• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    Klub uživatelů fotoaparátů řady Fuji X. Fotky, tipy, návody, slintání povoleno.

    Na fuji X pouzivam

    65 hlasy od 51 respondentů

    rozbalit záhlaví
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    P4INTER: X-T1 + 16 mi dela velkou radost. A jsem moc rad, ze konecne mam weather sealed objektiv. Rikal jsem si, jestli to neni moc siroke, ale obcas se ta sirka hodi a kdyz se nehodi, tak to oriznu. Aktualne spolu s 35 muj nejoblibenejsi objektiv. 90 nemam a asi nebude, nemel bych pro nej moc vyuziti a vadi mi jenom f/2.
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    Tady jedna svatebni sbirka :-D (poprve sem si tam ozkousel pujcenou xt1+16/1.4 a 90) Tak snad z toho neco bude :-D
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    nejsem na kompu tak jeden repost z instagramu.
    foceni se super pareckem ;-)
    X-e1 + 35/1.4
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Koupil jsem Samyang 800mm f/8 (mirror lens).

    Pouzivam to misto "spotting scope" pro rekreacni strelbu z kulovnice 100-400m (na delsi strelnici se bohuzel nedostanu).

    Sklo mam na X-T1 na malem stativu, obraz na LCD a typicky s digitalnim zoomem (focus assist).

    Pro tyto ucely mi to prijde vyborne. YMMV, ja jsem s tim vice spokojeny nez se spotting scopes, ktere jsem videl. Velky bonus je samozrejme v tom, ze odhlednete od puskohledu a pohodlne mrknete do LCD, misto nutnosti koukat primo do hledacku spotting scope.

    Co se foceni tyka, nevim jak to ohodnotit, protoze me vubec nenapada, co by s tim slo fotit - ta delka by byla paradni treba na birding, ale bez AF a stabilizace by to bylo velmi narocne.
    PLUTO
    PLUTO --- ---
    P4INTER: supr...to se mi líbí
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    Tak sem byl o vikendu na vejlete :-D x100 je proste furt TOP!
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    sony má pdaf po celé ploše senzoru a další nevýhoda, o které jsem zatim na internetu nečetl je, že pdaf body jsou v řádkách a v silném protisvětle jsou řádky někdy vidět. dělá mi to hlavně se světelnýmy skly z jiných foťáků s redukcí. Většinou to ale není problém.
    Aspoň taková je moje teorie.

    jinak 11 fps s plným fokusem přes celý senzor se musí zažít ;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIKEKT: Je tam jeste maly bonus - u CSC fotaku jsou PDAF body fyzicky soucasti sensoru. Oproti tomu u DSLR lezi klasicky na AF modulu, ktery je v jine vzdalenosti nez sensor (nove DSLR je maji i na sensoru, ale ty jaksi nefunguji kdyz se clovek kouka pres hledacek). Proto je na DSLR daleko problematictejsi presnost PDAF s ruznymi skly nez u CSC. Nevyhodou je kvuli mensi velikosti tech PDAF bodu na sensoru jejich mensi citlivost.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIKEKT: Je to tak. Pro high fps je zatim povoleno jen S-AF nebo PDAF C-AF. Single a pomala serie vse.

    Taky si myslim, ze casem budou mit u novych tel PDAF body po cele plose sensoru, viz treba soucasne APSC Sony.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    LAUNCHER: dik za info to jsem chtel vedet jestli je to normalni chovani.

    Takze u rychleho FPS nejde nastavit jina zona nez stred

    A u pomalejsiho FPS to musi znovu s kazdou fotkou preostrit

    Je to tak?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIKEKT: Tam to ty dnesni Fujifilmy a Fujinony stihaji, za rozumnych podminek. Aby si lidi nestezovali ze jim to moc nefuguje, tak se to na vyssi fps proste vyplo. Za par let to s novym telem pujde, ale asi ne s uplne kazdym sklem. Jine moznosti u high a low fps jsou u CSC tradicnim jevem, ale pro lidi z DSLR background to muze byt prekvapive.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    LAUNCHER: jo takze ta prostredni zona u nejrychlejsiho FPS je spravne protoze tam jsou ty hybridni ostrici body? To je docela skoda, ze to neumi AF-C ostrit po cele plose.

    Ale nechapu proc u toho pomalejsiho frekvencniho snimani to mezi jednotlivyma fotkama preostruje.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIKEKT: Na rychle fps maji CPU soucasnych tel a motorky soucasnych objektivu problem stihat ostrit na CDAF.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Mam otazku ohledne noveho ostreni. Kdyz nastavim AF-C a rychle nejrychlejsi sekvencni snimani, tak si nemuzu nastavit jinou nez stredovou zonu. To je tak spravne? Vim ze ten stred ma hybridni ostreni, ale nevim jestli nemam nekde neco spatne nastavene.

    Kdyz nastavim AF-C a pomalejsi sekvencni snimani tak uz zonu muzu nastavit kamkoliv, ale v tomhle rezimu pri kazde fotce znovu fotak ostri. To je taky normalni?
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    P4INTER: normální obloha, žádný kýč :-)
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    MIKEKT: bral bych to bez ty oblohy ta obloha je strasne nudna :-D
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Tak jeste jedna krajinka x-t10 + 18/2

    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Tak uz se seznamuji s x-t10 :) Zatim trochu bojuji s ostrenim na pohybujici se objekty, ale to se snad podda :)

    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    RATTKIN: ja mel na canon taky vzdycky nejaky noname treba co davali zdarma ke gripu a pohoda.
    takze by si klidne vzal tohle?
    B088 2x Decoded Battery + Socket Mains Car Charger for Fujifilm W126 X-T1 X-M1 | eBay
    http://www.ebay.co.uk/...film-W126-X-T1-X-M1-/150873316027?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2320c01abb
    ?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RATTKIN: nabíječku do auta nemám. Mám levnou "MTB fa Rettig" nabíječku na microusb a funguje, ale ne moc rychle (3h ze zdi)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MIKEKT: měl jsem celkem asi 4 různý baterky z číny, na canon, nikon, sony. vždycky to fungovalo stejně jako originál.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam