyho typu prave na Androidech, ktery se ti ale na iOS nestanou. Staci si na to koupit jakykoliv klidne i starsi stroj za mensi penize, ktery budes mit dedikovany jen na tuhle cinnost... pripadne dokup ovladac s integrovanym displejem a budes to mit uplne bez starosti a nebudes ani resit, ze ti mobil v zime vymrzne a vypne se a podobny taskarice :)
    CUKI
    CUKI --- ---
    MARASAN: Hmm to je zajímavý protože A21 je tam vyloženě vypsanej... Ale otázka jestli tam byl v době popisku

    Protože mi přijde rozumné fullHD tak koukám konkrétně na A40 dá se schrastit asi za 1800Kč... Ale do Prahy no :-(
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    CUKI: good luck then.
    CUKI
    CUKI --- ---
    MARASAN: Po zkušenostech bych samsung preferoval. Nechci čínu a nechci nic neobvyklého. Telefony kupuji zásadně z bazaru. Mě moc nevydrží. A velikost jak už jsem psal dřív je dost problém. Pokud to komunikuje ve fullHD tak bych toto rozlišení asi preferoval ale není podmínkou. Hlavně aby to bylo něco častého, co seženu ve vedlejší vesnici... :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam