• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    PEPO
    PEPO --- ---
    P4INTER: co ta vinětace? to je x100? nebo PS?
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    ze me bude jeste krajinkar :-D neee vtip
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    rybizova marmelada:)


    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    xf35❤️
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Jedna nocni

    P4INTER
    P4INTER --- ---
    LAUNCHER: super!! a beda jak tady nebude pak ani jedna fotka :-D posilej prubezne at je na co koukat.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Jinak promysleno, pojede X100T + WCL. S WCL moc nepocitam, ale treba budu prakvapen. Dekuji zucastnenym za rady :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HUGGI: Dik, ja pojisteni mam hodne slusne, ale proc si to komplikovat a jit vstric neprijemnemu zazitku (ktery nemusi koncit jen ukradnutim fotaku). Navic jak rika P4INTER, preferuji jezdit s max 2 skly, jednak skladnost, druhak pak nejaka ta kreativa, co s cim fotit.
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    HUGGI:ja myslim ze to hlavne resi i skrz to s cim se mu chce a nechce tahat :-D vahove
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    LAUNCHER: Pojistit a vem co chces;)
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    super konecne zas nejaky fotky tech fotek by tady mohlo bejt vic !!! a min kecu :-D
    Tady jeste jedna ze svatby, kdy slecny meli hodne vtipny prupovidky. Jinak foceno na pujceny kombo xt1+16
    ja si nemuzu pomoct ale to xt (krom elektronicke zaverky a kratsich casu pri foceni na 1.4) me moc nebrala.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Tak jeste jedna fotka z krusnych hor

    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    LAUNCHER: Jeje ty mas problemy teda:D:D:D

    Tak ja pridavam taky neco z hor. Na te fotce dole mi chybi aspon krapet oblohy jeste...

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Ted jsem zjistil, ze X30 zacina na ~28, timto je tedy ze hry, to bych si radsi vzal jen o trosku vetsi APSC s 18, nebo obcas nasadil WCL na X100 (YMMV).
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    P4INTER: ARMADILLO: MIKEKT: Lokace je Johannesburg. Jeste netusim, v jakych ctvrtich budu. Bez vyletu okolo, jen ve meste.

    Jestli se dostanu na nejake vhodne vysoke strechy, nebo k oknum ktere by slo otevrit, tak bych si cvaknul nejake cityscapes. A asi par portretu kolegu, jestli budou mit zajem. Take bych sebou chtel mit nejaky libivy fotacek na hotelu pro pripadne zahaneni chmur (proste jako hezky objekt na stole). Co je mi znamo, tak tam jedu jen na par tydnu. Napada me, ze bych si 14 nechal na hotelu a do kanclu si bral 35. Jako 18 je fajn malinka, ale na cityscape a do mesta mi to prijde malo siroke, stejne jako WCL.

    Ano, treba Yomadic to nejak zvlada s 18, ale imho ho to dost omezuje. Mam ted nejvic naladu na foceni s 16 (zajimave sklo a neuzil jsem si ho dost), ale volil bych radeji co nejsirsi, proto pomyslim na 14.

    Zase X100T je takova elegantni, celkove skladna a jako hezky objekt na stole asi nejlepsi (tim tedy nic proti treba X-T1 s 56, moc se mi ta kombinace vzhledove libi).

    Mohli by nam ve Fuji pripravit stribrnou X-Pro2, jeste hezci nez jednicku, to by bylo pro me asi idealni :-)

    Ad WCL - obecne, nejen tenhle vylet - muj nejvetsi problem je rekneme filosoficky. Prijde mi to takove nevhodne, sroubovat na objektiv predsadku. Ano, mel jsem si to lepe promyslet, nez jsem ji koupil, ale necekal jsem, ze s tim budu mit takovy problem.

    Nebo bych take tento vylet mohl vnimat jako zpusob, jak byt dele s WCL a potvrdit nebo vyvrat si svuj spatny pocit z ni.

    Ach jo, volby, volby...
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    LAUNCHER: hele ja si vzdy na cesty vystacil s x100 das s tim vsechno portret krajinu atd... to si radsi vem x100t a ten wcl a mas to. Budes mit toho co nejmin a s co nejvetsi efektivitou :-)
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    LAUNCHER: Co je to za exotiku? Proc se bojis o fotak? Drsne zachazeni/sport/adventure??
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    LAUNCHER: zalezi co tam bdues chtit fotit. Mozna si vystacis s x100t ale radsi bych asi bral 18 na krajinku a 35 na nejakej ten "portret" a detail v krajine. Jaj sem byl teda vetsinu casu v kopcich takze jsem hodne pouzival 18 ale 35 se obcas hodila a uz toho tolik nezabere.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Take me napadlo poridit Fujifilm X30, ale nepodarilo se mi na netu objevit fotky z ni, ktere by me fakt oslovily...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Sim vas, co na cestu do exotiky, kde se bojim o fotak (dokonce vic nez obvykle :-) a kde potrebuji vse co nejmensi? Mam skoro vse vhodne od Fujifilm a co nemam muzu jeste dneska objednat. Napada me X-T1 + 18 + 35 nebo X-T1 + 18 + 27. Asi by bylo lepsi 14 misto 18, ale duraz opravdu na co nejmensi vse. Nebo X100T? Na X100T se mi moc libi, ze bych nepotreboval nabijecku protoze USB charging. Na X-T1 se mi zase libi weather sealing.

    Jako nerozhodny clovek s tim vyberem mam docela problem :-(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam