• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEČeská pošta , DHL, TNT a jiné logistické služby a firmy
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    zmrdi zkurveny kéž to zkrachuje takovej moloch napiču úplně!
    OTZ
    OTZ --- ---
    jo to nepopiram, halt statni sprava :)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    OTZ: je uplne jedno, v jake je to casti webu - ta ironie, ze certifikacni autorita neni schopna plne zabezpecit svuj web, naprosto vystihuje celou institutici
    KOC256
    KOC256 --- ---
    OTZ: V dnesni dobe?
    OTZ
    OTZ --- ---
    KOC256: jestli je to jenom na tyhle casti webu tak budiz..
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Toto mě dneska pobavilo... :)

    OTZ
    OTZ --- ---
    TOOMIX: no, ja nic nepodepsal.. :D
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    OTZ: moc se ještě neraduj, DHL občas zašle fakturu až dodatečně ;)
    OTZ
    OTZ --- ---
    ..kuryr zasilku privezl, penize nechtel, o fakture nic nevedel a prevzeti podepsal sam. tak bezva :))
    OTZ
    OTZ --- ---
    aha tady to zije :)
    OTZ
    OTZ --- ---
    DHL: technicka ke clu, mam si balicek (na soukromou osobu, hodnota zasilky 78$, odesilatel v malajsii, prodejce v japonsku odkud se clo neplati) nechat proclit DHL (vypada to minimalne na 600 kc poplatek resp. "min. 665,50 Kč") nebo si to vybehat sam, vyplati se to nejak?
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    TOOMIX: Jen taková drobnost - mícháš sazbu s a bez DPH...
    Takže buď 79 a 96 Kč bez DPH
    nebo 95 a 115 Kč s DPH

    Tipuji, že důvodem bude to, že otevřít službu pro BFU znamená nutnost nějakého primitivnějšího, blbuvzdorného, procesu, s kterým se bude na interní straně hůř pracovat....

    Z eshopu je to o tom, že dostanou předem deklaraci o zásilce/zásilkách mailem a na balíčku už je nalepený čárový kód - tohle chtít po BFU je trochu nerealistické...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Pěkný, z eshopu ke dveřím za 79Kč, mezi prostými lidmi za 115Kč

    Zásilkovna bude sama doručovat až domů, vybudovala kvůli tomu 135 dep
    https://www.czechcrunch.cz/2021/06/zasilkovna-bude-sama-dorucovat-az-domu-vybudovala-kvuli-tomu-135-dep-nelze-se-spolehat-jen-na-externi-partnery-hlasi/
    VACA
    VACA --- ---
    KOC256: snad jo, doufám že to teď už přiletí. Nevim jestli potom reklamovat službu vzhledem k její ceně za rychlost doručení. Ale když to stihnou tenhle tejden tak to řešit spíš nebudu. Nemám na to ani chuť.
    FARFELOO: no mě teď s tim zároveň znovu přišly dokumenty ohledně proclení v čechách, kde po mě chtěj deklarace a všechno to znovu, včetně úhrady výloh..
    To mi ale na infolince řekli ať zatim ignoruju. Přišlo mi to od tý doby znovu hned 2x..
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    VACA: Zajímavý. Nám si zákazník stěžoval nedávno že jeho package chodí tam a zpět mezi EU/USA. Fedex/Zásilkovna
    KOC256
    KOC256 --- ---
    VACA:
    možná to načítali jako koš a potvrzovali vše co tam mělo být. Když nám ze skladu odcházejí koše s B2C zásilkami, tak je dopravce taky v každém kroku jednotlivě nenačítá...
    VACA
    VACA --- ---
    VACA: *dhl express
    VACA
    VACA --- ---
    MG, tohle mě trochu zaskočilo. Zaplatil jsem si poměrně drahou službu doručení, 4 pracovní dny.. Vše se zdálo být v pořádku, v praze v termínu, včera proběhlo proclení, uhradil jsem veškerý poplatky spojený s proclením +poplatek za službu kdy pro proclí za mě, aby to jako bylo rychlý. A dnes? Je zásilka znovu v USA? TF? Na zákaznický lince mi sdělili že ta zásilka fyzicky nepřiletěla s tim spojem ve kterym proběhlo moje proclení. Vůbec jsem ale nepochopil kde se teda vzaly ty scanny že je v praze, dokumenty přibalené k zásilce jako faktura, seznam položek atp. Když ji dnes znovu naskenovali v ohiu kde prej je fyzicky. Nějak mi to hlava nebere, zažil jste tohle někdo už?

    LYNCH
    LYNCH --- ---
    FARFELOO: fuck.uvidime, dam vědět
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    LYNCH: A ano, je to dražší u Zásilkovny. My jsme museli překopat pricing model, abychom se tam vešli…
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam