• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Treba to nekomu pomuze - davam ke srovnani tri ruzne exporty:

    LR6, Sharpening: Amount 25; Radius 1,0; Detail 100; Masking 10; Export Sharpening High (soubor LR6 detail)
    LR6.1, Sharpening: Amount 25; Radius 1,0; Detail 100; Masking 10; Export Sharpening High (soubor LR6.1 detail)
    LR6.1, Sharpening: Amount 25; Radius 1,0; Detail 25; Masking 0; Export Sharpening High (soubor LR6.1 default)

    P4INTER
    P4INTER --- ---
    hele kdo mate instagram a chcete mrknout nebo sledovat ty moje cvaky tak https://instagram.com/sylvestr
    dost veci je tam z fujin. Je to tam vohestegovany. A obcas sorry za ty nudny vyblitky z normalniho zivota co tam mam :-D
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    The Andrew S. Gibson photography blog » Blog Archive Why I Switched from Canon to Fujifilm - The Andrew S. Gibson photography blog
    http://www.andrewsgibson.com/blog/2015/06/why-i-switched-from-canon-to-fujifilm/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    16/1.4 @ 1.4

    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    MIMA_A: napr. treba tohle. takove ty 'environment portrety'
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    LAUNCHER: s 23 diky te stupnici focusu muzu fotit od pasu pohybujici se objekty- deti, psi, atd:D tzn neco podobneho s tim, ze snad to nebude moc siroke, kdyby jo, tak krajinu... + se mi libi, ze to ostri na tak kratko, ale zase, mozna to bude moc siroke...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIMA_A: Co pls planujes s tou 16/1.4? Ja abych vedel, co s tim zkouset :-) Tenhle vikend jsem nejvic fotil s 56/1.2 nase lezouci mimino. Ale jinak zatim vede X100T, protoze je hezka, mala a 23/2. Postovat to nebudu, lezoucich mimin vidite vsichni na Facebooku az moc :-)
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    LAUNCHER: Ja si ted tak oblibil tu 23, ze asi dalsi na rade bude primarne 16, a pak bude dilema mezi 56 a 90. Na bezny domaci foceni je asi ta 56 urcite pouzitelnejsi... ale zase 90 by se u me dala i vice vyuzit pro pracovni veci. Tezke rozhodovani ...:D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Libilo by se mi, kdyby Fuji udelala nejaky malinky 10mm (~15mm eqviv.). Neco jako uzasna Cosina 15mm f/4.5 III.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Fujinon - Gotta catch 'em all.

    Aktualni stav mych R primes: 14/2.8, 16/1.4, 18/2, 23/1.4, 35/1.4, 56/1.2, 60/2.4 macro

    Doufam ze se budu chovat racionalne a neporidim si 90/2, protoze takhle dlouhe sklo na to me domaci cvakani asi tezko vyuziji. Ale tezko se tomu odolava.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    P4INTER: Zaujalo me:

    "The lens is designed with portrait photography in mind, so that high resolution can be achieved at short shooting distance of 1 - 3m.

    MTF chart is often based on the value shot at infinity. You can see that XF90mm's chart is already a good one. But keep in mind that the real power of XF90mm is not when the shot is taken at infinity."


    Zdroj: https://www.facebook.com/...d/photos/a.434509496621859.99836.427388394000636/878419735564164/?type=1
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    RATTKIN: Dik za info. Tenhle patek snad budu mit tu 16/1.4, tak si budu nejaky cas hrat s tim a casem si to jeste rozmyslim. Mozna pockam, jestli treba Fuji casem neudela f/2.8 UWA zoom.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LAUNCHER: mám samyang 12mm f2, za ty peníze jsem spokojen, solidní.
    mám sony aps-c
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HUGGI: Na druhou stranu je otazka, jestli ma pro mne smysl koupit nebo "vymenit" objektiv kvuli 1.17x vetsi sirce. To se tyka i toho Samyangu 12/2. (jsem nejaky utahany - az ted mi docvaklo, ze 12 vs 14 neni zas tak dramaticky rozdil)
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    LAUNCHER: Ja bych urcite zainvestoval do Tuitu 12mm;) pokud nekdy pujdu do Fuji X systemu tak ten je jasnej;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Mate nekdo prosim zkusenost se Samyang 8/2,8 fisheye nebo 12/2? Zachtelo se mi neceho sirsiho nez moji 14/2.8 a nejsem si jisty, jestli chci kvuli par fotkam hned zainvestovat velky tezky 10-24.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    P4INTER: Fujifilm je silnejsi nez treba Nikon. Tzn Fujifilm sice delaji nejake fotaky, ale je to hlavne ekonomicky silny mega konglomerat, co ma prsty ve vsem kolem moznem i nemoznem zejmena kolem chemie. Fotaky jsou pro ne jen takova hracka :-) A taky krasne vzpominky na neco, co te firme dalo zivot a hezke darky zdarma pro jejich obchodni partnery.

    Kvuli te ekonomicke sile taky mohli vydat hromadu X-mount objektivu behem par posledni let, protoze kdyz si usmysli ze neco chteji, tak proste jdou a zaplati si to - jedno co to stoji.

    Fujifilm: Revenue $23,921,108; income $1,380,471 (thousands of US dollars)

    Pro srovnani ten Nikon: Revenue $9,527,362; income $611,558 (thousands of US dollars)
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    LAUNCHER: kdyz vemu ze fuji malem slo do kytek a pak z hecu udelaj hustej kompakt kdy si vsichni mysleli ze to asi nebude spravna cesta, tak ted jim to frci solidne. Koukal jsem a canon uz ma taky svuj retrofujicanon fotak :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam