• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    MIKEKT: tak to opravili v novem FW
    Operational improvement of Fn1 Function button (Default setting : movie shooting)

    The shortcut function to Fn1 BUTTON SETTING by pressing the button more than 2 sec. is removed. To avoid accidentally pressing the button when turning the Exposure compensation dial, pressing the button approx. 0.5sec. is required to start the function allocated to the button. This improvement is to avoid unexpected appearance of the SETTING when Fn1 function is needed.


    Functions of Fn2 through Fn7 button remain same.

    Steps to change the setting of Fn1 are same as usual like below.
    ・Change it in the function(Fn) setting menu appeared by pressing DISP/BACK button for a while.
    ・Change it through Setup Menu>BUTTON/DIAL SETTING>FUNCTION (Fn) SETTING.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    MIKEKT: kdyz to tlacitko podrzim delsi dobu tak hned naskoci menu na nastaveni, ale na normalni stisk skoro nereaguje. mate nekdo stejny problem?
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Chci se zeptat na jednu vec ohledne toceni videa na fuji x-t10. Zkousel jsem to o vikendu a dost mi vadilo, ze tlacitko na record reagovalo jak se mu chtelo. Nekdy jsem to musel zmacknout i trikat, aby to zacalo tocit. Je to normalni? Ted jsem zkousel na to dat jinou funkci a taky to moc nefunguje :/
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    LAUNCHER: to ja vim ze to musim rucne prepnout, ale je pravda ze nevim jestli sem na to nekdy nezapomnel :-D
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Taky mam nejaky krkonose co jsem konecne vcera vytridil :)







    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    P4INTER: Musis to rucne prepnout. Zmeni se ti framelines a do exifu se pise FL pro WCL. Skoda ze do WCL nedali treba RFID, aby se to prepinalo samo.
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    Tak sem si zadovolenkoval v krkonosich s x100 a pujcenym wcl.
    Akorat mi prijde ze u nekerych fotek mi exif tvrdi, ze sem nemel wcl a ja mam pocit ze tam byl :-D
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    X-T1 na Malý a Velký Fatře (fotky pochopitelně z mobilu, sorry za neqalitu) – časový poklesky se v horách se daj zvládnout i bez stativu...

    Ještě že ta X-T1 tak pěkně drží :)



    Konečně jsem pochopil, k čemu je dobrej ten slovenskej kříž:

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    RATTKIN: Jo to bude ono. V posledni dobe jsem na Nyxu skoro jen pres mobil...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LAUNCHER: koukni na tu mou fotku, na ty hot pixely. třeba myslel to.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ARMADILLO: slyšel jsem že ergonomii sony navrhovala veverka na cracku
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    LAUNCHER: Asi slo o prehrivani :) Kazdopadne fotaky mivaji temperature shut off.. Jinak nevidim problem.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    zase nejaka fotka :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ARMADILLO: RATTKIN: Tak to je vtipne, holt moc verim speckam. Na bulb to jde i na moji X100T, vyzkouseno.

    Akorat nechapu, ze mi clovek z branze vysvetloval, ze na CMOSu neni ultra dlouha expozice dobry napad a je lepsi/kvalitnejsi to poskladat z vic fotek. Ale jsem liny to overovat. Jestli o tom nekdo vite neco blizsiho, tak sem s tim prosim :-)
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    LAUNCHER: Na Bulb to jde, na ostatni rezimy je jak pises 30s.

    RATTKIN: LOL Vtipna reakce.

    Holt popis funkci Sony je tak intuitivni, nakolik ma Sony dobrou ergonomii :D zrejme to navrhovali sadomasochisti.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RATTKIN: jsou tam nějaké hot-pixely, asi by bylo lepší to rozložit na menší expozice, ale je ot možné.
    nejlepší to asi má olympus, tam je vidět fotka během expozice jak se tvoří
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LAUNCHER: tywe tyhle kydy lidí, který si přečtou internet a pak dělaj chytráky, přitom s tím ale nemaji zkušenosti mě tak štvou, že to občas dělám taky.
    ale fakt to jde.
    infrared dálkové ovládání z ebay, nastavit bulb, mačknout, jít hrát witchera, mačknout znovu, čekat další hodinu na noise reduction



    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    RATTKIN: Podle specifikaci ma A6000 minimum shutter Speed 30 seconds:

    Treba tady: http://www.amazon.com/Sony-Alpha-Mirrorless-Digital-Camera/dp/B00I8BICCG

    Jsi si fakt jisty, ze jsi s tim fotil jednu fotku na 40 minut dlouhy cas? :-)))
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LAUNCHER: já jsem na Sony a6000 fotil 40 minut a problémy jsem neměl.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIKEKT: Nemam vyzkousene vsechny Xka se vsemi firmwary, ale mel jsem za to, ze nad 30s se neda dostat. Pokud se pletu, vyvedte me z omylu, ale domnivam se, ze takto.

    Neni to vec neobvykla, nejmene mnohe Sony take max 30s.

    Take pripominam, neni to film a je potreba si priznat, ze CMOS neni uplne staveny na ultra dlouhe expozice (na ultra dlouhych casech se sensely chovaji jinak/nesymetricky, byt jsou na normalnich casech v ramci normy).

    Jestli to potrebujete na chytani svetla, tak je to problem. Jestli to potrebujete "jen" na "prumerovani obrazu", zvazte multiexpozice (ano, je to opruz, ale tak).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam