• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BERNIE: Co se ostreni s 90/2 v seru tyka, tak v dohledne dobe to bude vzdycky horsi. CSC fotaky potrebuji spoustu svetla na kontrast a f/2 na APSC jim ho nedoda.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BERNIE: To jsou super zpravy pane, diky. Tesim se, az se to ke mne dostane jokozto X-T2.
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    vcera jsem mel prvni foceni s xpro2, doma, v mem bytelieru. Pozval jsem si kamaradku, co pozuje a vysvetlil ji, ze foceni se bude tykat vice noveho fotaku a jeho zkouseni, nez ji samotne. Kupodivu se ani neurazila:). No a krasne jsem si zablbnul.
    Co me dostalo je rozpoznavani oci a face recognition obecne. Funguje naprosto skvele. Ke konci foceni uz mi bylo blbe, ze to mam tak snadne a vlastne nemusim ostrit, tak jsem FR vypnul a ostril pomoci klasickeho AF.
    Fotil jsem vetsinou s 35/1.4, chvili i 90/2, ale na tu je muj byt proste prilis maly. Jedno 300W svetlo s beauty dish a vostinou, radiovy odpalovac na tele. Tady jsem narazil na problemecek. Synchro cas 1/250 nefungoval. Na fotkach byly tmave pruhy, na spodnim kraji, mozna na 1/10 plochy. Predpokladam, ze je to odpalovacem, nikoliv telem. 1/200 v pohode. Overim na Yongnuo speedlightech a jinem radiu. Jine problemy nebyly, zadne prehrivani, o kterem obcas ve spojitosti s odpalovaci na tele nekdo pise. Byl jeste druhy wtf moment, kdy se mi bez varovani vybil akumulator. Chvili pred tim jsem koukal na ukazatel a svitila tam pulka. A behem par minut bylo vymalovano. Pripomnelo mi to stare dobre casy s X100, kdy od plneho do prazdneho aku clovek vyfotil 10 fotek :).
    Po foceni jsme sli na koncert do Stare pekarny (kdo zna, vi, jaka je tam tma, vedro a malo mista). A ani tady fotak nezklamal. Ostril naprosto precizne, s 35 rychle, s 90 o neco pomaleji, ale nebrzdil me. Na rozdil od xt1, ktera me mnohdy na koncertech pekne rozciluje. Fotil jsem vyhradne skrz EVF. Ted jsem si uvedomil, ze jsem fotil v "standard" performance modu a zapomnel zapnout "high". Mozna by te 90 trosku pomohl. Priste.
    Takze prvni zkusenost z opravdoveho zivota docela dost pozitivni, vlastne jsem nadseny, protoze jsem cekal, ze to bude slabsi.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    P4INTER: Fair enough - Vsak i to je strategie :-) Vsechno vyfotit na 10mm a kde je potreba uzsi, tak crop :-) Na FB se to stejne nepozna :-))
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    LAUNCHER: hele mel sem tu 10-24 na jedne svatbe na test a muzu rict ze je to fakt super sklo... jen jak mam pevny skla zapomnel jsem ze muzu zoomovat takze jsem stejne vse jel na 10mm :-D
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    A ja zase premyslim, jestli na x100t jeste neporidit tu sirokou predsadku ... v nekterych situacich by asi celkem zjednodusila/zrychlila/umoznila 'lepsi?' fotky nez tohle foceni po castech a skladani...ale on ekvivalent 18 mm neni asi zas o tolik sirsi, ne?

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LAUNCHER: pokud tyden, tak dobry, to ho jeste muzes vratit ,))
    to sklo ma skvely recenze, je to celokov a moc optickejch vad nema, ja do nej pujdu urcite. jedina nevyhoda je ve velikosti. Od myho soucasnyho 16-35/2.8 L mark II si moc nepolepsim :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Ma nekdo prosim zkusenost s 14/2.8 a zaroven s 10-24/4? Zvazuji ze bych prikoupil 10-24, ale bojim se, co me u zoomu ceka. (problemy s protisvetlem u komplexnejsiho objektivu atp). Take se obavam, aby tyden po mem nakupu neohlasili f/2.8 UWA zoom s weather sealing :-))
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LAUNCHER: asi tak. co vyhovuje tobe, nemusi mne. ja potrebuju apsc, ktery se mi mimojine vejde do cyklodresu. pak mam v planu koupit X 10-24mm/4 a to mi uplne staci. teleobjektiv mam kdyztak 70-200/4 canon EF, s redukci to pujde. Ale ja prevazne fotim dokument (27mm plus crop) a krajinu ultrawide sklem (tech 15mm je perfekt)
    btw fotak je X-M1, tak snad to nema nejaky skryty vady :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DRAGON: Preji hodne stesti.

    Ja jsem sel cestou prevazne X-T1 + 14/2.8 + 35/1.4 (pripadne jen to sirsi na krajinu / mesto, jen to delsi na lidi). Kazde z tech skel je tak velke, ze je mi vcelku jedno, jestli je to na X-T1, nebo na mensim tele. Mensi skla nechci, protoze tyhle dve mam vyzkousena a vyhovuje mi sirka (14), svetelnost (35). Coz samozrejme nic nerika o Tvych potrebach...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LAUNCHER: chci co mozna nejmensi, proto musim sahnout po modelu bez
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DRAGON: Jsou takove ty revolverove hledacky, nebo siroky s vyznacenymi ruznymi ohnisky, ale to musi byt hrozne malinke a velmi nepresne, protoze neni zadne sparovani mezi hledackem a fotakem. Proste nebudes tusit, kam ma fotak zaostreno. Na Tvem miste bych si sehnal fotak s hledackem, nabizi se jich u Fuji spousta.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Ahoj, prosim, tusite nekdo, jestli se prodava neco podobneho jako je tento opticky hledacek do sanek na blesk ale s tim, ze bych potreboval aby na nem bylo nejak nastavitelne ohnisko?
    Optický hledáček VF-X21 pro Fuji X70 - FUJIFOTO.CZ
    http://www.fujifoto.cz/doplnky/opticky-hledacek-vf-x21-x70-/

    chtel bych jej pouzivat na Fuji X-M1 a mam ruzna skla a potreboval bych se koukat pres hledacek. Prodava se neco takoveho?
    dik
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Hura, X-T2 zda se ma zavit :-)

    BERNIE
    BERNIE --- ---
    LAUNCHER: Diky, problem nejspis se zaverkou, ktera se zasekne, fotak hodi hlasku turn the camera off and on again a tohle se opakuje dokola, v ruznych nepredvidatelnych situacich. Ma to hodne lidi po celem svete, zatim se nevi presny root cause problemu a neni fix.

    Telo je vetsi a vazi o neco vice, nez X-T1. Lepe se mi drzi. Vyhovuje mi, ze vsechny ovladaci prvky jsou na prave strane tela, dostupne pro pravou ruku. Dilenske zpracovani mi prijde lepsi nez u xt1.
    Subjektivne ostri trosku rychleji.
    EVF je opravdu mensi, ta brutalni televize, co ma xt1, to proste neni. Ale neda se rict ze by byl prilis maly. Navic je krasne rychly.
    Cely fotak se zda byt zivejsi. Joystick je k nezaplaceni.
    Vyklopny displej pouzivam minimalne, chybet mi nejspis nebude. Nicmene xt1 si nechavam. Je to jiny fotak, pro jiny typ foceni.
    Co se xt2 tyce, tak nevim. pokud mi bude vyhovovat x-pro2, pak nebudu mit duvod. Pokud ne...budu o nem premyslet:).
    Moje potreby jsou jednoduche:
    - paradni IQ
    - rychly AF
    - paradni IQ proi vysokem ISO
    - pohodlne ovladani
    - spolehlivost


    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BERNIE: Preji hodne radosti s novym fotakem. Co prosim zlobilo na tom prvnim tele? Muzes mi ten fotak pls strucne porovnat proti X-T1, kterou jsi mel pred tim, co se Tvych potreb tyka? Planujes i X-T2, nebo uz chces dale jen Pro-radu misto T-rady?

    Nechybi Ti vyklopny display a vetsi EVF z T-cka? Moc se mi X-Pro2 libi, ale tyhle dve veci me dost strasi, takze spis pockam na X-T2 :-) Je to skoda, X-Pro2 mi prijde libivejsi a vzhled je pro me u fotaku dulezity.
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    tak jsem teda vcera konecne koupil xpro2. Prvni telo bylo vadne, panove z Megapixelu ochotne vymenili za nove, druhe telo se zatim drzi.
    Kdyz funguje, tak je to paradni pristroj :)
    KEJKLIR
    KEJKLIR --- ---
    to jste mi to moc neulehcili. asi zkusim, jak vyjdu s tema dvema origo baterkama a pak uvidim...
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    KEJKLIR: avacom me na x-t1 dost dobeh -2 kusy co jsem mel odesly - na nabijecce se ukazovaly jako nabite ale kdyz sem to strcil do fotaku tak po par fotkach to najednou ukazovalo ze jsou vybity.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam