• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GHOSTDOGPostcrossing
    http://www.postcrossing.com/ Baví vás postcrossing? Jaké pohlednice posíláte/dostáváte?
    rozbalit záhlaví
    MEMENTO_ISHMENE
    MEMENTO_ISHMENE --- ---
    MAARISTAAN: Jen jestli náhodou nemáš zaškrtlý políčko - Check if you prefer to have several postcards traveling to the same country at the same time. (v nastavení profilu)
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    Ach jo ... losoval jsem zatím šestkrát a pokaždý si vylosoval Rusko ... to na světě není jiná země?
    AZA_
    AZA_ --- ---
    direct swap (+odpověď na můj dopis) z Ukrajiny:

    jako já vím, že cenzura existuje, ale nějak mě to nakrklo. Navíc paní píše, že nemám věřit našim médiím, protože na Krymu nebyla žádná ruská armáda. Aha.
    Jinak mi ten dopis udělal fakt radost.

    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    IKA: ty jsou výborný! asi tam brzo zajdu
    IKA
    IKA --- ---
    Postcrossing nepoužívam, aj bez neho posielam pohľadníc až až (z každého výletu minimálne 10 kusov.:)), ale dnes som objavila zaujímavé pohľadnice v Terryho ponožkách v kine Světozor:


    MEMENTO_ISHMENE
    MEMENTO_ISHMENE --- ---
    Uááár! Vylosovala jsem si Kazachstán. :))
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    Ahoj všem,
    Ráda bych zorganizovala objednávku na www.postallove.com.Pokud byste se chtěli přidat tak:
    1. Udělala jsem sdílenou tabulku na https://docs.google.com/spreadsheets/d/1yXjM4hGR06fkRoqbXF7XNQYdLNc6ggtnCvK3VPMg0zI/edit#gid=0 kam zapište o co máte zájem + kontakt
    2. Dala jsem tam středový kurz z mé banky, ale počítala bych poté podle reálně strženého kurzu = může se to drobně změnit
    3. Poštovné účtované postallove.com rozpočítám každému podle počtu pohlednic, který objednáte
    4. Pracuji v Praze = ideální pokud byste si mohli pohledy osobně vyzvednout (Strašnice, Hlavní nádraží, centrum). U osobního vyzvednutí se můžeme domluvit na platbě v hotovosti při převzetí.
    5. Pokud jste mimopražští můžu poslat poštou a připočíst vám poštovné podle tarifu ČP. Napište potom prosím do poznámky zda chcete poslat obyčejně nebo doporučeně.
    6. Strop a objednávky je 4000 Kč
    7. Ráda bych objednala v neděli večer, protože přes týden už nebudu mít čas.
    Díky!
    Anna
    AZA_
    AZA_ --- ---
    "I hope you like this card." :D (Když posílám nějakej, kterej si adresát přeje, ale pro mě je to španělská vesnice - např. kočky, kytky, beautiful landscape...)
    Se jménem na pohledech, který mi choděj, mám občas problém. Jsem radši, když je tam něco jako "My name is XY", protože podpis bejvá nečitelnej. Což je škoda, protože pak nevím, jak odesílatele oslovit, když mu při registraci pohledu píšu vzkaz.
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    To je pravda, že záleží na profilu. ..ale i tak když není info o adresátovi tak píšu o tom co je na pohledu. ..přece jen kolik mi je a odkud jsem si muže adresát dohledat na profilu. ..
    AZA_
    AZA_ --- ---
    GHOSTDOG: GHOSTDOG: no, popravdě teď už poněkolikátý posílám takovej suchej pohled přesně s tím "I'm XY from XY and I'm xx years old" plus něco navíc, protože mě adresátky nějak neinspirujou. no co, není každej den posvícení...
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    to je super že hodně píšete. Já taky ale většinou dostávám nudného texty...od "greetings from" přes "happy postcrossing" po I'm XY from XY and I'm xx years old. ach jo.
    AZA_
    AZA_ --- ---
    HELA: Jo, jeden dopis už jsem psala slečně na Ukrajinu (měla takovou skromnou prosbu v profilu, že ráda dopisy). Nakonec z toho byly 4 hustě popsaný stránky a to jsem ještě vynechala několik témat, na který se ptala, protože mě totálně vysílila snaha o aspoň trochu srozumitelnou angličtinu.
    Teď čekám na odpověď.
    HELA
    HELA --- ---
    AZA_: jo, přesně! Buď vůbec nevím, co napsat, nebo bych napsala rovnou dopis. Vrátila jsem se k mikropísmu, které jsem používala na pohledech kdysi:)
    AZA_
    AZA_ --- ---
    ...taky máte problém, nacpat na pohled všechno, co tam chcete napsat? Já velkej. Pokaždý. Když vyberu větší pohled, stejně se mi to tam nevejde....
    MEMENTO_ISHMENE
    MEMENTO_ISHMENE --- ---
    Přišlo mi mé první morče (a ještě Hobit z Ukrajiny, ale ten není oskanovaný)!
    Předevčírem jsem se aktivovala, protože už jsem měla velký rozdíl odeslané-obdržené a postcrossing mi nedovolil další odeslat. :D (takže mi dnes přišlo pohledů dvanáct)
    Postcard DE-3107207 (Germany)
    http://www.postcrossing.com/postcards/DE-3107207
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    ESPERANZA: ano ano...není to tak dávno tak si to pamatuju:-) ale baví me skoro každý další. ..jen občas me naštve když dojde ne pěkný pohled z Německa a ještě s mostovou známkou a textem happy postcrossing. ..
    ESPERANZA
    ESPERANZA --- ---
    Dneska mi přišel můj první pohled. Celej den mám z toho dobrou náladu a kdykoliv na pohled kouknu, tak se usmívám. Pamatujete si taky na to nadšení? Nečekala jsem, že mě to až tak ovlivní, ale opravdu platí, že: "Every day, thousands of smiles are created by the Postcrossing postcards around the globe." :-)
    AZA_
    AZA_ --- ---
    právě mi došla objednávka pohledů z fleru. A jelikož jsou skvělý, udělám paní reklamu: http://www.fler.cz/maruska11
    (konkrétně jsem si koupila Historii národa českého v obrazech)
    MEMENTO_ISHMENE
    MEMENTO_ISHMENE --- ---
    GHOSTDOG: Na severu Čech. :) Ale řekla bych, že prostě tam, kde mají nové zboží.
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    MEMENTO_ISHMENE: v kterych? na narodni nic nemaji
    MEMENTO_ISHMENE
    MEMENTO_ISHMENE --- ---
    Ještě jsem zapomněla na papírové kapesníčky s Audrey Hepburn a Marylin.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam