• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    X-T1 na Malý a Velký Fatře (fotky pochopitelně z mobilu, sorry za neqalitu) – časový poklesky se v horách se daj zvládnout i bez stativu...

    Ještě že ta X-T1 tak pěkně drží :)



    Konečně jsem pochopil, k čemu je dobrej ten slovenskej kříž:

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    RATTKIN: Jo to bude ono. V posledni dobe jsem na Nyxu skoro jen pres mobil...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LAUNCHER: koukni na tu mou fotku, na ty hot pixely. třeba myslel to.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ARMADILLO: slyšel jsem že ergonomii sony navrhovala veverka na cracku
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    LAUNCHER: Asi slo o prehrivani :) Kazdopadne fotaky mivaji temperature shut off.. Jinak nevidim problem.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    zase nejaka fotka :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ARMADILLO: RATTKIN: Tak to je vtipne, holt moc verim speckam. Na bulb to jde i na moji X100T, vyzkouseno.

    Akorat nechapu, ze mi clovek z branze vysvetloval, ze na CMOSu neni ultra dlouha expozice dobry napad a je lepsi/kvalitnejsi to poskladat z vic fotek. Ale jsem liny to overovat. Jestli o tom nekdo vite neco blizsiho, tak sem s tim prosim :-)
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    LAUNCHER: Na Bulb to jde, na ostatni rezimy je jak pises 30s.

    RATTKIN: LOL Vtipna reakce.

    Holt popis funkci Sony je tak intuitivni, nakolik ma Sony dobrou ergonomii :D zrejme to navrhovali sadomasochisti.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RATTKIN: jsou tam nějaké hot-pixely, asi by bylo lepší to rozložit na menší expozice, ale je ot možné.
    nejlepší to asi má olympus, tam je vidět fotka během expozice jak se tvoří
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LAUNCHER: tywe tyhle kydy lidí, který si přečtou internet a pak dělaj chytráky, přitom s tím ale nemaji zkušenosti mě tak štvou, že to občas dělám taky.
    ale fakt to jde.
    infrared dálkové ovládání z ebay, nastavit bulb, mačknout, jít hrát witchera, mačknout znovu, čekat další hodinu na noise reduction



    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    RATTKIN: Podle specifikaci ma A6000 minimum shutter Speed 30 seconds:

    Treba tady: http://www.amazon.com/Sony-Alpha-Mirrorless-Digital-Camera/dp/B00I8BICCG

    Jsi si fakt jisty, ze jsi s tim fotil jednu fotku na 40 minut dlouhy cas? :-)))
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LAUNCHER: já jsem na Sony a6000 fotil 40 minut a problémy jsem neměl.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIKEKT: Nemam vyzkousene vsechny Xka se vsemi firmwary, ale mel jsem za to, ze nad 30s se neda dostat. Pokud se pletu, vyvedte me z omylu, ale domnivam se, ze takto.

    Neni to vec neobvykla, nejmene mnohe Sony take max 30s.

    Take pripominam, neni to film a je potreba si priznat, ze CMOS neni uplne staveny na ultra dlouhe expozice (na ultra dlouhych casech se sensely chovaji jinak/nesymetricky, byt jsou na normalnich casech v ramci normy).

    Jestli to potrebujete na chytani svetla, tak je to problem. Jestli to potrebujete "jen" na "prumerovani obrazu", zvazte multiexpozice (ano, je to opruz, ale tak).
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    LAUNCHER: aha tak to jsem netusil. Ja jsem prave nekde zahledl na netu, ze nekdo psal, ze s dratenou spousti to jde na delsi cas.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIKEKT: S hornim limitem 30s.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    LAUNCHER: no dáš tam bulb a expozice trvá tak dlouho dokud držíš spoušť ne?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIKEKT: Neni mi znamo, ze by nejaky soucasny Fujifilm X-series fotacek umel delsi cas nez 30s.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    LAUNCHER: ja prtave nevim jestli ten muj fotak ma zavit ve spousti. Jo taky jsem ted pouzival samospoust a slo, ale rikam si, ze bych mohl nekdy vyuzit delsi cas nez 30s a na to uz je spoust potreba
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIKEKT: Kdyz potrebuji, abych si nehnul s fotakem pri delsi expozici, tak pouzivam timer. Nepotrebuji fotit zaroven bez doteku fotaku a zaroven v presny okamzik.

    Obecne by se mi vic libila klasicka dratova spoust do zavitu, ale bohuzel na X-T1 nema zavit. Facku tomu, kdo za to muze (miluji soft release knofliky).
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Pouzivate nekdo nejakou dratenou spoust? koukam na tohle
    JJC Remote Shutter Release for Fuji x E2 x M1 x A1 x Q1 x T1 x30 X100T as RR 90 | eBay
    http://www.ebay.com/...X-E2-X-M1-X-A1-X-Q1-X-T1-X30-X100T-As-RR-90-/171528842326?hash=item27efea6c56
    a nebo radsi vzit klasiku? Teda nevim jestli bude fungovat na x-t10
    JJC Remote Shutter Release for Fuji x E2 x M1 x A1 x Q1 x T1 x30 X100T as RR 90 | eBay
    http://www.ebay.com/...X-E2-X-M1-X-A1-X-Q1-X-T1-X30-X100T-As-RR-90-/171528842326?hash=item27efea6c56
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam