• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    LAUNCHER: Diky, problem nejspis se zaverkou, ktera se zasekne, fotak hodi hlasku turn the camera off and on again a tohle se opakuje dokola, v ruznych nepredvidatelnych situacich. Ma to hodne lidi po celem svete, zatim se nevi presny root cause problemu a neni fix.

    Telo je vetsi a vazi o neco vice, nez X-T1. Lepe se mi drzi. Vyhovuje mi, ze vsechny ovladaci prvky jsou na prave strane tela, dostupne pro pravou ruku. Dilenske zpracovani mi prijde lepsi nez u xt1.
    Subjektivne ostri trosku rychleji.
    EVF je opravdu mensi, ta brutalni televize, co ma xt1, to proste neni. Ale neda se rict ze by byl prilis maly. Navic je krasne rychly.
    Cely fotak se zda byt zivejsi. Joystick je k nezaplaceni.
    Vyklopny displej pouzivam minimalne, chybet mi nejspis nebude. Nicmene xt1 si nechavam. Je to jiny fotak, pro jiny typ foceni.
    Co se xt2 tyce, tak nevim. pokud mi bude vyhovovat x-pro2, pak nebudu mit duvod. Pokud ne...budu o nem premyslet:).
    Moje potreby jsou jednoduche:
    - paradni IQ
    - rychly AF
    - paradni IQ proi vysokem ISO
    - pohodlne ovladani
    - spolehlivost


    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BERNIE: Preji hodne radosti s novym fotakem. Co prosim zlobilo na tom prvnim tele? Muzes mi ten fotak pls strucne porovnat proti X-T1, kterou jsi mel pred tim, co se Tvych potreb tyka? Planujes i X-T2, nebo uz chces dale jen Pro-radu misto T-rady?

    Nechybi Ti vyklopny display a vetsi EVF z T-cka? Moc se mi X-Pro2 libi, ale tyhle dve veci me dost strasi, takze spis pockam na X-T2 :-) Je to skoda, X-Pro2 mi prijde libivejsi a vzhled je pro me u fotaku dulezity.
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    tak jsem teda vcera konecne koupil xpro2. Prvni telo bylo vadne, panove z Megapixelu ochotne vymenili za nove, druhe telo se zatim drzi.
    Kdyz funguje, tak je to paradni pristroj :)
    KEJKLIR
    KEJKLIR --- ---
    to jste mi to moc neulehcili. asi zkusim, jak vyjdu s tema dvema origo baterkama a pak uvidim...
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    KEJKLIR: avacom me na x-t1 dost dobeh -2 kusy co jsem mel odesly - na nabijecce se ukazovaly jako nabite ale kdyz sem to strcil do fotaku tak po par fotkach to najednou ukazovalo ze jsou vybity.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LAUNCHER: sony má usb nabíjení všude. ale podle sony logiky, když nabíjíš, nemůžeš s foťákem pracovat, ani prohlížet fotky.
    nechápu.
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    LAUNCHER: ja se s Avacomem spalil u Canonu, jsem proti nim zaujatej a nemam je rad a uz si od nich nikdy nic nekoupim :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Timto bych poprosil Fujifilm, aby pro nas cestovatele do X-T2 implementoval USB charging. Rad cestuji nalehko a nepritomnost USB charging mi velmi vadi. Bohuzel, co jsem koukal, tak X-Pro2 ho nema, coz nechapu, protoze X100T ho ma.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KEJKLIR: MIKEKT: Mam jednu baterii Avacom k X-T1 a jak X-T1 mizerne ukazuje stav baterie, tak s tim Avacomem mi prijde, ze ten stav ukazuje jeste mizerneji.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    KEJKLIR:
    MIMA_A: Mam k xt-10 dve baterky AVACOM a jsou v pohode.
    KEJKLIR
    KEJKLIR --- ---
    MIMA_A: taky bych uvital reference. koupil jsem x100s s dvema origo baterkami, ale chci jeste jednu dokoupit. asi nejspis vyberu Avacom, ale kdyby byly nejake zkusenosti, tak budu rad
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    Ahoj,
    potrebuju koupit navic jeste par baterii na cesty do x100t. mate s nekterymi konkretnimi spatne zkusenostmi?

    zaujala me treba tahle, ale na druhou stranu neni lepsi zustat u "osvedcenych" znacek co uvadi realne mAh?

    Baterie pro Fuji NP-95 2200mAh (náhrada) Formax ― Deltamobile Internetový-obchod
    http://www.deltamobile.cz/product/baterie-pro-fuji-np-95-2200mah/
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    PEPO: na x100t mam takove uplne minimal self hand made poutko a kdyz neberu nic nez fotak ven, tak si na nej dam klasicky dlouhy popruh, abych mohl mit fotak na boku, to same plati i pro x-e2.

    Btw semtam siju ruzne popruhy, z kuze. Kdybys neco hledal, klidne napis do posty, nechci tu delat reklamu.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    PEPO: Pouzival jsem half cases, prestalo se mi to libit. Ted mam jen genericke transportni pouzdro, kdyz je fotak v batohu.

    Camera strap mam z Leicatime: http://leicatime.com/a000-STRAPS-page.htm

    Btw ocenil bych velmi, kdyby X-T2 mela zavit pro soft release button.
    PEPO
    PEPO --- ---
    MIMA_A: handstrap?

    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    PEPO: nepouzivam, muj krk neni vesak na fotak:-)
    RODWY
    RODWY --- ---
    PEPO: nepouzival
    PEPO
    PEPO --- ---
    RODWY: no a foťák neochránilo ;)

    používals nebo ne?
    RODWY
    RODWY --- ---
    PEPO:
    mam navic/novy
    FUJIFILM pouzdro LC-X100 kožené pro X100 | Centrum FotoŠkoda
    https://www.fotoskoda.cz/fujifilm-pouzdro-lcx100-kozene-pro-x100/
    kdyby nekdo chtel
    1300
    PEPO
    PEPO --- ---
    možná se to tu řešilo, hledal jsem ale nedohledal....

    jaké máte pouzdra na x100/s/t?

    co by stálo za doporučení?

    používáte halfcase, nebo full?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam