• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KEJKLIR: MIKEKT: Mam jednu baterii Avacom k X-T1 a jak X-T1 mizerne ukazuje stav baterie, tak s tim Avacomem mi prijde, ze ten stav ukazuje jeste mizerneji.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    KEJKLIR:
    MIMA_A: Mam k xt-10 dve baterky AVACOM a jsou v pohode.
    KEJKLIR
    KEJKLIR --- ---
    MIMA_A: taky bych uvital reference. koupil jsem x100s s dvema origo baterkami, ale chci jeste jednu dokoupit. asi nejspis vyberu Avacom, ale kdyby byly nejake zkusenosti, tak budu rad
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    Ahoj,
    potrebuju koupit navic jeste par baterii na cesty do x100t. mate s nekterymi konkretnimi spatne zkusenostmi?

    zaujala me treba tahle, ale na druhou stranu neni lepsi zustat u "osvedcenych" znacek co uvadi realne mAh?

    Baterie pro Fuji NP-95 2200mAh (náhrada) Formax ― Deltamobile Internetový-obchod
    http://www.deltamobile.cz/product/baterie-pro-fuji-np-95-2200mah/
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    PEPO: na x100t mam takove uplne minimal self hand made poutko a kdyz neberu nic nez fotak ven, tak si na nej dam klasicky dlouhy popruh, abych mohl mit fotak na boku, to same plati i pro x-e2.

    Btw semtam siju ruzne popruhy, z kuze. Kdybys neco hledal, klidne napis do posty, nechci tu delat reklamu.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    PEPO: Pouzival jsem half cases, prestalo se mi to libit. Ted mam jen genericke transportni pouzdro, kdyz je fotak v batohu.

    Camera strap mam z Leicatime: http://leicatime.com/a000-STRAPS-page.htm

    Btw ocenil bych velmi, kdyby X-T2 mela zavit pro soft release button.
    PEPO
    PEPO --- ---
    MIMA_A: handstrap?

    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    PEPO: nepouzivam, muj krk neni vesak na fotak:-)
    RODWY
    RODWY --- ---
    PEPO: nepouzival
    PEPO
    PEPO --- ---
    RODWY: no a foťák neochránilo ;)

    používals nebo ne?
    RODWY
    RODWY --- ---
    PEPO:
    mam navic/novy
    FUJIFILM pouzdro LC-X100 kožené pro X100 | Centrum FotoŠkoda
    https://www.fotoskoda.cz/fujifilm-pouzdro-lcx100-kozene-pro-x100/
    kdyby nekdo chtel
    1300
    PEPO
    PEPO --- ---
    možná se to tu řešilo, hledal jsem ale nedohledal....

    jaké máte pouzdra na x100/s/t?

    co by stálo za doporučení?

    používáte halfcase, nebo full?
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    RODWY: sticky aperture blades, vada skla, projevuje se preexponovanymi fotkami (clona se nezavira tak, jak je nastavenp). Pak na "televizku" co se vysouva a zasouva pri prepinani hledacku, rada se zasekava. A pak na obrazovou kvalitu, hodne dobre bych prohledl fotky na f2 a kazdou dalsi clonu, jak to sklo kresli, v rozich i uprostred.
    RODWY
    RODWY --- ---
    RODWY: vzhledem k nabidce asi zatim sahnu po second hand x100.
    Na co si dat pozor?
    diky
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    MORPHLER: nemyslim si, ze tam neco takoveho je. v X100T je shutter count v Menu (Kladivko - 2). Nevim jestli je to tak i u X100(S). S kazdym reinstallem firmwaru se ale cislovani nuluje.
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    RODWY: z exifu fotky. bude tam neco jako total shutter count nebo podobne pojmenovane.
    RODWY
    RODWY --- ---
    jak pls zjistit kolik ma nacvakano x100(s)..diky
    PEPO
    PEPO --- ---
    Nenašla by se tu hodná duše, která by mi zapůjčila slevovou kartičku do fotoškody? pošta - díky!!!

    nebo megapixel?....
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    pouzival jsem to nejvic asi s xf35 na nejaky produktovy foceni na detaily a taky s nikkorem 50mm co jsem mel pres redukci. ted to moc uz nefotim, a kdyz, tak si poradim vetsinou s x100t. ale zbavovat se mi toho moc nechce, clovek nikdy nevi... ;-)
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    MIMA_A: to vypada docela podobne. jinak s jakym objektivem to pouzivas?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam