• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    RATTKIN: Mne se jeden clovek ptal, ze to foceni me zda se dost bavi, tak jestli bych nechtel zvazit prechod na dospele foceni s DSLR. Na krku se mu pritom houpal "dospely" EOS xxxD + 18-55.

    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MIKEKT: já jsem přešel ze sportovního nikonu na sony a6000, takže moje odpověď bude trochu mimo mísu, ale nechybí mi nic.

    taky jsem měl před přechodem různé strachy, ale problémy se nedostavily. nikon (a canon takbysmet) jsou totálně překonaný. lituju lidi co ty krámy ještě tahaji.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    LAUNCHER: 14 je pekny sklo. Mel jsem ho ted pujceny k ty x-e2, ale uz je to dost drahy :) Takze mozna casem. 10-24 uz mi prijde dost velka.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIKEKT: 10-24/4 nebo 14/2.8 nebo 16/1.4

    18/2 je mile male "fun" sklo, ale na vazne minenou krajinu to nevidim. Ono to pujde, ale jsou tu na to proste jina vhodnejsi skla.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    LAUNCHER: no vel bych ho na krajinu na cestování v kombinaci s 35mm a tisk počítám někde okolo a3
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIMA_A: Tomu naprosto rozumim, nepritomnost vyklapeciho displaye na X100T mi tez vadi :-)
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    LAUNCHER: Ja vim, to byl jen takovy povzdech, ze mne na x-e2 chybi, tudiz volbu cehokoli, co ho ma kvituju ..
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIMA_A: Nize dotazovana X-T10 ma vyklopny display, stejne jako X-T1 a mnohe dalsi.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIKEKT: 18/2 treba rychle chyti odlesk a neni tak ostry jako vetsi drazsi braskove, ale zvlast nekterym lidem z toho padaji super fotky - ne tedy technicky precizni. Taky nema inner focus, coz me dost stve. Bohuzel to zaroven neni tak kouzelne sklicko jako 23/2 na X100 rade (ten taky neni uplne precizni sklo, ale dela jeste libivejsi fotky, alespon pro me oci).

    Zalezi, na co presne ho chces - jestli pro ucely "zapisniku" Tveho zivota, tak ok. Jestli s nim chces fotit landscape na billboardy, tak urcite ne.
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    MIKEKT: rika se to.jeste tohle je myslim docela dobra recenze: http://lightpriority.net/2014/01/fuji-18mm-f2-r-review/

    napr. mne chybi vyklopny displej. ale ten sem nemel ani na D300:D takze tak. na novy fw si u x-e2 pockam, ale od prechodu na fuji mi za par mesicu pocet odpadu vyrazne klesl - tedy co se zaostreni/proostreni do haje tyce. chce to trochu cvik a zvyknout si na ruzna skla, jak se chovaji v jakych podminkach....

    s tim novym fw co ma x-t10 to urcite nebude horsi.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Jeste otazka na ty co presli ze zrdcadlovky na fuji. Co vam u fuji chybi? Vcera jsem mel pujcenou x-e2 s 35/1,4 a 14/2,8. Co jsem tam cel na netu tak x-t10 by mela mit rychlejsi a vylepseny ostreni - to mi prijde supr.

    Mate nekdo ten objektiv 18/2? Pry je trochu hrosi v rozich a celkoven eni uplne tak ostry jako ostatni pevny fuji skla. Co je na tom pravdy? diky
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    MIMA_A: dík.

    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    MIKEKT: xf18 clonovy krouzek ma.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Ahoj,

    premyslim, ze bych vymenil soucasnou vybavu canon za fuji. Vybral jsem novy x-t10 a k tomu 18/2 35/1,4 a 56/1,2 .... ma to nejaky hlavni negativa o kterych bych mel vedet? .) 18/2 nema clonovy krouzek takze se clona nastavuje na fotaku?
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    ma tu nekdo x30? znama si ted koupila bazarovou v megapixelu za dobry prachy a ted zjistila, ze kdyz zoomuje, tak se ji to nejak kolem 50mm lehce kousne, lupne tam a pak az de zoomovat dal. To asi neni uplne cajk ne? :-D
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    tak schvalne za jak dlouho se dostanou do CR :)
    IN STOCK: Fuji X-T10 available at AmazonUS and BHphoto! | Fuji Rumors
    http://www.fujirumors.com/in-stock-fuji-x-t10-available-at-amazonus-and-bhphoto/
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    tak jsem si nainstaloval FW 4.0 pro X-T1 a funguje.
    AF s 35/1,4 je subjektivně o něco rychlejší, ale rozhodně to není jiné tělo a sklo, jak někteří píší.
    EC pomocí dial kolečka v plně manuálním režimu přijde vhod. Detekce očí fungovala tak 50%.
    Trackování s 35/1,4 ... je možné, nicméně nijak oslnivě rychlé a přesné.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    X100T x Tim Georgeson "FLY SOCIETY"/ FUJIFILM
    https://www.youtube.com/watch?v=s7n90wh7Nx0
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER:

    Creative Cloud 2015 – What’s new in Lightroom CC/6.1 for Photogaphers?
    https://blogs.adobe.com/richardcurtis/?p=4657

    "Fixed Bugs:

    Reduced “color blur” artifacts when processing Fujifilm X-Trans raw images. In collaboration with Fujifilm, we are still investigating methods to improve fine detail rendering and overall edge definition."


    Resi se to treba tady:

    ADOBE says: “We will improve X-TRANS detail rendering and overall edge definition.” – PS CC, LR CC and LR6 Updated | Fuji Rumors
    http://www.fujirumors.com/...tail-rendering-and-overall-edge-definition-ps-cc-lr-cc-and-lr6-updated/

    Kdo mate, updatujte si LR6 na LR6.1...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam