• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VODRHAElektroPeklo
    prevazne fotografie kategorie "kabelové peklo" jedná se tedy o různé zámotky a propletence kterými se občas někdo musí probírat když chce něco někam zapojit.Do této kategorie také spadají různé fígle a vychytávky se kterými se občas člověk setká co se elektřiny a jejího vedení týká. pochlubte se prací odborníků. kategorie např: IT, rozvody nn, prípadně vn, domácí spotřebiče, kutilské opravy čehokoliv do čeho vedou dráty a vypadá nebezpečně, v lepším přípaďě jen podivně, či bizardně
    rozbalit záhlaví
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    HRAFNAIN: nevidim jediny duvod proc bych mel.
    Kdyz jsem nestihal, tak jsem si tu jednoho jednou pozval, na jeden vypinac se vysral, satelit zapojit nezvadl, venkovni zasuvku neoznacil a tak ji zazdili a jisticova skrinka je tak logiky usporadana asi jako kdyby jsi delal ozraty resp. jsi mel problem ujit 5 metru a propipat si kable.
    No way.
    Uz si zvu do domu jenom revizaky.
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    SEJDA:
    SEJDA:
    přenech to elektrikářovi
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    SEJDA: v aute mne napadlo, ze bych mohl jistit nulak a relatkem spinat fazi :))
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    Dneska jsem opravoval lustr s ledkami zapojenymi do serie, uz jsou tam 2 K.O. pomalu se uz pripravuji na SMD pajeni, protoze si myslim, ze ten zdroj utahne jenom par K.O. a pak uz davat prilis velke napeti a tedy i proud.
    Ale k veci, na jeho testovani pouzivam 10A (B) jistic napajeny zasuvkovou snurou. A 2x jsem si vyhodil jisteni pro cely sklep i jeho proudovou ochranu, kdyz se mi setkal nulak s PE. Jiskra par milimetru, paradni supa.
    Jak moc je hloupy napad vypinat si nulu relatkem, kdyz je jistic na fazi vypnuty?
    KURVADRAT
    KURVADRAT --- ---
    M0R: Nyxi rada, jestli dobre chapu dotaz. Tenhle typ zastrcky umoznuje vyvod do strany.
    Vidlice 5536-2154 ABB 230V s postranním vývodem zástrčka elektrická bílá IP20
    https://www.elektro-materialy.cz/vidlice-5536-2154-postrani-vyvod-2p-plus-pe-abb-bila
    M0R
    M0R --- ---
    Ahoj, chci se zeptat - existuje prodlužka, která má vidlici s kabelem připojeným z boku? Jako že normálně mají kabel naproti zemnícímu kolíku a já bych to chtěl o 90 stupňů otočený
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    TUILE: uz to vidim, je to opacne, nez by to melo byt.
    TYCHOVRAHE
    TYCHOVRAHE --- ---
    TUILE: fazovej posun se precenuje :-)
    TUILE
    TUILE --- ---
    TYCHOVRAHE: fazovej posun gde? :)
    pokud to muze jet jen na jednu fazi, prijde mi ucelnejsi bud udelat jednokabelovou redukci a nebo predelat privodni kabel od spotrebice.
    TYCHOVRAHE
    TYCHOVRAHE --- ---
    co je na tom tezkyho...

    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    TUILE: taky mě nenapadá smysluplné využití této redukce
    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    SEJDA: tenkrát nuloval :-) nejspis jo, ma k tomu omotanou i tu spodni
    TUILE
    TUILE --- ---
    SEJDA: a to hledas v byte tri zasuvkovy okruhy na ruznejch fazich?
    a pokud mas doma jenom jednu tak obejdes sousedy?
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    LIQUID_SOUND: to mi pripada normalni, i na 16 A.


    LORD_DE_SEIS: mne pripadaly vzdycky jako z olova, takze bych i pochopil, kdyby to nekdo zemnil jako topenarske trubky.
    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    LELI: nejspíš jen odbočná krabice...dřív se to tak dělalo, do vypinace se natahly jen dva draty a zbytek byl propojenej prave v odbocny krabici
    LELI
    LELI --- ---
    LORD_DE_SEIS: jakoze by to byl nejakej obvod nebo priprava na vedeni, kterej by pripravili a nikdy nepouzili?
    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    LELI: to byly takovy predchodci dnesnich plastovych chranicek...tahali se v tom vetsinou jenom samostatny draty...a to chyceni trubek dratem k sobe bylo nejspis jen proto, aby mu z krabice nevypadly, kdyz to bude zednik zahazovat
    LELI
    LELI --- ---
    vedel by nekdo k cemu byvalo tohleto?

    LELI
    LELI --- ---
    nekdy staci jeden pohled na kreativni reseni a vis, ze to mas cely vsude vytrhat a radsi udelat znova... :-)

    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam